alerji

Lateks alerjisi

Lateks ürünleri, modern yaşamın her alanında uygun ve yaygındır. Doğal kauçuktan üretilen ürünler, yani özlü kauçuk ağacı temel alınarak geliştirilen ürünler, her gün çevremiz. Bu yüzden latekse atipik bir tepki çok sinsidir: Bir kişi, alerjinin nedeni hakkında uzun bir süredir tahmin edemez, bu maddeyi içeren birçok şeyle günlük olarak temas kurabilir. Alerji nedenleri [...]

Oku ...
Alerjilerin nedeni - parazitler?
Bir kadının boynunda kaşıntı

Sonuçta oluşan alerji, insan vücudundaki parazitlerin varlığıyla tetiklenebilir. Parazit enfeksiyonu ve zamanında tedavi olmaması, form ve doğasında çeşitli alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına neden olur. Zamanında teşhis, yetkili bir tedaviye yardımcı olacaktır.

Oku ...
Yün alerjisi
çocuk bir kedi bir eşarp ile kaplıdır

En yaygın alerji türlerinden biri, hayvanlarla temas için insan hoşgörüsüzlüğüdür. Birçok durumda, hastalık, yeni dört ayaklı aile üyeleriyle ilk temastan hemen sonra gelişmez, ancak bir süre sonra. En sık görülen alerji belirtilerinden biri, gece başlamasıyla şiddetlenen şiddetli kaşıntı ile birlikte deri döküntüleridir. Ve bazı insanlar için bu hastalık daha da şiddetli - yüzün, kolların, bacakların ve hatta iç organların şişmesi şeklinde.

Oku ...
Güneşe karşı alerji, fotodermatit, fotodermatoz.
güneş ile kız

Bazı insanlar güneş ışığına karşı artan bir duyarlılığa sahiptir ve bu cilt üzerindeki alerjik belirtiler şeklinde tezahür eder. Güneşe alerjinin görülmesi üzerindeki en büyük etki, bağışıklık sistemi hastalıklarına sahiptir. Fotodermatit ile zamanında yardım, semptomların daha fazla gelişimini ve yayılmalarını durdurabilir.

Oku ...
Toz alerjisi
toz

Havada düzgünce yüzen küçük motifler, bu ev tozu - kesinlikle inanılmaz maddelerin küçük parçacıklarından oluşan çok bileşenli bir maddedir. Tozun ayrılmaz bir parçası olan toz akarlarının yaşamsal aktivitesi parçacıkları, solunum organları yoluyla insan vücuduna nüfuz ederek, dokularda ve iç organlarda bir reaksiyon zincirini tetikler ve iltihaplanma sürecine neden olur.

Oku ...
Soğuk algınlığı alerjisi: Tanım, semptomlar ve terapötik terapi
Şiddetli kızarıklık ve yanakların soyulması

Vücudun düşük sıcaklıklara karşı patolojik olarak duyarlı olması halinde, içinde büyük miktarlarda histamin salınır, bu da diğer alerjiler gibi reaksiyonlara neden olur: şişlik gelişir, kan damarları genişler, kızarıklık, deri ve mukus dokuları kaşınır. Tedavinin zorluğu, genellikle düşük sıcaklık gibi bir alerjenin ortadan kaldırılmasının zor olmasıdır. Soğuk alerjiye semptomatik olarak tedavi edilir, çünkü anormal soğuk algınlığına bağlı soğuk algınlığın gerçek sebebi belirlenmemiştir.

Oku ...