hiporamin

analogları

hiporamin Tam analog yok. Antiviral ve immünomodülatörlere bakınız.

fiyat

, 153 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * , 153 s. (dil altı tabletleri)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Antiviral bir ajanı temsil eden hiporamin, farklı doğadaki virüslerin girişinin neden olduğu hastalıkların karmaşık tedavisinde kullanılır. Düşük toksik bir ilaç olan hiporamin, vücuttan hızla çıkarılır ve insan bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkilemez.

Kullanım endikasyonları

Blister ve paket Belirgin antimikrobiyal etki göz önüne alındığında, aşağıdaki patolojik koşullar tespit edildiğinde hipoamin uygulanabilir:

  • influenza A ve B ile - entegre bir yaklaşımda ve profilaktik bir ajan olarak tedavi için;
  • parainfluenza ile;
  • Akut solunum yolu viral hastalıkların tedavisinde: Solunum sinsit, vücudun adenomovirus lezyonları;
  • rinit ve bademcik iltihabı ile;
  • Zona ve suçiçeği ile;
  • CMV enfeksiyonu.

Bu endikasyonlara ek olarak, ilacın aktif maddesine duyarlı virüslerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde hiporamin reçete edilir.

dozaj

Tedavinin başlangıcında hastalığın en erken aşamalarında tedavide en büyük sonuç gözlendiği için, başarılı tedavinin önemli bir bileşeni olan hastalığın erken tanısıdır.

Ve enfeksiyon türüne bağlı olarak, doktor bu ilacın salım tipini reçete eder.

Dil altı tabletleri

Arka tarafta haplarla blister Tabletler genellikle adenoviral, influenza ve respiratuar sinsittal lezyon türleri gibi bu tip hastalıkların kompleks tedavisinde kullanılır.

Resorpsiyon tabletleri, tam boşalmadan önce, ağız boşluğunun en eksiksiz sanitasyonu ile yapılır. Hastanın yaşına bağlı olarak, ilaç dozu da reçete edilir: yetişkinler için, izin verilen doz bir tablet için günde 4-7 kez, 12 yaşın üzerindeki çocuklar için - bir tablet için günde 4 defa, 4-12 yaş arası çocuklar için - günde 2 kez 0.5 tablet

Profilaktik doz da doktor tarafından hastanın genel durumuna bağlı olarak hesaplanır: yetişkinler için - günde 3 tablet, 12 yaşından büyük - günde 2 tablet, 4 ila 12 yıl - günde 2 kez, 0.5 tablet.

Tabletlerin kullanım süresi, yetişkinler için 3 ila 5 gün arasında karmaşık bir tedavidir.

Hipopramin merhem

Paketleme hapları arka tarafta Merhem çeşitli lokalizasyon zona, suçiçeği, tekrarlayan ve akut herpes gibi hastalıkların tedavisinde lokal bir dış ajan olarak kullanılır. Vücudun zarar derecesine bağlı olarak, merhem uygulama süresi, özellikle ihmal edilmiş durumlarda, 24 güne kadar, 8-12 gündür. Bu durumda, enfeksiyonla başa çıkmaya yardımcı olmak için aynı anda pastil kullanımı önerilir.

Hiporamin merhem kullanımı kursları tekrarlanabilir; Genellikle bu randevu, tedavinin etkinliğini dikkate alarak, katılan doktor tarafından yapılır.

Bu ilacın kullanımına kontrendikasyonların varlığı olası yan etkilere neden olur.

Yan etkileri

Hiporamin kullanımı, bu ilacın salım tipine bağlı olarak ortaya çıkan bir takım yan etkilere neden olabilir.

En sık olarak merhem kullanırken harici alerjik reaksiyonlar görülür. Bir hipoframin tableti reçete ederken, aşağıdaki yan etkiler görülebilir:

  • mide bulantısı, kusma:
  • ateş;
  • kan pıhtılaşma oranı artar;
  • Herhangi bir salınımda uzun süreli hiporamin kullanımı ile burun mukozasının tahriş olması muhtemeldir.

Ayrıca çocuklarda hipopramin kullanımı önerilmemektedir (üç yıla kadar).

Hamilelik ve emzirme

Bu ilacın düşük toksisiteye sahip olması nedeniyle, doktorun refah düzeyini kontrol ederken, hamilelik sırasında hiporamin kullanımı kabul edilebilir.

Çürük ürünlerinin vücuttan hızlı bir şekilde bertaraf edilmesi, emzirme döneminde de reçete yazmanızı sağlar: aktif maddenin minimum miktarı anne sütüne geçer ve çocuğun vücudu üzerinde belirgin bir etkiye sahip değildir.

aşırı doz

Hiporamin doz aşımı ile ilgili veriler sağlanmamıştır.

Bununla birlikte, bu ilacın atanması kesinlikle hastanın genel durumuna uygundur ve tedavi bir doktorun gözetiminde gerçekleştirilir. Diyabet varlığında hastanın en sıkı kontrol edilen durumu.

Kompozisyon ve farmakokinetik

hiporamin-n Bitkisel kökenli bir tıbbi ürünü temsil eden hiporamin, bileşiminde deniz topalak yapraklarından bir öze sahiptir. İnfluenza A ve B virüslerinin yanı sıra akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının, herpes zoster ve suçiçeği türlerinin tüm etkilerini etkileyen bu ilaç, bağışıklık sistemi üzerinde zararlı ve gözle görülür etkilere yol açmadan vücuttan hızla atılır.

Bununla birlikte, ilacın insan vücudu üzerindeki etkisi karmaşık olduğundan, aletin tüm bileşenlerinin etkisi üzerinde tam kontrol mümkün değildir. Ayrıca, biyo-araştırmanın yanı sıra araştırma ve markörlerin kullanımı, ilacın etkilerinin tam bir resmini sunmaz.

Ek bilgi

Hipoframin ilacı, medikal özelliklerini korumak için, tercihen yüksek parlaklığa sahip olmayan, tercihen parlak ışığa ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan odalarda iki yıldan fazla olmamalıdır.

Odada hava sıcaklığı 25 ° C'yi aşmamalıdır, çocuklar için erişilebilirlik de sınırlandırılmalıdır.

Diğer ilaçlar ile etkileşimler gözlemlenmemiştir, bu aracın kullanılmasına karşı bir kontrendikasyon, hiporamin bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük olarak kabul edilebilir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Hapları soğukken çocuğa verdi. Ertesi gün neredeyse hiç semptom yoktu, bir gün sonra gitti. Şimdi önleme için soğuk mevsim boyunca hiporamin kullanıyoruz. Alla, Tyumen

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.