Irunin, vajinal tabletler

İlaç 2 formda mevcuttur: vajinal tabletler (aşağıya bakınız) ve oral uygulama için tabletler.

Irunin fitil

analogları

Aşağıdaki antifungal ajanlar, tabletler veya lokal eylem formunda analoglar olarak düşünülebilir:

Itrazol, Orungal, Itroconazole, Orungamin, Itroconazole-Ratiopharm

fiyat

: 312 р. Ortalama online fiyat * : 312 p.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Vajinal tablet gibi görünüyor Aktif bileşen olan itrakonazol triazol türevidir, Candida türünün mantarlarının gelişimini ve çoğalmasını imha etmeye yardımcı olur.

İlacın dozaj şekli dikkate değer değildir. Sıradan beyaz veya sütlü fitiller vajene kolayca yerleştirilebilir ve rahatsızlığa neden olmaz.

yapı

  1. Ana bileşen intraconazole (1 tablette 200 mg) 'dir. Bu madde, mantarın duvarının sentezinin "işini" engellemeye ve böylece ölümüne eşlik etmeye yardımcı olur;
  2. Yardımcı maddeler - beyaz vazelin, dağılmış nişasta, titanyum oksit (bu elementlerin bileşimi biraz değişebilir)

Kullanım endikasyonları

"Irunin" ilacı reçete edilen hastalar çoğunlukla çeşitli fungal enfeksiyonların varlığından muzdariptir. "Irunin" pamukçuk, birçok modern kadın tedavisi için bir ilaç olarak seçilmiştir. Bu seçenek sadece ilacın etkinliğinden değil aynı zamanda tedavinin nispeten kısa bir yolundan kaynaklanmaktadır. Şu anda, bu ilaç vulvovajinal kandidiyazis ve tekrarlayan formu tedavisinde en iyi biri olarak kabul edilir.

Bazı kontrendikasyonlara rağmen (aşağıda tartışılmıştır), çoğu durumda, uygulama tamamen haklı.

"Irunin" in gerekli dozajı için, ilacın kullanım sıklığının yanı sıra gerekli tedavinin süresi de sadece ilgilenen hekim tarafından belirlenmelidir! Bu durumda kendi kendine tedavi imkansızdır, çünkü ilacı reçetelemeden önce, vücuttaki kandida mantarının varlığı için uygun testlerin geçmesi gerekir. Teşhisinizin doğruluğu konusunda emin olsanız bile, tıp doktorunuza danışmadan önce her şey tam olarak doğrudur.

uygulama

img-13848220034190 Vajinal tabletler "Irunin" günde bir kez kullanılmalıdır. Yatmadan önce tüm hijyen prosedürlerinden sonra vajinaya bir mum yerleştirilir (mümkün olduğunca derin). Tedavinin seyri ortalama 5 günden haftaya kadardır, hepsi bireysel tanıklık ve testlere bağlıdır. Gerekirse, kurs uzatılabilir, ancak böyle bir karar doktorunuz ile koordine edilmelidir.

Kullanılacak kontrendikasyonlar söz konusu olduğunda, o zaman, Iruninin bileşen bileşenlerinden birinin olası toleransları ve ilacın hamileliğin ilk üç ayında kullanılması mümkündür.

Yan etkileri

Irunin, kullanılabilecek en güvenli ilaçlardan biri olarak kabul edilir ve yan etkileri çok nadirdir. "Irunin" mumları yerel eylem ilaçlarıdır, bu yüzden pratik olarak kanın içine çekilmezler. Bu temelde, sadece yüzeysel yan etkilere dikkat etmek mümkündür:

  • Fitiller vajina içine sokulduktan sonra, kaşıntı meydana gelebilir, mumun yerleştirildiği yerde hafif bir yanma hissi;
  • Çok nadiren küçük alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

İlaç teşhisi sırasında doz aşımı görülmedi.

51544d14caa17f6633006b23 Genellikle sinir sisteminde bazı hatalar, uyku bozuklukları, baş ağrısı, bulantı, kusma ve diğer hoş olmayan faktörlerin ortaya çıkmasına neden olan "Irunin" tabletlerin aksine, fitiller kullanımı daha güvenlidir.

Bu ilacı menstrüel döngü sırasında almanın belirli özelliklerini hatırlamak önemlidir. Hasta vajinal fitiller yardımıyla tedavi edildiğinde, menstürasyonun başlangıcında "Irunin" benzeri tabletlerle değiştirilmelidir. İlacın kullanımı kontrasepsiyonun güvenilirliğini azalttığı için kadınların yumurtlama sırasında özellikle dikkatli olmaları gerekir.

İlaç saklama koşulları

“Irunin”, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır ve ışıktan korunmalıdır, 25 C'yi aşmayan bir sıcaklıkta. Raf ömrü 2 yıldır (tıbbi ürünün saklanması kurallarına tabidir).

yorumlar

Doktor kronik pamukçuk tedavisi için "Irunin" mumlar yazdı. Hastalık ciddi görünmüyor, ama sadece ilk bakışta! Pamukçuk her zaman en ufak bir hipotermiden sonra şiddetlenir ve kaşıntı ve yanıktan kurtulmak çok zordur. “Irunin” in üç mumundan sonra, semptomlar belirgin şekilde azaldı ve alevlenme geçti, ancak tedaviyi doktora gösterdiği şemaya göre sürdürdüm ve dersin sonunda iyi hissettim. Yarım yıl sonra dersi tekrarlamak zorunda kaldım, ama şimdi bir ardıçın ne olduğunu unuttum! Marina Kovalenko, St. Petersburg

Kocam ve ben birlikte pamukçuk tedavi ediyoruz. Hap alır, "Irunin" mumları kullanırım. İlk kez, bebek emzirirken doktor bana bu fitilleri reçete etti. Bunun için çok endişeliydim, ama ortaya çıktığında boşuna. Pamukçuk birkaç gün içinde geçti ve bebeğim harika hissediyordu. Şimdiye kadar bunlar beni sadece semptomlardan değil, problemi de pamukçuk nedeni ile çözmeye yardımcı olan tek mum. Elizaveta Korobova, Magnitogorsk, St. Petersburg

Kendimi “Irunin” olarak atandım, çünkü doktor tarafından verilen tüm haplar ve mumlar en fazla bir iki haftaya yardımcı oldu. İlacın incelemeleri için internete baktım ve denemeye karar verdim. Bana çok yardımcı oldu! Pamukçuk tamamen ve henüz geri dönmedi. Mumlar koymak çok kolay ve rahatsızlık vermez. Julia Gavrilyuk, MO

Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın!

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.