Tsetrin

analogları

cetrin_large

Son nesil antihistaminikler bakın .

fiyat

162 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 162 s. (20 adetlik ambalaj)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

ön taraf Histamine bağlı olarak aktif olan ana bileşen setirizin. Kısa sürede tüm alerjik reaksiyonların tezahürleriyle başa çıkabilen bir engelleyici görevi görür.

Setirizin her tür alerjiyi etkiler: yiyecek, ilaç, hayvanlara alerji, bitkiler vb. Olguların yarısında, ilaç uygulamadan 20 dakika sonra (çoğu hastada bir saat sonra) etki gösterir ve sonuçta oluşan tedavi etkisi 24 saat sürer.

Tabletler, şurup, oral uygulama için damlalar veya çözelti şeklinde kullanılabilir.

Eğer ilacı zaten kullandıysanız, yorumlarda bir inceleme bırakın. Makalenin size faydalı olması durumunda, sayfanın altındaki Paylaş düğmesini tıklamayı unutmayın.

Kullanım endikasyonları

aşağı tarafı Bu ilacın tüm dozaj formları aşağıdaki hastalıklar için reçete edilir:

Nasıl alınır

tatlı hapı Tabletler ve damlalar, gıda alımı ile aynı anda oral olarak alınmalıdır (kullanımdan önce damlalar suda çözülmelidir). 180 ml kaynamış su ile hap.

İlaç günün herhangi bir saatinde alınabilir, ancak akşamları (yatmadan önce birkaç saat önce) yapmak tercih edilir.

Yetişkin hastalar ve altı yaşından büyük çocukların ilacı şu dozda almaları önerilir: 10 mg (1 tablet) - günde bir kez veya 5 mg (1/2 tablet) günde 2 kez.

Böbreklerin patolojisi olan hastalara ilacı günde 5 mg'dan fazla olmayan bir dozda reçete edilir. Şiddetli böbrek yetmezliği formlarında, ilaç aynı dozda alınır, ancak dozaj rejimi hafifçe ayarlanır - her gün 5 mg.

6 yaşın altındaki çocukların tedavisi için, çocuk doktoru, tıbbi öyküye ve mevcut hastalığın şiddetine bağlı olarak, optimal ilaç dozunu reçete eder.

İlacın 1 yıllık altında olan çocuklar, o yaşta yeterli kullanım deneyiminin olmaması nedeniyle önerilmez.

Kontrendikasyonlar

3

 • Hamile ve emziren anneler kontrendikedir.
 • Tabletler 6 yaşından büyük çocuklar için izin verilir.
 • Setirizin ve diğer bileşenlere karşı aşırı duyarlılık.
 • Aşırı dikkatle, aracı böbreklerin (orta ve yüksek şiddetli) çeşitli bozuklukları için kullanmalısınız - bu tür hastalar ilacın günlük dozunda bir azalma ve ayrıca doktor tarafından geliştirilen tedavi şemaları gerektirir.
 • Glomerüler filtrasyondaki olası azalmaya bağlı olarak yaşlı hastalar tarafından kabul edilen doktor tarafından izlenmelidir.

Yan etkileri

"Cetrin" bağımlılık yapmaz, bu yüzden uzun bir süre için bile kullanılabilir. Bununla birlikte, çoğu hasta bunu çok iyi tolere eder. Yan etkiler oldukça nadirdir, ancak yine de mümkündür.

İstenmeyen sonuçların ortaya çıkabilir:

 • ağızda kuruluk hissi;
 • artan uykululuk;
 • değişen yoğunluktaki baş ağrıları (migrene kadar);
 • sindirim sistemi bozuklukları;
 • ilacın bileşenlerine alerjik reaksiyonlar (döküntü, kaşıntı, ürtiker).

Kompozisyon ve farmakokinetik

1 tablet içerir:

 • Setirizin dihidroklorür, 10 mg
 • Yardımcı maddeler: hipromelloz, dimetikon, mısır nişastası, laktoz, magnezyum stearat, makrogol 6000, povidon K30, polisorbat 80, sorbik asit, talk, titanyum dioksit.

Şurup ve tabletler “Cetrin” bir antihistaminik etkiye sahip bir ilaçtır: H1-histamin reseptörlerini bloke eder (histaminler dışsal uyaranlara bir reaksiyon olduğunda biyolojik aktivite gösteren maddelerdir). Alerjiye eşlik eden karakteristik semptomların oluşmasından sorumlu histamindir: burun akıntısı, burun sinüsü tıkanıklığı, yırtılma, gözlerin kızarıklığı ve burnun altında, vb.

Hızla gastrointestinal sistemden emilir, maksimum konsantrasyona ulaşma süresi - yaklaşık 1 saat.

İlacın ana kısmı idrar ile atılır ve sadece yüzde 10 - dışkı kitleleri ile. Yeme, ilacın gastrointestinal sistemdeki emilimini etkilemez, ancak bu sürecin süresini 60 dakika artırabilir. Setirizin maksimum konsantrasyonu ilacı aldıktan sonra 1 saat içinde elde edilir.

Özel talimatlar

cetrin-77625 "Cetrin" in alımını alkolle birleştirmek tavsiye edilmez, çünkü terapötik dozun fazlalığı etanolün sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkisini artırabilir.

İlaç genellikle iyi tolere edilir ve yan etkilere neden olmaz, ancak "Cetrin" ile tedavi süresi boyunca, sürüşten vazgeçilmesi ve tehlikeli faaliyetlerde bulunması arzu edilir. Mesleki aktiviteleri yüksek konsantrasyon ve yüksek tepkiler gerektiren insanlara ilaç almak için özen gösterilmelidir.

Reçete olmadan serbest bırakılır. Raf ömrü 2 yıl. 25 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta çocukların ulaşamayacağı kuru bir yerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Zaten birkaç yıl mevsimsel alerjim var. Basit bir burun akıntısı ile başladı ve şimdi güçlü bir burun ve sulu gözlere sahip. Bazen yüzünde kaşıntı ve döküntü, genel olarak, tam bir set. Birkaç tablet sürümü denedim. Makul bir fiyattan dolayı tsetrina üzerinde durdu ve daha pahalı meslektaşları gibi çalışır. Galina Ivanovna, Ryazan

2013 yılında, gıda alerjisine başladım, hala ne olduğunu, alerji testlerini geçtim, hiçbir faydası yok. Doktor, bazı ürünlerin, gıda katkı maddelerinin, boyaların veya fazlalıklarının bir kombinasyonu nedeniyle bunun mümkün olduğunu söylüyor. Doğal olarak, bu tüm insanlar için kesinlikle bireyseldir. Genel olarak, şimdi bir kez daha cildimdeki döküntülere başladığımda, sadece tsetrina haplarını ve ertesi gün yeni olarak içerim. Herkese tavsiye ediyorum. Anya, Barnaul şehri

Sonunda sürekli gözyaşları yüzünden maskara alamıyorum! İlk çiçekler ilkbaharda başlar başlamaz, su gözlerden ve burnundan akmaya başlar. :) Görünen o ki şehirde yaşıyorum, ancak mevsimsel alerji hala döküntüde yakalanır. Tsetrin bir doktor tarafından önerildi, zamanla test edilmiş haplar iyi bir şekilde yardımcı oldu. Tatyana, Oryol bölgesi

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.