Enterosorbantlar ve dermatit ile nasıl alınacakları

Ne toz gibi görünüyor Hızlı bir şekilde iyileşme elde etmek için, organik yapılar ve dokulardan patolojik sürecin gelişmesine neden olan zararlı bileşiklerin, toksinlerin veya alerjenlerin uzaklaştırılması mümkün olan en kısa zamanda gereklidir.

Enterosorbents sadece zehirlenme ve gastrointestinal problemler için değil, aynı zamanda atopik ve alerjik dermatit gibi çeşitli alerjiler için reçete edilir. Aşağıdaki göstergelerin listesi.

Alerjiler durumunda tedavi süresi - semptomlar ortadan kalkana kadar.

Dermatitin akut fazının çıkarılması için önerilen kurs süresi 7 gündür, daha sonra 1 ay ara verilir.

Kendi kendine ilaçlamanın bir seçenek olmadığını hatırlamak önemlidir. Davada şelatörlere ihtiyaç duyulduğundan emin olmak için sadece bir doktor söyleyebilir ve en iyi seçeneği önermek mümkündür.

dozlar:

 • Aktif karbon : günlük 10 kg vücut ağırlığı başına 1 tablet (2 doza bölünmesi daha iyidir).
 • Diosmektit ( Smecta ): yetişkinler ve çocuklar için, günde 3 kez 1 poşet.
 • Hidroliz lignin ( Polyphepan , Filtrum-STI , Laktofilrum ): yetişkinler ve çocuklar için günde 3 kez 1 standart doz. Bir yetişkin veya bir çocuk için standart dozu bulmak için, seçtiğiniz ilacın resmi talimatlarına bakın, buraya tıklayın.
 • Polimetilsiloksan polihidrat ( Enterosgel ): yetişkinler 1 çorba kaşığı. kaşık x günde 3 kez, çocuklar 1 çay yatağı günde 3 kez.

Listelenen ilaçlardan sadece birini almanız gerekiyor. Bir doktora danışmayı unutma. Sindirim sisteminde veya herhangi bir yan etkide rahatsızlık varsa, şelatörler ile tedavi durdurulmalıdır.

Uyuşturucu listesine git

Enterosorbentlerin tanımı ve amacı

Toz ve marka yüzü camlı kaşık Enterosorbanlar, çeşitli toksinleri, alerjenleri veya toksik maddeleri bağlayıp tutabilen ilaçlardır.

Buna ek olarak, enterosorbanlar, çeşitli patojenleri ve onun tarafından üretilen atık ürünleri absorbe edebilirler, daha sonra ilaçlar doğal yollarla doğal olarak ortaya çıkarlar.

Birçok patolojiye endotoksikoz veya endojen intoksikasyon eşlik eder. Genellikle sindirim bozuklukları, soğuk algınlığı, dermatit ve alerjik reaksiyonlar, yüksek ateş veya grip ve diğer birçok durumda endotoksikasyona uğrarız.

Bu nedenle, enterosorbantlar oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ek olarak, benzer etki gösteren ilaçlar alerjik reaksiyonlar, dermatit, dysbacteriosis ve daha birçok olasılığını azaltır. Enterosorbanlar materyal değişim süreçlerinin seyrini geliştirmeye yardımcı olurlar ve bir bütün olarak hastanın bağışıklığı ve durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptirler.

Enterosorbent ilaçların alınmasında olumlu bir nokta, minimal reaksiyon ve kontrendikasyonlar listesine sahip olmaları ve mümkün olan en kısa zamanda harekete geçmeleridir.

Dolayısıyla, bir alerjik reaksiyon durumunda, ortaya çıkışların başlangıcından sonraki ilk saatlerde bazı enterosorbent alınması önerilir. İlacın kullanılmasından sadece birkaç saat sonra yemek mümkün olabilir, ancak diğer oral ilaçlar ile birlikte enterosorbent ilaçların kullanımını birleştirmemek daha iyidir çünkü ikincisinin etkisi ilk önce önemli ölçüde zayıflatılacaktır.

