Rosacea için farmasötik kremler

Kuperoz nedir

yanaklarda rosacea Cuperosis, kan damarlarının genişlemesi sırasında oluşan yüzdeki örümcek damarlarının görünümü ile karakterize bir cilt hastalığıdır.

Problemin sık nedeni damarlarda kan dolaşım bozukluğudur, kılcal damarların deriye yakın konumlandırılmasından dolayıdır.

Rosacea - telangiectasia'nın dışsal belirtileri - estetik açıdan hoş görünmez ve rahatsızlığa neden olur.

Çoğu zaman, kızarıklık alın, burun, yanaklarda görülür.

Patolojinin nasıl önleneceği

Rosacea'dan kurtulmak yeterince zor. Hastalık, basit bir kozmetik kusura ait değildir: zorunlu tedaviye tabi olan özel belirtilerle dermatolojik bir patolojidir. Çoğu zaman, sorunu düzeltmek için entegre bir yaklaşım gereklidir.

Rozayı önlemek için aşağıdaki kurallara uyun: yüzyıl rosacea

 • güneş koruyucu kullanın;
 • güneş ışığına uzun süre maruz kalmamak için;
 • Cildi besleyici ve nemlendirici kremlerle korumak;
 • Cildin aşırı ısınmasını önler;
 • anti-coper ajanları kullanın.

Rosacea'ya yatkın cilt için iyileştirici etkisi olan çok sayıda özel kozmetik bulunmaktadır.

Rosacea karşı bir çare nasıl seçilir

Katılan hekimi hastalığın ortadan kaldırılması için bir yöntem öneriniz. Modern kremler, merhemler, jeller sadece kozmetik kusurları ortadan kaldırmaya değil, aynı zamanda epidermis üzerinde de terapötik bir etkiye sahiptir.

Çoğu zaman, bu tür fonların eylemi yönlendirilir:

 • kılcal damarların inceltilmiş duvarlarının güçlendirilmesi üzerine;
 • cilt elastikiyeti vermek için;
 • doku yapısını restore etmek için;
 • Güneş ışığının olumsuz etkilerinden korunmak için;
 • beslenme ve hidrasyon üzerine;
 • su dengesini geri kazanmak için.

doğal yağlar Hastalığın tedavisi için doğru ilaçları toplayarak bir hafta içinde kızarıklıktan kurtulabilirsiniz.

Düzenli bakım ile sorun yaklaşık bir ay içinde kaybolur ve sizi daha az uğraşmaya devam edecektir.

Bir rosacea kremini satın alırken, kompozisyonu ile kendinizi yakından tanımanız gerekir.

Gerçekten etkili bir ilaç, cilt yapısına nüfuz ederek, damar sistemi ve kılcallar üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip olabilen doğal maddelerden oluşmalıdır.

Yüksek kaliteli tonal çerçeve, cildin elastikiyetini geri kazanmaya, kan damarlarının duvarlarını geri kazanmaya, kızarıklıktan kurtulmaya ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

yapı

Rosacea'ya karşı farmasötik kremler, vasküler sistem üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan maddeler içerir.

Aşağıdaki bileşenler terapötik eyleme ulaşmak için yardımcı olur:

 • Anjiyoprotektörler mikro dolaşımı uyarır. Kremalı kutuda, bitkisel bileşenler olarak tanımlanırlar: üzüm çekirdeği, at kestanesi ve diğerleri, ayrıca troxerutin, rutoside.
 • Vitaminler damar sistemini zenginleştirir ve onarır. Çoğu zaman, iyi bir araç bileşimi K, C, A, E vitaminlerini içerir.
 • Yüksek kaliteli krem, cildin elastikiyetini ve yumuşaklığını veren doğal yağlar içerebilir: shea yağı, siyah frenk üzümü, badem ve mısır yağı, çay ağacı.
 • Kan damarlarının geçirgenliğini arttırmak ve kılcal damarların beslenmesini arttırmak için, bitkisel özler genellikle limon, mimoza, atkuyruğu, yabanmersini ve diğer bitki ekstreleridir.
 • Kolajen ve elastin, cildi restore etmek ve canlandırmak için kullanılır.
 • Nemlendirici bileşenler, cildin yapısını iyileştirmeye yardımcı olur, görünümü iyileştirir. Bu bileşenler hiyalüron, gliserin, lipitleri içerir.

Bu fonları elde etmek için gerekli kalite belgelerinin bulunduğu bir eczanede bulunmalısınız.

Fonlara genel bakış

Hangi kremin hastalığın belirtileri ile daha etkili olduğunu söylemek zordur. En iyi araç, her hastanın cildinin bireysel özelliklerini dikkate alarak bir dermatoloğu seçmenize yardımcı olacaktır.

troksevazin

Jel temelinde anlamına gelir Troksevazin yüzünde dilate kılcal çeken insanlar için oldukça ekonomik bir seçenektir. Bu ilaç ile cildin durumunu iyileştirebilir ve örümcek damarlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Jelin temeli, C vitamini ile birlikte, kan damarlarının duvarları üzerinde kuvvetlendirici bir etkiye sahip olan, kırılganlığı azaltan ve dokulardaki kan akışını normalleştiren doğal bir madde rutesidir. Merhem Troksevazin% 2 Jelin düzenli kullanımı ile, pozitif bir sonuç dikkat çekicidir: kılcal damarlar daha az belirgin hale gelir, tromboz semptomları, yüzdeki damar ağlarının ortaya çıkmasının nedenlerinden biridir.

