Kadınların genitallerine kaynatın

kadının karnı Fırtına, bir stafilokok enfeksiyonu ile tetiklenen enflamasyonlu bir deri lezyonudur.

Her kadın böyle bir problemle bir uzmana gitmeye karar vermez ve çoğu zaman komplikasyonların gelişmesine neden olan kendi başına kaynamaya başlamaya başlar.

nedenleri

Bu hastalığın ana etken maddesi, saç foliküllerinde iltihaplanma sürecinin gelişmesine neden olan stafilokok olarak kabul edilir. Çoğu durumda, firkete, saçın olduğu yerde tam olarak oluşur. Bu nedenle birçok kadın genital bölgede veya kasık bölgesinde kaynama görünümünden muzdariptir.

Deri altında stafilokok bakterilerin penetrasyonu sadece saç tomurcuğunun iltihaplanmasına değil, aynı zamanda çevreleyen dokuya da yol açar. Aknenin oluşumu ve olgunlaşması süreci büyük miktarda irin birikmesine yol açar. Bu, kaynama lokalizasyonu yerine güçlü acı verici duyumların görünümünü açıklar.

İnsan vücudunu etkileyen çeşitli faktörler, Staphylococcus aureus'un aktivasyonunu provoke edebilir. Vücudun koruyucu fonksiyonlarının azaltılması, kadınlarda üreme organlarında kaynama oluşumunun temel nedenlerinden biri olarak kabul edilir. Gerçek şu ki, vücudun koruyucu işlevlerini azaltarak çeşitli bakterilere karşı koyamaz ve saldırılarını geri püskürtemez.

Genellikle zayıf koşullarda yaşayan kadınların derisinde bir kaynama görülür. Bu, rahatlık ve cildin ağır kirlenmesinin insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu anlamına gelir. Epidermisin toz parçacıkları ve diğer maddelerle kontaminasyonu, kişisel hijyen eksikliği genital bölgede pürülan inflamatuar bir sürecin gelişmesine yol açar.

Bir kadın, cildi sürtünen ve tahriş eden rahatsız edici giysiler giyerse kaynamak riski artar. Bu nedenle iç çamaşır seçimine dikkat etmelisiniz.

onun arkasında yatan kız Cinsel bölgede kaynama görünümü için diğer bir provoke faktör kasık bölgesinde tahriştir. Uzun süreli kaşıma, böcek ısırıklarından sonra veya mikrotravmalardan sonra oluşabilir.

Genitaller üzerindeki en zararsız sivilcenin bile taranmasının, bir fındığın kendi yerinde oluşmasına yol açabileceği unutulmamalıdır. Cilt üzerinde epilasyon yapılırken, bakteri üremesi ve enflamatuar sürecin gelişimi için ideal ortam haline gelen kesikler ve mikrotravmalar kalabilir.

Kadınlarda kaynama oluşumunun yaygın bir nedeni, kadın vücudunun hormonal arka planında bir değişiklik olarak kabul edilir. Çoğunlukla vücuttaki hormonların dengesizliği diyabet ve böbreküstü bezlerinin damarlarına besin akışını ihlal eden adrenal bezlerin çalışmalarındaki problemlerle ortaya çıkar. Cinsel organlara yetersiz kan akışı, virüslerin, enfeksiyonların ve bakterilerin vücuda kolayca girmesine neden olur.

Genellikle genitaller üzerinde bir kaynama, progesteron gibi bu tür seks hormonunun artan üretiminin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Dişi genital bölgede iltihaplanma sürecinin gelişiminin nedeni haline gelmek başlıca seks yoluyla bulaşan çeşitli patolojileri olabilir. Çoğunlukla, kaynar trikomiyazis ve gonore gibi genital enfeksiyonlarda görülür.

semptomlar

Samimi bir yerde apselerin oluşumu oldukça hoş olmayan bir fenomen olarak kabul edilir ve karakteristik semptomların ortaya çıkmasıyla gelişiminin birkaç aşamasından geçebilir.

Kadınlarda kaynar fotoğraf

Dikkat, içerik görüntülemek hoş olmayabilir.

Patolojinin ilk aşamasında, genital organlarda hafif bir kızarıklık ve şişme hissinin ortaya çıktığı fark edilebilir. Kadınlar genellikle ağrılı kaşıntıdan şikayetçi olurlar.

Hastalığın gelişiminin ikinci aşamasına geçişinde daha şiddetli belirtilerin ortaya çıktığı gözlenmektedir. Kadın samimi yerlerde ciddi rahatsızlık yaşamaya başlar ve kaynamak kasık bölgesinde yoğunlaşmaya başlar.

Genital organların replasmanını incelerken, dokuların güçlü bir şişmesi vardır ve enflamatuar sürecin merkez üssünde bir nabız hissi ortaya çıkar. Kaynama küçük bir sivilce olup, boyutu 1-3 cm olabilir.Gelişen hastalık genitaller üzerinde ilerledikçe, pürülan bir çekirdek, kabarcıklarla kaplanmış bir biratır.

termometre Genitaller üzerinde bir kaynama oluşumu, genel sağlık durumlarında bir bozulmaya neden olabilir ve aşağıdaki belirtiler ortaya çıkar:

  • vücut ısısında yükselme;
  • baş ağrısı;
  • lenf düğümlerinin inflamasyonu;
  • kas ağrıları.

Bu semptomların ortaya çıkması, uzman ve etkili bir tedaviye zorunlu tedavi gerektirir, aksi takdirde bir takım komplikasyonlar gelişebilir.

