D-pantenol

analogları

Tüm dozaj formları

Bir meslektaş seçerken hacmine dikkat edin. Sürekli kullanımla, hemen 50 gramlık bir tüp satın alarak önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Yaraları iyileştirmek için diğer merhemler.

Bu arada, ucuz bir eşdeğer aynı kaliteyi garanti ediyor mu?

fiyat

278 р. Ortalama online fiyat * 278 r. (25 g)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Nizhpharm Krem ve merhem formunda D-Panthenol doku iyileşmesini iyileştirmek için harici bir ajan olarak kullanılır.

Bileşiminde dexpanthenol aktif bir bileşen olarak hareket eder - yapıya pantotenik aside benzer ve metabolizma sırasında dönüşen bir madde.

Aynı bileşik bir vitamin B-grubudur ve proteinlerin, yağların ve karbonhidratların metabolik süreçlerine aktif olarak dahil olan koenzim A'nın bir parçasıdır.

tanıklık

merhem Vücutta pantotenik asitin rolü - epitelin işlevini destekler. Cilde veya başka dokulara zarar vermesiyle, buna duyulan ihtiyaç önemli ölçüde artmaktadır.

Yenilemenin hızlı bir yolu, hücre metabolizmasını normalize eden, ciltteki rejeneratif süreçleri hızlandıran ve kolajen liflerinin gücünü arttıran pantenol ile merhem kullanmaktır.

! İlgili Linkler
Sprey Panthenol ile karıştırmayın - bu yanıklar için bir çare

Rejeneratif ve zayıf anti-inflamatuar etki, ilaca özgüdür, cildi besler ve yumuşatır ve yardımcı bileşenler terapötik etkiyi daha da güçlendirir. Krem ve merhem aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılır:

 • Küçük cilt lezyonlarının tedavisi (sıyrıklar ve çizikler);
 • Doğal faktörlerin zararlı etkilerinin tedavisi: soğuk, rüzgar, yüksek sıcaklık ve nem;
 • Anal fissür çatlakları;
 • Serviksin mukoza zarında hasar;
 • Kırık nipeller;
 • Dermatit .

krem Terapötik etkiye ek olarak, çare, yüzün ve ellerin cildini soğuk veya rüzgârdan korumak için ve aynı zamanda bebek bezi döküntüsünü önlemek için ve çocuk bezi döküntüsü hafif bir dereceye kadar önleyici bir önlem olarak kullanılır.

Merhem aşağıdaki durumlar ve hastalıklar için endikedir:

 • Kuru ve susuz cilt tedavisi;
 • Ultraviyole ışınlarına veya X-ışınlarına maruz kaldıktan sonra tahrişler;
 • Hafif bez dermatit formu;
 • Deri greftlerinin iyileşmesi;
 • Kaynar, trofik ülserler ve deri iltihapları ile;
 • Ameliyattan sonra cildin tedavisi;
 • Yaralar ve yatak örtüleri.

Not: Pürülan yaralar ve ülserler için, Eritromisin gibi bir antibiyotik merhem gereklidir.

Dozaj ve uygulama

krem kıvamı Müstahzarlar, günde 1 ila 4 kez dışarıdan uygulanır, gerekirse doktorla mutabakat halinde, günlük başvuru sayısı artırılabilir. Bir sıkıştırmanın uygulanmasına izin verilir (nipellerin yanında).

Alet ince bir tabaka halinde uygulanır ve hafifçe ovulur. Eğer yaranın karmaşık bir tedavisi yapılırsa, antiseptik bir çözelti ile yıkanır ve sonra D-Panthenol uygulanır.

Emzirme sırasında çatlamada, memeler beslendikten sonra yağlanır.

Çocukların derisi banyo yaptıktan ve bebek bezini değiştirdikten sonra işlenir.

Anal pasajda serviks ve çatlakların bütünlüğünün ihlali durumunda, alet günde 2 defaya kadar uygulanır. Tedavi süresi hastalığın şiddetine bağlıdır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlaç sadece merhem veya krem ​​bileşenlerine bireysel aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Önerilen dozlar ve uygulama rejimi gözlendiğinde iyi tolere edilir ve sadece çok nadir durumlarda alerjiye neden olabilir.

Kompozisyon ve farmakokinetiği

D-Panthenol iki formülasyonudur:

 1. Merhem. 1 g 50 mg içerir. deskpantenol. Yardımcı maddeler anhidroz lanolin, vazelin yağı ve beyaz vazelin, miristik asit izopropil, metilat ve p-hidroksibenzoik asit propil, dist. su.
 2. Krem. 1 g 50 mg içerir. dekspantenol, Yardımcı adalar: setearil oktanoat, ketomakrogol 1000, setil alkol, trigliseril monostearat, dimetikon, 1,2-propilen glikol, metilat ve p-hidroksibenzoik asit propil, tatlandırıcı, dis. su.

İlacın aktif maddesinin hidrofilikliği, düşük polaritesi ve nispeten düşük moleküler ağırlığı, tüm cilt katmanlarına geçişini sağlar. Uygulamadan sonra, D-Panthenol hızla emilir ve pantotenik aside dönüştürülür, daha sonra plazma proteinlerine (albümin ve p-globulin) bağlanır.

diğer

Merhem emmek için uygulanmaz. Yavaş bir iyileşme nakli ile tedavi tıbbi gözetim altında gerçekleşir. Emzirme döneminde, memenin başlarına uygulanan maddenin, yemden önce yıkanması gerekli değildir, ancak yenidoğanda ilaca alerjinin görülme olasılığı nedeniyle, merhem veya krem ​​kalıntıları meme ucundan çıkarılır.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Bu yılın haziran ayı boyunca denize indik. Bronzlaşma kremi onunla değildi ve yanmamış ciltler omuzlarına güneşte yanmıştı. Akşam, acı korkunçtu, çünkü D-Panthenol merheminin tavsiye edildiği eczaneye gitmem gerekti. Dokunuşa krem, yağlı ve belirli bir kokusu ile görünüyordu. Yanıkların tedavisinden sonra 15 dakika içinde emildi. Geceleri uyumak acı vericiydi ve rahatlama ertesi gün ortaya çıktı. Üç gün sonra her şey gitti ve deri daha sonra inmedi. Maria, Temryuk

İlk kez, bir bebeği beslerken nipellerde çatlaklar göründüğünde Depantenol uygulandı. Merhem sonuç verdi, ağrıyı hafifletti ve çatlakların iyileşmesini hızlandırdı. Kadınların istişaresinde, Bipanten'i tavsiye ettiler ve eczanede aynı kompozisyona sahip bir merhem tavsiye ettiler, ama daha ucuzlar. Bazen bir çocuğun vücudunda Depantenol yayma bezi kızarıklık. Satın alma konusunda pişman olmadım. Ekaterina, Novosibirsk

Çelik fabrikasında vinç operatörüyim. Bu yıl bacağın uyluk yanık şeklinde bir iş kazası aldı. Sıcak malzemenin yumuşatılması, hastaneye yatırılmasından dolayı tulumları reddetti. Ama hemen etkilenen alanın iyileşmesi için fon alımıyla ilgili bir soru vardı. Dermatolog D-Panthenol merhem önerdi. Başlangıçta, günde üç kez, daha sonra iki kez çalıştı ve hızlı bir şekilde tamir oldu. Eminim merhem olmadan, işler çok yavaşlardı. Victor Zaporozhye

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.