Rosacea ile neler yapılabilir ve yapılamaz?

Kuperoz yüzünde örümcek damarlarının oluştuğu hoş olmayan bir fenomendir. Rosacea ile cilt bakımı özeldir. Bu hastalık ile neler olabilir ve yapamaz?

Peeling yapmak mümkün mü?

yüzünde couperose Bu fenomen sırasında kimyasal asitler veya kaba aşındırıcı parçacıklar ile agresif soyma yasaktır. Sadece cildin sadece yüzeysel tabakalarını etkileyen ve damarları etkilemeyen periyodik yumuşak kabuklu-gommazhi'ye izin verilir.

Profesyonel salonlarda yüzün lazerle parlatılması da örümcek damarları ile engellenir, aksi halde kılcal damarlar zarar görebilir, bu da uzun süreli iyileşmeyen hematomlara yol açacaktır.

Soyma küçük ve yumuşak parçacıklara sahip olmalıdır (örneğin ölü cilt hücrelerini çıkarmak için yulaf soyma kullanabilirsiniz). Böyle bir prosedürü gerçekleştirmek için ayda birkaç kez izin verilir.

Yüz masajı yapılabilir mi?

yüz masajı Dikkatsiz hareketler sadece durumunuzu kötüleştirebileceğinden, bağımsız yüz masajı yasaktır. Bununla birlikte, uzman bir uzmandan profesyonel bir masaj yararlı olabilir.

Bu nedenle, couperosis ile İspanyol modelleme masajı yaygın bir şekilde yayılır, ki bu da kasın merkezi kısmından derinlemesine çalışır, bu da vasküler tonu restore etmenizi ve cildi güçlendirmenizi sağlar.

Bir uzmanın ritmik hareketleri sıklıkla telanjioektaziden, yani cildin küçük damarlarının genişlemesinden kurtulmayı mümkün kılar.

Cildinize nasıl bakım yapılır

Bu tür sorunlu cilt bakımı özellikle kapsamlı olmalıdır. Cildi ultraviyole ışınlarının etkilerinden özenle koruyun, bu da onları inceler ve kan damarlarını daha da kırılgan hale getiren doğal korumayı yok eder.

Her dışarı çıktığınızda, yüksek bir güneş faktörüne sahip özel bir krem ​​kullanın ve kış aylarında bile yapılması önerilir.

Tonlayıcı vasküler yıldızlar

Cildinizin tonunu değiştiren kaliteli bir krem ​​seçerseniz, probleminiz gizlenebilir. Tonal çerçeve yeterince yoğun olmalıdır, ancak cilde emilmek kolaydır.

Nemlendirici ve beslenme

yüzünde krem ​​uygulamak Rosacea ile cilt düzenli cilde daha fazla günlük beslenme ve hidrasyon ihtiyacı var.

Linoleik ve askorbik asit ile kozmetik satın alabilirsiniz: Bu tür kremler ve losyonlar kan damarlarının duvarlarını güçlendirir.

Bu nedenle, doğal üzüm çekirdeği yağı, geniş bir linoleik asit konsantrasyonu içerir, bu yüzden onu kullanabilirsiniz (ıslak yağda uygulamak için birkaç damla yağ yeterlidir) ve normal kremlere ürün ekleyin.

Meyve asidi içeren kremler kullanmamalısınız, çünkü bu tür ürünler cildi incelir ve daha da dikkat çeken couperosis yapar.

Ne yiyip içelim: özel diyet

zeytin ve zeytinyağı Courose'de uygun beslenme önemli bir rol oynar. Gemilerde güçlendirici etkisi olan özel ürünler var, her şeyden önce masanızda olmalılar. İşte şu yiyecekler:

 • Zeytinyağı
 • Yağlı balıkta bulunan çoklu doymamış yağ asitleri. Balık sevmiyorsanız, bir balık yağı içmeye çalışın (bu ek, uygun kapsüllerde satılır).
 • Yosun.
 • Fındık, taze meyve ve sebzeler.
 • Az yağlı tavuk (bu ürün kırmızı etinizin yerini almalıdır).

Her hafta kan damarları üzerinde kuvvetlendirici bir etkiye sahip 300 gram çeşitli deniz ürünleri yemelisiniz. Bir değişiklik için bu tür ürünler değişebilir.

Her gün, yeterince sıvı içmeye çalışın (yaklaşık bir buçuk litre). Su ve yeşil çay rosacea için mükemmel içecekler olarak hizmet eder (günde iki bardak çay yeterlidir).

Ve burada rosacea ile diyetinizden çıkarılması gereken bazı yiyecekler:

 • Kırmızı et Bu özellikle kuzu ve domuz eti için geçerlidir. Kan damarlarınızın durumunu kötüleştirmek istemiyorsanız, bu ürünün haftada 200 gramını yiyebilirsiniz.
 • Gazlı içecekler, kafeinli içecekler ve alkollü içecekler. Böyle bir sıvı sadece midemize değil, aynı zamanda gemilere de zarar verir.
 • Tatlılar ve un ürünleri. Basit karbonhidratlar, kan damarlarının incelmesine ve artan aeroteroza yol açan dolaşım sisteminde çok yararlı olmayan şeker sıçramalarına neden olurlar. Kek, şekerleme, makarna, beyaz ekmek kullanımını sınırlamanız tavsiye edilir.

Genel öneriler

adam sigarayı kırar Aşağıdakiler, couperosis'i ortadan kaldırmanıza ya da daha fazla gelişmesini önlemenize yardımcı olacak ipuçları:

 1. Kötü alışkanlıklardan vazgeç: Alkol ve sigara içmek gemileri olumsuz etkileyerek onları zayıflatır.
 2. Hijyenik su prosedürleri, sıcak su kullanın, sıcak kullanın. Yıkarken, sabun kullanmamanız tavsiye edilir, kozmetik kaldırmak için özel süt kullanabilirsiniz.
 3. Hayatını yüz maskeleri olmadan hayal edemez misin? Bu durumda, cildinizi düzenli olarak, serinletici bir etkisi olan ışık maskeleri ile şımartabilirsiniz.

Yukarıdaki ipuçları bu hoş olmayan kozmetik kusurdan kurtulmak için sadece bir adımdır. Bu tür rahatsızlıkların tedavisi karmaşık olmalıdır, bu yüzden flebogogist elektro-birikim, lazer tedavisi veya fototerapi kullanarak örümcek damarlarını çıkarmanızı tavsiye edebilir.

Bu nedenle, rosacea, cilt bakımının temel kurallarını gözlemlemek ve agresif maddelere maruz kalmamak için önemli olduğu hoş olmayan bir fenomendir.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.