Dezrinit

Dezrinit analogları

Uyuyorsunuz : Burun için antialerjik ilaçlar .

fiyat

, 395 р. Ortalama çevrimiçi fiyat * , 395 r. (140 g 140 doz)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Saçılma aşağıdakiler için kullanılır:

 • Yetişkinlerde 2 yaşın üzerindeki çocuklarda alerjik (mevsimsel, yıl boyu) rinit tedavisi
 • 18 yaş üstü yetişkinlerde nazal polipozis tedavisi
 • Akut sinüzit tedavisi, kronik sinüzitin akut şiddetlenmesi 12 yaşından büyük çocuklarda orta ve ağır seyirli, yaşlılar dahil olmak üzere yetişkinlerde
 • Yetişkinlerde 12 yaşından küçük çocuklarda mevsimsel alerjik rinit önlenmesi (çiçeklenme ve tozlanma mevsiminin başlamasından 2-4 hafta önce gerçekleştirilir)

Dozaj ve uygulama

Saçılma spreyi ölçülü Alet burun deliğine bir dozlama cihazı sokulduğunda burun içine bir sprey enjekte edilerek intranazal olarak uygulanır. İlk kullanımdan önce, cihazı kalibre etmek için 10 tıklama yapmanız gerekir, ardından Desrinite terapi için hazırdır.

Bir doz (bir pres) 50 μg mometazon'a karşılık gelir. İlaç 14 gün boyunca kullanılmamışsa, kalibrasyon tekrarlanmalıdır. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalayınız.

Mevsimsel, yıl boyunca rinit:

Yetişkinler, 12 yaşından büyük çocuklar - her burun geçişinde bir kez / günde 2 enjeksiyon (toplam doz - 200 mcg). Efekt elde edildiğinde, doz her bir burun deliğine günde bir kez (toplam 100 μg) destekleyici - 1 enjeksiyon haline gelir.

Şiddetli rinitte veya hiç bir etkisinde, doktor ile uyum içinde, doz, her burun deliğine (toplamda 400 µg / gün) 4 baskıya arttırılabilir.

2 ila 11 yaş arası çocuklar - günde bir kez her burun deliğine 1 enjeksiyon (toplamda, doz 100 mcg olacaktır). Pozitif dinamikler genellikle tedavinin başlangıcından 12 saat fark edilir hale gelir.

Akut sinüzit, kronik sinüzit alevlenmesi:

Yetişkinler, 12 yaşından büyük çocuklar - her iki burun deliğine 2 enjeksiyon (toplamda, doz 400 mg / gün olacaktır). Gerekirse, günde 800 mg / gün dozunu artırabilirsiniz - her bir burun geçişinde günde iki kez 4 enjeksiyona kadar. Klinik tablo azaldıkça, doz azaltılmalıdır.

Nazal kavitenin polipozu:

18 yaşın üzerindeki yetişkinler her burun deliğine günde iki kez (400 mikrogram) 2 enjeksiyon alır. Semptomlar azaldıkça, doz her bir burun deliğine günde bir kez 2 enjeksiyona indirilir (200 μg).

Kontrendikasyonlar

Dağılım burun spreyi İlaç kontrendikedir:

 • Bileşenlere aşırı duyarlılık;
 • Alerjik riniti olan 2 yaşına kadar olan çocuklar, 12 yaşın altındaki çocuklar - sinüzit, 18 yaşın altındaki kişiler - burun polipozu;
 • Burun travması veya son cerrahi;
 • Üst solunum yolunun latent veya aktif tüberkülozu;
 • Nazal kavitenin fungal, tedavi edilmemiş bakteriyel enfeksiyonları;
 • Sistemik viral enfeksiyonlar;
 • Kortikosteroidlerin uzun süreli tedavisi;
 • gebelik;
 • Emzirme.

Hamilelik ve emzirme

Hamilelerde ve hemşirelikte ilaç Desrinite kullanımına ilişkin çalışmalar yapılmamıştır. İlaç dikkatle kullanılır ve ancak beklenen yarar potansiyel riskten daha yüksekse. Anneleri gebelikleri sırasında GKS ile tedavi edilen çocuklar, doğumdan sonra adrenal hipofonksiyon için kontrol edilmelidir.

aşırı doz

İlacın sistemik biyoyararlanımı düşüktür (% 1'den az), bu nedenle aşırı doz insidansı olası değildir. Lokal kortikosteroidlerin uzun süreli kullanımı ile, özellikle sistemik kortikosteroidlerin alınmasıyla birlikte, adrenal bezlerin, hipotalamusun, hipofiz bezinin baskısı riski vardır.