Üçüncü aşama, kadınlar ve erkekler için sonuncusu olarak kabul edilir. Olgunlaşma kaynar, püstüller açılır ve genital organların dokularında biriken irinlerden serbest kalır.

Dördüncü aşama iyileşme aşaması olarak kabul edilir ve samimi bir yerde hijyen gerektirir. Kaynamalar genital bölgeye kaybolacak olsa da, iyileşme süreci bitmez. Kadına ne kadar dayanacağı ve nihai sonucun ne olacağına bağlı olacaktır.

Tedavi özellikleri

el merhem kavanoz Genitallerin üzerine bir kaynama, kadına ciddi rahatsızlık veren oldukça hoş olmayan bir fenomen olarak kabul edilir. Bu nedenle hastalığın ihmali göz önüne alındığında en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır.

Bu durumda, genital bölgedeki rahatsızlık oldukça yakın bir zamanda ortaya çıktıysa, o zaman ağrı odağını salisilik alkolle yıkayabilirsiniz ve bu prosedürü olabildiğince sık gerçekleştirmeniz önerilir. Cildin iltihaplı bölgesine uygulanan ichthyol merhem yardımıyla kasık furuncles veya kasık bölgesinden kurtulmak mümkündür.

Tek doğru seçenek bir uzmanı ziyaret etmektir. Hastalığın safhasını denetleyecek, doğru bir tanı koyacaktır ve etkin bir tedavi seçecektir.

Günümüzde, bir kaynamanın tedavisi, terapinin yanı sıra cerrahi ile uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi kullanılarak furuncle uzaklaştırma yapılır ve açılan kaynamaya antiseptik preparat ile swab uygulanır. Özel prosedürlerin yardımıyla iyileşme sürecini hızlandırın:

  • kızıl ötesi ışınlama;
  • UHF;
  • bakır ve çinko tuzlarının elektroforezi;
  • Darsonvalizasyon.

kaynama olgunlaşma şeması Lokal terapi, kaynamayı yumuşatmayı, ağrıyı azaltmayı ve olgunlaşma sürecini hızlandırmayı sağlayan kompreslerin kullanımını içerir. Epidermisin etkilenen kısmına bir kompres uygulandıktan sonra, kalın bir gazlı bezle kapatılır.

Birçok kadın, kasık kısmında bir kaynama meydana geldiğinde mümkün olan en kısa sürede onu sıkmak için bir arzu var. Aslında, bu yapılmamalıdır, en azından kaynağın ortasında beyaz bir nokta olması gerekir, o zaman onun diseksiyonuna biraz katkıda bulunabilirsiniz. Bundan sonra, irin birikmesini kaldırabilir, yarayı hidrojen peroksit ile tedavi edebilir ve kuru bir tül bandajı uygulayabilirsiniz.

Bu durumda bile, kendi kendini ilaçlamanın tehlikeli olduğunu, dokuya baskı yapmanın gerekli olmadığını hatırlayın, bu da bakterilerin vücuda girmesine ve ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Bazı durumlarda, antibakteriyel ilaçlar ve etkilenen cilt bölgesi üzerinde anti-enflamatuar ve çekme etkisi olan özel merhemlerin kullanımı endikedir. Doktorun tüm önerilerine uyulması kaynamadan kurtulmanızı ve ameliyattan kaçınmanızı sağlar.

Kaynamanın ateş, genel halsizlik ve baş ağrılarına neden olması durumunda tedavi antibiyotiklerle gerçekleştirilir. Böyle bir durumda kaynamanın nedeni enfeksiyonun vücuda girmesi olabilir ve türünü belirlemek önemlidir, çünkü ilacın seçimi buna bağlıdır. Aşağıdaki antibakteriyel ajanlar en yaygın olarak ülser tedavisinde kullanılmaktadır:

Furunculosis ileri evreye geçtiğinde, terapötik tedavi ciddi intoksikasyona neden olduğunda, apse diseksiyonu yapılır. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir, bu nedenle ağrılı duygular geliştirme riski dışlanır. Bu tedavi yöntemi ile labia veya pubis bulunan apse, hızlı bir şekilde kurtulmak olabilir. Ameliyattan ve iç kaynatma işleminden sonra, ciltte küçük yara izleri kalabilir.

önleme

kız doktor Kaynamanın enfeksiyöz bir hastalık olarak kabul edildiğini ve içerdiği özel irin özel bir tehlike olduğunu bilmek önemlidir.

Kaynatma açıldığında, pürülan içerikler dışarı atılır ve iltihaba yol açabilecek şekilde cildin sağlıklı bölgelerine ulaşabilir. Bu nedenle furunkülozun tedavisi bir uzmanın tüm önerilerine uygun olarak dikkatli bir şekilde yapılmalı ve cilt üzerinde görünmelerine izin verilmemelidir.

Yakın bölgelerdeki ülserlerin sık görülmesi durumunda, diyetinizi tekrar gözden geçirmeniz önerilir. Yağlı ve baharatlı yemeklerin kullanılmasının yanı sıra çok sayıda baharatın da kullanılmasına gerek yoktur. Kişisel hijyene dikkat etmek, her gün çamaşırları değiştirmek ve depilasyon sırasında kesilmeleri için tam bir dezenfeksiyon yapmak gereklidir.

Vücudu incelemek tavsiye edilir, çünkü iç organların çeşitli hastalıkları kaynarın görünümünü provoke edebilir. Deride ülser varsa, böyle bir durumda ne yapacağınızı ve çeşitli komplikasyonlardan nasıl kaçınacağınızı söyleyecek bir uzmanla görüşmelisiniz.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.