Yüzyıllar boyunca papillomlardan nasıl kurtulur

göz kapağı üzerinde papilloma Siğil alt veya üst göz kapağının derisinde bulunuyorsa, bu patolojinin tedavisi sadece cerrahidir.

Bunun için geleneksel radikal cerrahi, lazer tedavisi, kriyocerrahi ve radyo dalgası terapi teknolojisi kullanılmaktadır.

Papilloma, viral kökenli bir benign neoplazmdır. Papilloma virüsü enfeksiyonunun bulaşması, cinsel ve temas yoluyla gerçekleşir.

Virüs vücuda girdiğinde, hastalığın ilk belirtilerinin oluşumuna kadar birkaç yıl sürebilir.

Cerrahi kaldırma endikasyonları

Bu gibi durumlarda göz dokusunun cildinin siğil lezyonlarında radikal müdahale gösterilmiştir:

 • kozmetik kusur;
 • Epidermisin papillomatöz büyümesinde oküler dokuların kronik yaralanması. Bu gibi durumlarda, siğil malign dejenerasyon tehlikesi vardır;
 • Göz kapağı üzerindeki bir siğilin neden olduğu kronik konjunktivitin varlığı.

Göz kapaklarının yenilgisinin özellikleri

göz kapaklarındaki papillomalar Göz kapaklarındaki ince bir cilt tabakası ve elmaların tarladaki yakın konumu, cerrahın aşağıdaki kuralları izlemesini gerektirir:

 • Cerrahi alanın dikkatli bir şekilde izole edilmesi;
 • düşük travmatik çalışma teknolojisini yürütmek;
 • Cerrahi tedavi yönteminin seçimi pozitif kozmetik sonuçlarına dayanmaktadır.

Yöntemler, avantajlar ve dezavantajlar

Siğillerin göz kapağı üzerindeki radikal eksizyonu aşağıdaki şekillerde yapılır:

1. Cerrahi

Hasta lokal anestezi altında. Daha sonra cerrah tüm papillomatöz dokuları bir neşter ile çıkarır. İşlem, özel kozmetik sütürlerle yaranın dikişi ile sona erer.

Bu tekniğin avantajları, prosedürün sadeliğini, atipik dokuların eksizyonunun kesinliğini ve postoperatif komplikasyonların gelişme riskini asgari düzeyde içermesini içerir.

Ameliyatın ana dezavantajı, yaranın dikilmesinden sonra skar oluşumudur. Böyle bir operasyondan sonra, çoğu hasta, görünür cilt kusurlarını düzelten yara izleri için bir lazer yenileme prosedürüne tabi tutulur.

2. Lazer tedavisi

göz kapağı lazer tedavisi Lazer siğil yakma, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem sırasında uzman, üst ve alt göz kapaklarının patolojik bölgesinde, atipik dokuları tamamen ortadan kaldıran odaklanmış bir lazer ile hareket eder.

Siğil yerinde operasyondan sonra, üstünde bir kabuk ile kaplı küçük bir kabuk vardır. Bu yerde rejeneratif süreçler yavaş yavaş gerçekleşir. Cildin restorasyonundan sonra (iki hafta), hasta epidermisin düzgün bir yüzeyi olarak kalır.

Lazer teknolojisinin avantajları, operasyonun kısa süresinde (10 dakika), yara izlerinin ve yara izlerinin kısmi yokluğunda yatmaktadır.

Lazer tedavisinin dezavantajı, ameliyatın karmaşıklığı, yüksek maliyet ve ameliyat sonrası ciltte küçük bir kusurun varlığıdır.

3. Kriyoterapi

Ultralow sıcaklığının papilloma üzerindeki akupresür, ölümüne neden olur. Manipülasyondan önce hastaya anestezi uygulanır. Bir siğil ile cilt alanı, cildin yüzeysel uyuşmasını sağlayan bir anestetik (Novocain, Lidokain, Ultracain, Trimecain) ile özel bir jel ile tedavi edilir.

Daha sonra papillomatous nidus'a sıvı nitrojen verilir. Sonuç olarak, yavaş yavaş reddedilen patolojik dokuların derin dondurulması vardır. Ve kriyotestranın olduğu yerde bir yara yüzeyi var. Hastanın iyileşmesi 1-2 hafta sürer.

Kriyoteknolojinin avantajları, prosedürün basitliği, ameliyat sonrası yara izlerinin yokluğu, ağrısızlık ve kansız manipülasyondadır.

Kriyoterapinin dezavantajları, prosedürün yüksek maliyetini içerir.

4. Radyo dalgası siğil kaldırma teknolojisi

Radyo dalgası siğil kaldırma teknolojisi Bu, yüksek düzeyde aktif radyo dalgaları kullanarak yumuşak dokuların diseke edilmesi ve atipik hücrelerin pıhtılaştırılması için temassız bir yöntemdir. Siğilin çıkarılması, radyo dalgalarının bunların içinden geçişi sırasında epidermal hücreler tarafından ısının salınmasına bağlı olarak ortaya çıkar.

Teknolojinin avantajları: mutlak kansız manipülasyon, ağrısız eksizyon ve ameliyat sonrası yara enfeksiyonunun önlenmesi olarak kabul edilen çalışma aracının ve cildin doğrudan temasının olmaması.

Radyo dalgası tedavisinin dezavantajı, yüksek nitelikli tıbbi personel gerektiren teknolojinin karmaşıklığıdır.

Tehlikeli kendini tedavi nedir?

Doktorlar dermatologlar, okollahnyh dokularında bulunan siğillerin kendi kendine tedavisini yasaklarlar. Bunun nedeni, eczane ilaçlarının ve geleneksel tıbbın büyük çoğunluğunun (en azından etkili olanlar), bileşimlerinde oldukça agresif maddeler içermesidir.

Uyarı! Bu cilt iltihabına, toksik konjunktivite ve gözün kendisine zarar verebilir!

Ayrıca, üst ve alt göz kapaklarının bölgesi aktif olarak kan ve sinirler sağlar. Kendi kendine tedavi sırasında deri altı dokularına bakteriyel enfeksiyonun penetrasyonu, yüzün yumuşak dokularına büyük zarar verir.

Kapsamlı tedavi

göz kapağı üzerinde siğil Doktorlar, siğillerin lokal olarak çıkarılmasının tüm sorunu çözmediğini gösterir. Vücutta bulunan bir virüs herhangi bir zamanda yeniden aktive edilebilir ve papilloma farklı bir yerde oluşur.

Bu nedenle, hastanın karmaşık tedavisi için, patolojik dokuların cerrahi olarak çıkarılması ile birlikte, ilaç tedavisi gerçekleştirilir.

Hastaya iki grup ilaç verilir:

 1. Papilloma virüsünün tüm suşlarını yok eden antiviral ilaçlar .
 2. İmmünomodülatörler . Bu ilaçlar, viral bir enfeksiyonu bağımsız olarak karşılamaya başlayan vücudun koruyucu yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Hastalık önleme

Siğillerin gelişimini önlemek için böyle yollar olabilir:

 • kişisel hijyen;
 • dengeli ve dengeli beslenme;
 • düzenli fizik tedavi egzersizleri.

Siğillerdeki malign dejenerasyon belirtileri

Göz kapağı üzerinde bulunan papilloma, kronik travmaya ve ultraviyole ışınları ile periyodik ışınlara maruz kalmaktadır. Bu, iyi huylu bir neoplazmın kansere dönüşmesine yol açabilir. Bunun işaretleri renk, siğil boyutu ve kanamanın varlığında dramatik bir değişiklik olabilir.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.