Kremin anti-inflamatuar etkisine ek olarak aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • geçirgenliği azaltır;
 • kılcal kırılganlığı ortadan kaldırır;
 • gemileri güçlendirir;
 • kan akışını aktive eder.

C vitamini sıklıkla Troxevasin ile birlikte reçete edilir ve etkisini arttırır.

Bu aracın yorumları belirsizdir. Troxevasin bazı kontrendikasyonları vardır, bu yüzden kullanmadan önce talimatları okumak ve bir uzmana danışmak gereklidir. Jel alerjilere eğilimli insanlara uygulanamaz.

Kullanımdan sonra yan etkiler, ilacın içeriğindeki maddelere aşırı duyarlı olduğunuzda ortaya çıkan deri döküntüleri olabilir. Ayrıca, aleti cilde, çatlaklara ve yaralara mekanik hasar vermek için kullanmayın.

Çoğu zaman, bir dermatolog Troxevasin'i diğer ilaçlarla birlikte reçete eder. Jel etkilenen bölgeye günde 2 kez masaj hareketleri ile uygulanmalıdır. Tedaviden 14 gün sonra, doktor tedavinin etkinliğini değerlendirir ve dersin uzatılması veya sona ermesi hakkında karar verir. Gerekirse, tedavi rejimini tekrarlayın.

Jelin maliyeti - 200 ruble içinde.

Heparin merhem

heparin merhem Çeşitli dermatolojik cilt defektleri için popüler ilaçlardan biri, antiinflamatuar etkiye sahip olan ve vasküler sistemde kan mikrosirkülasyonunu geliştiren Heparin'e dayanan Heparin merhemidir.

Alet, düzenli kullanımla yüzdeki couperosis'i etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Merhem sürmeden etkilenen bölgelere ince bir tabaka uygulayarak, günde 2-4 kez merhem uygulayın.

Jelin fiyatı yaklaşık 70 ruble.

askorutin

Geniş bir kullanım yelpazesi ile Vitamin çare. İlacın içeriği tokoferol ve yağ asitleri, cilt üzerinde yararlı etkileri içerir.

askorutin Ascorutin en çok ağızdan alınır ve tabletler ayrıca derideki örümcek damarlarına karşı mücadelede yardımcı olan bir çözelti hazırlamak için de kullanılabilir. Çoğu zaman, tonik papatya özü ile yapılır.

Bunu yapmak için, 20 g kuru papatya 500 g kaynar su dökün, 60 dakika ve tsedyat için inkübe edilir. Oluşan infüzyonda ezilmiş tabletlerin tozunu ilave edin.

Tonik 3 hafta boyunca günde 2-3 kez sorunlu alanları silin. Alerjik reaksiyonlar yaşıyorsanız, terapiyi iptal etmeli ve bir dermatoloğa başvurmalısınız.

50 tablet için fiyat 65 ruble olacak.

Özel araçlar

Hastalıkla mücadelede, insanlar farklı yöntemler kullanırlar - lazer pıhtılaşması, mezoterapi, ozon tedavisi ve iyileştirici etkileri olan yüz kremleri. En popüler olan kozmetiklerdir.

Dirozeal

dirozeal Bu rosacea kremi dekstran sülfat ve retinaldehid içerir.

Araç, örümcek damarlarının belirgin tezahürlerini ortadan kaldırır, kan dolaşımını normalleştirir, yeni kılcal ağların oluşumunu engeller, hücre metabolizmasını geliştirir.

Kremin fiyatı 900 ruble arasında değişir.

Krem Kabuğu

Yerli üreticinin kılcal koruyucusu bitki özleri, bitki özleri, Pantenol, mineçiçeği, uçucu yağlar ve C vitamini içerir. Bileşiminden dolayı, kremin iyileştirici özellikleri vardır: krem kabuğu

 • yaşla ilişkili cilt pigmentasyonuyla başarılı bir şekilde mücadele eder;
 • kırışıklıkları pürüzsüzleştirir;
 • keratinöz cildi eksfoliye eder;
 • atmosferin olumsuz etkilerine karşı korur;
 • kılcalları güçlendirir;
 • elastikiyet verir, inflamatuar süreçleri azaltır;
 • rosacea belirtilerini ortadan kaldırır.

Ek olarak serum yapısı iyileştirir ve cildi iyileştirir.

Fonların maliyeti - yaklaşık 400 ruble.

TianDe

krem tiande Papatya özüne dayalı krem, etkilenen epidermis üzerinde rejeneratif bir etkiye sahiptir, damarlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, couperose tezahürlerini ortadan kaldırır.

Ek olarak, araç kan dolaşımını normalleştirir ve profilaktik amaçlar için kullanılan mükemmel bir antiseptiktir.

Ürünü 500 ruble fiyattan satın alabilirsiniz.

Hastalıktan kurtulmanın modern yolları, sorunun tamamen ortadan kaldırılmasını garanti edemez. Bir süre sonra yeni damar ağları ortaya çıkar, bu nedenle önleyici tedbirler uygulanmalı ve hastalığın evresine bağlı olarak bir uzman tarafından reçete edilen karmaşık tedavi uygulanmalıdır.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.