Bir adam nasıl pamukçuk tedavi edebilir?

Şaşkın adam görünümlü-at-soru-işaretleri Candida cinsinin mantarları, genital organların ağız, bağırsak ve mukoza zarlarında yaşayan insan vücudunun koşullu patojen mikroflorasının temsilcileridir. Bağışıklıkta azalma ve mantarların büyümesi ve üremesi için elverişli koşulların yaratılmasıyla kandidiyaz gelişir, erkeklerde semptomlar kadınlara göre daha az sıklıkta kaydedilir. Stres, immün yetmezlik, endokrin patolojiler, kan hastalıkları, vitamin eksikliği ve bir dizi ilacın kontrolsüz kullanımı - erkeklerde pamukçuk gelişimini tetikleyen faktörler.

Erkeklerde en belirgin kandidiyaz belirtileri şunlardır:

  • penisin kaşınması,
  • Penisin glans ve sünnetinin şişkinliği ve hiperemi,
  • ereksiyon ve ilişki sırasında ağrı,
  • idrar yaparken yanıyor,
  • ekşi kokusu olan deride gri-beyaz peynirli patina.

Erkeklerde pamukçukun klinik formları - Candida balanonopostitis, Candida urethritis, Candida pyelocystitis.

tedavi

Erkeklerde kandidiyaz tedavisi, diyet terapisi ve bitkisel ilaç, ilaçların lokal ve genel kullanımı ve komplikasyonların gelişiminde cerrahi müdahale içerir.

Diyet tedavisi

sağlıklı gıda İnsan beslenmesi pamukçuku provoke eden bir faktördür. Hızlı karbonhidratlar: hamur işleri, tatlılar, şekerleme ve unlu mamüller, çikolata - mantarlar için iyi bir besin maddesidir. Pamukçuk tedavisi, diyetin düzeltilmesi ile başlamalıdır. Bunun için, tatlılar ve pişirme sebzelerle değiştirilmelidir: pancar, havuç, lahana ve süt ürünleri. Hastalara marinatları, füme etleri, turşu ve alkolü kısıtlamaları tavsiye edilir.

Alternatif yöntemler

Bu tür geleneksel ve banal hastalıkların tedavisi için alternatif tıp kullanmayı kesinlikle önermiyoruz. Bu nedenle, burada alternatif yöntemler sadece eğitim amaçlı verilmiştir. Bir doktora danışın, farmasötik preparatları kullanın, bir diyet uygulayın, temiz tutun ve hastalık ortadan kalkacaktır.

http://primalinstinctpheromone.com/lechim-molochnicu-doma/

İlaç etiyotrop tedavisi

Fungal enfeksiyondan tamamen kurtulabilmek ve nükseden korkmamak için cinsel eşlerin her ikisini aynı anda tedavi etmek gerekir. Geleneksel ilaçlarla kadınlarda ve erkeklerde pamukçuk nasıl tedavi edilir? Bunun için 2 grup antifungal ajan vardır - yerel ve genel

Daha fazla bilgi edinmek için resimlerden birine tıklayın:

Pamukçuk önlenmesi

Pamukçuk için önleyici tedbirler şunlardır:

  • antibiyotik tedavisi sırasında antifungal ilaçların kullanımı,
  • eşzamanlı muayene ve cinsel partnerlerin tedavisi,
  • yüksek hijyen standartlarına uygunluk - cinsel organların düzenli yıkanması,
  • seks sırasında prezervatif kullanarak,
  • pamuklu iç çamaşırı giyiyor.

komplikasyonlar

karıştı-man11 Zamanında ve uygun şekilde seçilmiş tedavinin yokluğunda, Candida mantarları, özellikle bağışıklık yetmezliği olan bireylerde, kan girebilir. Mikrop hızla vücut boyunca yayılır ve iç organları etkiler. Bu tür komplikasyonlar ateş, titreme, mide bulantısı, baş ağrısı ile kendini gösterir.

Erkeklerde karmaşık pamukçuk nasıl tedavi edilir? Hastalara enjeksiyon şeklinde antifungal ilaçlar verilir. Komplike pamukçuk tedavisi yoğun bakım ünitesinde gerçekleştirilir.

Hasta önerilen tedavi sürecini sürdürmezse, patoloji sıklıkla tekrar eder ve daha yoğun tedavi gerektirir. Hastalar, şemaya göre 1: 4 ve 7 gün, ve daha sonra bir ay boyunca haftada 1 kez, reçete " Flukonazol " içinde merhem değiştirmek için teklif edilir.

Kronik formu

tabletler Erkeklerde kronik kandidiyaz uzun süre tedavi edilir ve her zaman başarılı olmaz. Bunu yapmak için lokal ve genel antifungal ajanları kullanırlar, ancak bunları farklı şekilde kullanırlar. Merhem her alevlenmeden sonra değişir ve Flukonazol 6 ay boyunca haftada bir kez alınır. Bağışıklığı güçlendirmek için immünomodülatörler hastalara reçete edilir. Mantarların antimikotiklere olan duyarlılığını belirleyen laboratuvar testlerinin sonuçları alındıktan sonra preparatlar reçete edilir.

Kronik pamukçuk, bağışıklık bozulduğunda ve bazen kötüleştiğinde gelişir. Antifungal ajanlarla yapılan sürekli tedavi, mantarlarda direnç oluşturur ve onları güçsüzleştirir. Erkeklerdeki tekrarlayan ve kronik kandidiyaz tedavisi, korunmasız cinsel ilişki, mantarın değiştirilmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kötü alışkanlıkların reddedilmesi gibi mantarların tıbbi olarak yok edilmesinden oluşur.

Pamukçuk'u evde tedavi ediyoruz (erkekler için)
halk sredstava

Bitkisel ilaçlar Bitkisel tıbbı olan erkeklerde pamukçuk nasıl tedavi edilir? Erkeklerde pamukçuk için etkili bir bitkisel ilaç, eczane papatya, karanfil, kızamık, calenduladan oluşan bitkisel bir koleksiyon. Dış genitallerin tedavi edildiği, bitkisel uygulamaların ve banyoların yapıldığı et suyu ve infüzyon yapmak için kullanılır. Papatya bitki çayı içeri girerken faydalıdır, çünkü bu şifalı bitki antifungal ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. [...]

Oku ...
Erkekler için pamukçuk tabletleri
tabletler

Hastalığın sistemik tedavisi, sadece bir doktor tarafından reçete edildiği gibi tabletli ilaçların yardımıyla gerçekleştirilir. Erkeklerdeki pamukçuk için haplar: Flukonazol Itrakonazol Tedavinin süresi ve dozu, hastalığın şiddetine bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Flukonazolün terapötik etkisi, mantarların yeniden üretimi için gerekli olan belirli enzimlerin tahrip edilmesiyle ilişkilidir. İlaç kanda dolaşır ve yok edemeyen mantar hücrelerini yok eder […]

Oku ...