faktörler

Teorik reaksiyona neden olan faktör herhangi bir madde olabilir. Sıradan suya bir tepki bile vardır (aslında tetikleyici genellikle kireç klorürdür). Onlardan kaçınmanın ve iyileşmek için ne yapılacağının en sık görülen durumlarını düşünün.
Hipo-alerjik evcil hayvanlar: seçim mümkündür.

Çoğu zaman, bir evde bir evcil hayvanın varlığı, aile üyeleri arasında, öksürme, sürekli hapşırma, lakrimasyon, ürtiker gibi hoş olmayan semptomların eşlik ettiği alerji gelişmesine yol açar. Çoğu zaman, hastalık insan vücudunun kan, idrar, tükürükte bulunan bir proteine ​​reaksiyonu olarak gelişir. pet.

Oku ...
Lateks alerjisi

Lateks ürünleri, modern yaşamın her alanında uygun ve yaygındır. Doğal kauçuktan üretilen ürünler, yani özlü kauçuk ağacı temel alınarak geliştirilen ürünler, her gün çevremiz. Bu yüzden latekse atipik bir tepki çok sinsidir: Bir kişi, alerjinin nedeni hakkında uzun bir süredir tahmin edemez, bu maddeyi içeren birçok şeyle günlük olarak temas kurabilir. Alerji nedenleri [...]

Oku ...
Alerjilerin nedeni - parazitler?
Bir kadının boynunda kaşıntı

Sonuçta oluşan alerji, insan vücudundaki parazitlerin varlığıyla tetiklenebilir. Parazit enfeksiyonu ve zamanında tedavi olmaması, form ve doğasında çeşitli alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına neden olur. Zamanında teşhis, yetkili bir tedaviye yardımcı olacaktır.

Oku ...
Yün alerjisi
çocuk bir kedi bir eşarp ile kaplıdır

En yaygın alerji türlerinden biri, hayvanlarla temas için insan hoşgörüsüzlüğüdür. Birçok durumda, hastalık, yeni dört ayaklı aile üyeleriyle ilk temastan hemen sonra gelişmez, ancak bir süre sonra. En sık görülen alerji belirtilerinden biri, gece başlamasıyla şiddetlenen şiddetli kaşıntı ile birlikte deri döküntüleridir. Ve bazı insanlar için bu hastalık daha da şiddetli - yüz, kollar, bacaklar ve hatta iç organların şişmesi şeklinde.

Oku ...
Güneşe karşı alerji, fotodermatit, fotodermatoz.
güneş ile kız

Bazı insanlar güneş ışığına karşı artan bir duyarlılığa sahiptir ve bu cilt üzerindeki alerjik belirtiler şeklinde tezahür eder. Güneşe alerjinin görülmesi üzerindeki en büyük etki, bağışıklık sistemi hastalıklarına sahiptir. Fotodermatit ile zamanında yardım, semptomların daha fazla gelişimini ve yayılmalarını durdurabilir.

Oku ...
Toz alerjisi
toz

Havada düzgünce yüzen küçük motifler, bu ev tozu - kesinlikle inanılmaz maddelerin küçük parçacıklarından oluşan çok bileşenli bir maddedir. Tozun ayrılmaz bir parçası olan toz akarlarının yaşamsal aktivitesi parçacıkları, solunum organları yoluyla insan vücuduna nüfuz ederek, dokularda ve iç organlarda bir reaksiyon zincirini tetikler ve iltihaplanma sürecine neden olur.

Oku ...