Enterosorbant çeşitleri

Toz gibi görünüyor Daha önce benzer ürünlerden sadece aktif karbon ile aşina olsaydık, bugün eczacılar benzer etkilere sahip ilaçların bolluğu karşısında hayrete düşerler. Tüm enterosorbantlar belirli gruplara ayrılır:

 1. Karbon - bunlar çeşitli aktif karbon bileşikleridir;
 2. Organik - bu preparatlar, deniz yosunu, pektin, kitin, selüloz veya lignin gibi doğal diyet lifleri temelinde yapılır. Bu grubun popüler bir temsilcisi Multisorb;
 3. Silikon - bu enterosorbentler silikon içeren bileşenler temelinde yapılır ve vücudu temizlemek için kullanılır. Bu grubun en popüler temsilcileri alumina, Polysorb, Smekta, Enterosgel, vb.

Ruslar arasında en yaygın ve popüler olanları, düşük maliyetleri nedeniyle mevcudiyete göre ayırt edilen silikon ve kömür preparatlarıdır. Bu hareketin tüm ilaçları toksinleri ve alerjenleri absorbe etme yeteneğine sahiptir, geniş bir aksiyon ve nötr tada sahiptirler, toksik değildirler ve tamamen vücuttan atılırlar.

Kullanım endikasyonları

Her bir ilacın bireysel bir emilim indeksi vardır, yani, ne kadar toksin veya alerjen ilacın bir birimini emebiliyor. Bu tür fonların atanmasında dikkate alınmalıdır. Genel olarak, enterosorbentler, aşağıdaki gibi çeşitli patolojik durumlarda aktif olarak kullanılmaktadır:

 • Gıda alerjik reaksiyonları;
 • Dermatit ve diğer cilt lezyonları;
 • Böbrek yetmezliği;
 • Karaciğer veya safra hastalıkları;
 • Uyuşturucu veya alkol bağımlılığı;
 • zehirlenme;
 • İnfluenza veya viral süreçlere bağlı zehirlenme;
 • Yanık kaynaklı toksisite;
 • peritonit;
 • helmintiyasis;
 • Yara enfeksiyöz süreçler veya sepsis ve mn. ve diğ.

Ancak randevu nitelikli ve profesyonel olmalı, bu yüzden bu sorunun çözümünü doktora emanet etmek daha doğru olacaktır.

Popüler ilaçlara genel bakış

Modern ilaç pazarı, enterosorbent ilaçların türleri ile doludur, dolayısıyla bunları daha ayrıntılı olarak düşünmeye değer.

polisorb

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

polisorb-2 Bu ilaç, toz halinde bir silikon baz üzerinde yapılır. Alım için toz halindeki hammaddelerden ve sudan tıbbi bir karışım hazırlamak ve yemekler arasında almak gerekir. Doz, hastanın kilo verilerine göre hesaplanır - her kilogram için 0.2 g tıbbi toz vardır. Günlük oran, bu dozlarda 3-4'ü geçmemelidir.

Polisorb, intestinal kanama, mide ülseri, atoni (kas tonusu eksikliği) ve bağırsak tıkanıklığında kontrendikedir.

Aktif karbon

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

mini Bu enterosorbent en ünlü ve çok yönlü olarak kabul edilir. 203 tablete günde dört kez kadar alırlar ve eğer randevunun nedeni akut zehirlenme ise, o zaman dozaj 10 kg hasta ağırlığı başına 1 tablet almayı içerir. Kömür alımı uzun süre devam ederse, hasta hipovitaminoz, mikroelementlerin emilmesi, kabızlık, bağırsak duvarlarının tahrişi ile ilgili sorunlar, ülserlere kadar rahatsız olabilir.

