fukortsin

analogları

MosFarma Eş anlamlı yoktur. Fukortsin ucuzdur ve farklı üreticiler tarafından üretilir.

fiyat

: 75 руб за 25 мл. Ortalama fiyat çevrimiçi * : 25 ml için 75 ruble.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

! Konseyi:
Eczane bir seçenek varsa, uygulamak için kolaylaştırmak için bir aplikatör ile bir kavanoz alın. Örneğin, yukarıdaki şekilde olduğu gibi "MosFarma"

"Fukortsin", yüksek bakterisidal ve dezenfektan özellikleri ile antiseptik bir çözümdür.

Bu araç, zayıf veya orta şiddette, mekanik lezyonlarla (sıyrıklar, yaralar) küçük cildin tedavisi için kullanılır.

İlaç uygun bir fiyata sahip.

Ne zaman tayin edilir?

Bir çocuğun cildinde fucorcin gibi görünüyor "Fukortsin", bakteriyel enfeksiyonun kanın girmesini önlemek için bir yarayı veya kesmeyi tedavi etmek gerektiğinde kullanılabilir.

Ayrıca, alet patojenik florayı yok eden ve etkilenen bölgelerin iyileşmesini ve iyileşmesini hızlandıran mantar lezyonları ile başa çıkmaktadır.

"Fukortsina" kullanımı için ana göstergeler şunlardır:

 • epidermisin üst tabakasının (yaralar, sıyrıklar, çatlaklar, kesikler, vb.) bütünlüğünün sığ ihlali;
 • tıbbi manipülasyonlardan sonra (örneğin kulakların delinmesinden sonra) antiseptik tedavi ihtiyacı;
 • streptoderma;
 • ülser oluşumu ile birlikte bakteriyel deri lezyonları;
 • mantar enfeksiyonları;
 • tavuk çiçeği;
 • liken pembesi;
 • fronküloz;
 • erozyon (mukoza zarlarına zarar).

Nasıl başvurulur?

"Fukortsin" çözümü, hasarlı deriye uygulayarak günde birkaç kez (2-3 kez) kullanılmalıdır. Uygulama için pamuklu ped, tampon veya özel pedler kullanabilirsiniz. Bir nokta tedavisine ihtiyacınız varsa (örneğin su çiçeği ile), pamuklu çubuk kullanmak daha iyidir.

Bu önemli ! Fenol bileşimi (belirgin bir toksik etki ile güçlü madde) varlığına bağlı olarak, "Fucorcin" büyük yıkım alanlarında kullanılmamalıdır. Fenol, iç organların, özellikle de kalbin, karaciğerin, böbreklerin ve sinir sisteminin işleyişini olumsuz etkileyerek kan dolaşımına hızlı bir şekilde girebilmektedir.

Kontrendikasyonlar

fukorcin-r-r İlaç, alerji veya bireysel bileşenlere karşı bireysel aşırı duyarlılık durumları haricinde, kullanım için herhangi bir kısıtlamaya sahip değildir.

Talimatlara ve gerekli önlemlere bağlı olarak Fukortsin hamile ve emziren için kullanılabilir.

Aşırı doz "Fucorcin" sabit değildir. Cilt üzerinde büyük miktarda solüsyon ile yanlışlıkla temas halinde, uygulama yerini bol miktarda akan su ile yıkayarak alerjik reaksiyonları önlemek için antihistamin alınız.

Yan etkileri

fukorcin "Fukortsina" kullanırken olumsuz etkiler ve reaksiyonlar genellikle olmaz.

Nadir durumlarda, kızarıklık, kaşıntı, kırmızı lekeler şeklinde bireysel lokal reaksiyonların görünümü.

Bu semptomlar, semptomların şiddetini değerlendirebilecek ve daha fazla kullanım olasılığına karar verebilecek bir doktora gitmenin bir nedenidir.

Etil alkol içerdiğinden, bu ilacı kullanırken uygulamadan sonra hafif yanma hissi normdur. Ürünü cilde uyguladıktan sonra 5-10 dakika sonra yanma hissi gitmezse doktora başvurunuz.

İlaç bileşimi ve salım formu

"Fukortsin", 25 ml ve 10 ml'lik koyu cam şişelerde şişelenir. Çözeltinin bileşimi (daha büyükten küçüğe nicel içerikte listelenmiştir) içerir:

fukorcin35

 • etil alkol;
 • resorsinol;
 • aseton;
 • fenol;
 • borik asit;
 • eflatun.

Farmakokinetik

Çözeltinin aktif bileşenleri, lokal kan dolaşımına nüfuz etmez ve sindirim sistemi tarafından emilmez. "Fukortsin", diğer organların çalışmalarını etkilemeden yerel bir etkiye sahiptir.

diğer

Reçetesiz satılan. Raf ömrü 2 yıl. Çocukların ulaşamayacağı serin ve karanlık bir yerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Çocukken, suçiçeği geçirmedim - bu hastalık beni zaten onsekiz yaşında buldu. Bütün bu kabarcığı gördüğümde, çok üzüldüm, herhangi bir genç kız gibi. Herkes yeşilden bir yüzü temizlemenin ne kadar zor olduğunu bilir. Bu nedenle eczane bir alternatif seçmeyi istedi. Eczacı "Fukortsin" çözümünü tavsiye etti. Yeşil gibi aynı antiseptik ve dezenfektan etkiye sahiptir, sadece daha kolay yıkanır ve (bence) daha hızlı yardımcı olur. En azından, kabarcıklar bu çözeltiyi çok hızlı bir şekilde kurutmuştur. Şimdi bu aracı hangi amaçla kullanabileceğinizi öğreneceğim. Alina, 19 yaşındayım, Vladivostok

Ben bir emekliyim, bu yüzden her zaman aynı performansa sahip popüler ilaçların daha ucuz analoglarını almaya çalışıyorum. Uzun zamandır “Fukortsin” çözümünü biliyorum - streptoderma ile tedavi ettim. Mükemmel bir şekilde yardımcı olur, bir kuruşa mal olur ve ayrıca kolayca yıkanır. Pahalı antiseptiklere mükemmel bir alternatif. Anna Vitalyevna, 54 yaşındayım, KhMAO

İki genç oğlum var (2 yıl 5 yıl), bu yüzden ev ecza dolaplarımızda her zaman antiseptik var. Kesikler, sıyrıklar, küçük yaralar - hiçbir çocukluk bu olmadan yapabilir. Daha önce Fukortsin çözümüne rastlayana kadar pahalı bir ilaç aldılar (şişe başına 500 rubleden daha pahalı). İlk başta, böyle bir para için etkili bir ilaç almanın mümkün olduğundan şüphe ettiler, ama ortaya çıktığında boşuna oldu. Solüsyon mükemmel şekilde kabarcıklar ve sivilceler kurur, yaraların ve sıyrıkların yüzeyini dezenfekte eder. Şimdi bu araç her zaman ilaçlarla birlikte rafta mevcuttur. Maxim Belozerov, 29 yaşındayım, Stavropol

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.