Kestin

analogları

Ambalajlama Kestin 20 mg 20 tablet Tam bir analog yoktur, diğer antihistaminiklere bakınız.

fiyat

202 р (5 таб.), 399 р (10 таб.) Ortalama fiyat çevrimiçi * 202 p (5 sekme), 399 p (10 sekme.)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Kestin (uluslararası isim - Ebastin), uzun süren etkisi olan ve genellikle vücut tarafından iyi tolere edilen H1-reseptör blokerleri grubundan bir antialerjik ilaçtır.

tanıklık

Kestin, aşağıdaki hastalık ve durumlar için endikedir:

  • alerjik rinit ;
  • bitki poleni, ev alerjenleri, ilaçlar ve diğer faktörlerin neden olduğu rinit;
  • gıda alerjileri ve toz alerjileri;
  • herhangi bir alerjenden kaynaklanan ürtiker ;
  • Vücutta histamin üretiminin artmasıyla ilişkili durumlar.

Formu bırakın

Şurup - şişe ve dağıtıcı Kestin aşağıdaki formlarda mevcuttur:

  • Kabuk içinde beyaz tabletler, 5 veya 10 adet kabarcıklar halinde satılır., Ana aktif madde - ebastine. Yardımcı maddeler: mikrokristal selüloz, mısır nişastası, laktoz monohidrat, yapısal sodyum karboksimetilselüloz.
  • Koyu renkli şişelerde (60 veya 120 ml) bir dozlama şırıngası ile şurup, ana etken madde ebastindir. Yardımcı maddeler: gliserol oksistearat, laktik asit, neohesperidin didrochalkon, anethol, sodyum propil parahidroksibenzoat ve metil parahidroksibenzoat, gliserin, sorbitol çözeltisi, dimetil polisiloksan, sodyum hidroksit, damıtılmış su.

Kullanım yöntemi, dozaj

İlaç, gıdadan bağımsız olarak, ağızdan alınır. Tablet, ambalajdan dikkatli bir şekilde çıkarılmalı ve hızla çözüldüğü dil üzerine konulmalıdır (ilacı sıvı ile yıkamak gerekmez). Kestin'in standart dozu hastanın yaşına bağlı olarak belirlenir:

yaş Tek doz, mg tabletler Şurup, ml
6-12 5 ½ 5
12-15 10 1 10
15 10-20 1-2 10-20

Hastada karaciğer yetmezliği varsa, tek bir doz, ½-1 tablet veya 5-10 ml şurup olan, 5-10 mg'dan (yaştan bağımsız olarak) fazla olmamalıdır.

Kontrendikasyonlar

Kestin için kontrendikasyonlar şunlardır:

  • aktif maddeye veya ilacın diğer bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük;
  • hamilelik, emzirme;
  • 6 yıla kadar yaş.

Ek olarak, araç karaciğer veya böbrek yetmezliğinde dikkatli kullanılmalıdır.

Yan etkileri

promo Terapötik dozlarda, Kestin genellikle yan etkilere neden olmaz ve hastaların araç kullanmaları, tehlikeli aktivitelere girmeleri ve ayrıca konsantrasyon gerektiren konsantrasyonlar üzerinde minimum etkiye sahiptir.

Bazı durumlarda, ilaçları aldıktan sonra, hastalar baş ağrısı, uyuşukluk veya uykusuzluk, ağız kuruluğu, karın ağrısı, ishal yaşayabilir; ayrıca rinit, sinüzit ve asteni gelişebilir.

aşırı doz

İlaç terapötik dozlarda alındığında aşırı doz imkansızdır. Eğer çok miktarda Kestin şans eseri göz önüne alınırsa, hasta gastrik lavaj, semptomatik tedavi ve önemli vücut fonksiyonlarının kontrolünü gerektirir.

etkileşim

İlaç dolaylı pıhtılaştırıcılar, teofilin, diazepam, simetidin ve etanol içeren ilaçlar ile uyumludur. Eritromisin ve ketokonazol ile birlikte önerilmez.

Özel talimatlar

Kestin cilt alerjisi testlerinin sonuçlarını etkileyebilir, bu nedenle iptalden en az 5-7 gün sonra yapılması önerilir.

Farmakodinamik ve farmakokinetik

Ambalaj ve Blister İlaç, rekabetçi inhibisyon yoluyla histamin reseptörleri H1'i etkiler. Serbest reseptörlere bağlanarak, alerjik reaksiyonları durdurmaya yardımcı olur, düz kas spazmlarını ve histaminin neden olduğu vasküler geçirgenliği önler.

İlaç hızla karaciğer tarafından emilir, böylece belirgin bir antihistaminik etki 1 saat sonra başlar ve en az 48 saat sürer. Beş günlük Kestin kursundan sonra, etkinliği 72 saat devam ediyor. Aktif maddenin yaklaşık% 60-70'i böbrekler tarafından konjugat olarak atılır.

Satış ve depolama şartları

Reçete olmadan serbest bırakılır. Güneş ışığından ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde 30 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta saklayın. Raf ömrü - 3 yıl.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Benim için mevsimsel alerji ilk sıcak günlerden gelir ve tüm karakteristik semptomlarla kendini gösterir: burun akıntısı, kırmızı gözler ve sürekli hapşırma. Bu nedenle, bunları hızla ortadan kaldıracak bir ilacın seçimi hayati bir görevdir. Kestin, yuttuktan 20-30 dakika sonra yardımcı olur, bir hap 24 saat boyunca yeterlidir, buna ek olarak, sürücüler için kontrendike değildir, bağımlılığa ve uyuşukluğa neden olmaz. Tek dezavantajı oldukça yüksek bir fiyattır (analoglarınkinden daha yüksek). Tatyana, Moskova

Bir yıl boyunca, kolumda, bulaşık yıkandıktan, yıkandıktan ve yıkadıktan sonra yoğunlaşan şiddetli dermatitten muzdarip oldum. Doktor bana Kestin ile birlikte bir merhem reçete etti ve sadece 2 hafta içinde problemim geçmişte kaldı. Biraz pahalı ama üzerinde harcanan parayı tamamen haklı çıkarır. Elizaveta, Nizhny Novgorod

Deneyime sahip bir alerjim var, uzun yıllar bitkilere ve bazı ürünlere karşı korkunç bir alerjiden muzdarip oldum ve bazen de boğulma söz konusu. Ama Kestin ilaç dolabımda göründüğü için, sıkıntılar bitti - sadece bir hap, yarım saatlik bir sabır ve semptomlar iz bırakmadan ortadan kayboluyor. Benim durumumdaki herkese tavsiye ederim! Sofya, Kazan

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.