İlaç gibi uzun süreli ve kontrolsüz kullanım sırasında belirli advers reaksiyonlara neden olur:

 • İshal veya kabızlık;
 • Dispeptik bozukluklar;
 • kanamalar;
 • hipotermi;
 • Tromboembolizm vb.

Üreticiler sindirim sisteminde ülseratif süreçlerin varlığında kömür almayı önermezler. Aktif odun kömürü çıkarıldıktan sonra karakteristik siyah bir renk tonu elde edilir.

enterosgel

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

enterosgel8 İlaç polimetilsiloksan polihidrat bazlı jel formunda yapılır. Atonik süreçler veya bağırsak tıkanıklığı almak kontrendikedir. İlaç, gıda alerjenlerini, ilaçları, toksik maddeleri, alkol ve metalleri, zehirleri, vb.

Ek olarak, Enterosgel fazla lipid bileşikleri, kolesterol ve ürik asit tortuları, bilirubin vb. Gibi malzeme değişim ürünlerini sorgular. Alerjik reaksiyonlar sırasında, Enterosgel 14-21 gün boyunca alınır.

Filtrum-sti

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

ffiltrum- İlaç hidrolize lignin dayalı tablet formunda yapılır. İlacın alınmasından sonra metabolize edilmez ve emilmez, sadece yüzeyinde toksinlerin gelişimini provoke eden çeşitli toksinler ve tıbbi bileşenler, patojenik mikroorganizmalar ve diğer bileşenler toplar.

Filtrum tabletleri bağırsak atonisi, duodenum ve mide ülseratif süreçler, lignin intoleransı için kontrendikedir. Yan etkiler arasında, deri yüzeyine ve kabızlığa karşı alerjik reaksiyonlar daha yaygındır. Uzun kurslar almanız tavsiye edilmez, çünkü ilaç kalsiyum ve vitaminleri çıkarmaya başlar.

Polyphepan

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

polifepan-6 İlaç, evrensel çelatlayıcılara aittir, tablet ve toz halinde mevcuttur. Poliphepanın temeli hidrolize lignindir. Gastrointestinal sistemde yutulduğunda, ilaç aktif olarak farklı köken, ilaçlar, alkol, alerjenler, bilirubin ve diğer bileşenlerin toksinleri ile ilişkilidir.

Eğer ilacı alerjiler için kullanırsanız, bu belirtileri önemli ölçüde azaltacak ve ilacın terapötik etkisini artıracaktır.

Smecta

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

smekta Bu ilaç, bir enterosorbent etkisi olan bir doğal alüminosilikattır. İlaç herhangi bir orijin, mide ekşimesi, gastrointestinal bozukluklar ve şişkinlik, dispepsi, vb ishal için endikedir.

Smect kontrendikedir:

 1. Bağırsak tıkanıklığı ile;
 2. Sükroz eksikliği;
 3. Fruktoz intoleransı;
 4. İlacın bireysel unsurlarına karşı aşırı duyarlılık.

laktofiltrum

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

laktofiltrum-11 İlaç laktuloz ve lignin temelinde yapılır, bağırsak mikroflorası, irritabl bağırsak sendromu, siroz ve hepatit, ürtiker , atopik dermatit gibi alerjik süreçlerin bozuklukları olan hastalar için endikedir.

Laktofiltrumun galaktozemi ile alınması, gastrointestinal kanalda kanama ve bağırsak tıkanması kontrendikedir.

Enterodesum

Talimatlar, fiyat, değerlendirme

enterodez-150 Enterosorbent de toz halinde üretilmektedir. Özellikle alerjik reaksiyonlar, akut zehirlenme, salmonelloz, dizanteri, toksik kökenli gıda kaynaklı enfeksiyonlar vb. İçin önerilir.

Enterosorbantlar gibi zararsız olan herhangi bir ilacın, yan etkiler ve aşırı doz oluşumunu provoke etmemek için sadece doktora danışılarak alınması gerektiğini unutmayın.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.