Yan etkileri

Dağılım spreyi Sinir sistemi kısmında - baş ağrısı, çocuklarda psikomotor hiperaktivite, anksiyete, uyku bozuklukları, depresyon.

Alerjik reaksiyonlar - nefes darlığı, bronkospazm, anjiyoödem, anafilaktik şok.

Solunum sistemi kısmında - burun kanaması, burun mukozası üzerinde ülser görünümü, yanma, tahriş, farenjit, burun septumun perforasyonu (nadiren).

Sindirim sistemi kısmında - özofagus mukus zarı, farinksin tahriş.

Diğer - koku, tat, göz içi basıncı, katarakt, glokom artmış ihlalleri.

yapı

Ana aktif madde mometazon furoat monohidrattır (glukokortikosteroid).

Ek bileşenler Avicel RC-591, gliserol, benzalkonyum klorür, polisorbat, sitrik asit monohidrat, sodyum sitrat dihidrattır.

Farmakoloji ve Farmakokinetik

Paketleme ile saçılma spreyi Lokal uygulamanın sentetik kortikosteroid, mometazon anti-inflamatuar, anti-alerjik etkiye sahiptir.

Tedavi sırasında sistemik bir etki yoktur, toplam biyoyararlanım% 1'in altındadır. İntranazal olarak gastrointestinal sisteme uygulandığında ilacın bir kısmı karaciğer tarafından emilir.

Disrinit, inflamatuar mediatörlerin salınımını inhibe eder, prostaglandinlerin üretimini, siklik endoperoksitler inhibe eder. Enflamasyonu, infiltrasyonu, granülasyonu azaltan makrofajların hareketini inhibe eder.

Alerjilerde kemotaksis maddesinin oluşumunu azaltır, geç ve erken alerjik reaksiyonların etkisini engeller.

diğer

İlaç reçete mevcuttur. Raf ömrü 2-25 derece arasında - 2 yıl. Desrinit çocuklardan uzak tutulmalıdır.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

İlaç Desrinit, burundaki alerjilere karşı çok etkilidir. Yaz mevsiminde, tahıl çimenlerinin çiçeklenmesinde böyle bir alerjim var. Bu mevsim genellikle kendimi kötü hissederim - burnum bloke olur, ağrım nefes almaktan rahatsız olur, özellikle geceleri akar. Özellikle her ne kadar ilaç çok ucuz olduğu ve doktorlar tarafından yaygın olarak reçete edilen hormonal spreylere mükemmel bir alternatif olabileceğinden, her mevsimde Disrinit ile tedaviye giriyorum. Kelimenin tam anlamıyla, 2-3 girişten sonra, burun solunumu geri yüklenir, ancak bırakılması imkansızdır, aksi takdirde alerjiler hızla geri döner. Genellikle yaz sonuna kadar normal olarak yaşamak için 15-30 günüm var! Elena, Moskova

Bir yıl önce tıbbi rinit teşhisi kondu. Bunun için kendimi suçluyordum çünkü enfeksiyon sırasında uzun bir süre vazokonstrüktif damlalar kullandım, sonra burnumu onlar olmadan nefes alamıyordum. Rinostop, Rhinorus - Onları paketler halinde aldım çünkü şişe bir süreliğine yeterliydi. Sonunda, bir kulak burun boğaz doktoru ziyaretinden sonra, bir ameliyat ve hastaneye yatış için bir test listesi verilmişti ve terapist, Disrinite ile ilk tedaviyi önerdi - bu Nasonex'in bir analoğu. Talimatlarda yazıldığı gibi kullanılır, bazen kaçırılır. Yine de, ilaç bana çok yardımcı oldu, sadece ilk 7 gün içinde vazokonstriktör olmadan zordu ve sonra rahatladı, burnum nefes almaya başladı. Tanı çekildi, operasyon gerekli değildi. Diana, Tver

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.