rosacea

yüzünde couperose mesh Temiz cilt genel sağlığın bir göstergesidir. Bazen iç organların patolojisi öncelikle yüzünde ortaya çıkar.

Örneğin, couperosis kan damarlarının bir hastalığıdır, bunun sonucu olarak yanaklarda, çene ya da burun kanatlarında kırmızı bir damar ağı görülür. Hastalık sıklıkla kadınlarda görülür.

Hastalığın belirtileri

Rosacea - telangiectasia veya başka türlü örümcek damarlarının tezahürü. Bunlar dilate (1 mm'ye kadar) küçük deri altı damarlar (arteriyoller, venüller, kılcal damarlar).

Birlikte yüzünde bir nokta veya bir ızgara oluştururlar, bu da “kızarma” izlenimi ile sonuçlanır. Soluk pembe, kırmızı ve hatta mavi-menekşe olabilirler, bu nedenle açık tenlerde güçlü bir şekilde ayırt edilirler.

Asteriskler çoğu zaman yüzünde görünür: yanakların, burun kanatlarının, çenenin derisinde, nadiren alın. Bazen hastalığın belirtilerini bacaklarda ve kollarda bulabilirsiniz.

Gelişme faktörleri

Telanjiektazi sadece couperosis değil, aynı zamanda diğer hastalıkların bir tezahürü olabilir:

 • konjenital: Rondeu-Osler hastalığı, Louis-Bar sendromu, Weber's hastalığı;
 • edinsel: rosacea, dermatomiyozit, sistemik lupus eritematozus, sistemik skleroderma, karaciğer yetmezliği.

hamile kadın Ayrıca, vasküler duvar genellikle hormonal seviyedeki dalgalanmalara bağlı olarak bozulmaktadır - gebelik, doğum kontrol ilaçları veya glukokortikosteroidler. Örümcek damarlarının görünümünü ve kan basıncındaki değişiklikleri destekler.

Diğer vasküler bozukluk nedenleri:

 • sıcaklıkta ani değişiklikler;
 • alkol kötüye kullanımı;
 • yoğun fiziksel aktivite;
 • sağlıksız beslenme (rahatsız edici baharatlı yiyecekler);
 • stresi.

Couperose genellikle kalıtsaldır.

Hastalık nasıl önlenir

Rosacea belirtilerini yaşamamak için, provoke eden faktörlerin etkilerinden kaçınmalısınız. Ne yazık ki, konjenital genetik hastalıkları etkileyemeyiz. Ancak edinilen patolojilerin gelişimi önlenebilir.

Bunun için sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelisiniz. Vücudunuzun durumunu öğrenmek için yılda en az bir kez genel ve biyokimyasal kan testi yaptırmanız şarttır. Önleme için, damar duvarını güçlendiren vitaminler ve ilaçlar içmek yararlıdır.

Akrabalarınızdan herhangi biri rosacea hastasıysa, bir doktoru ziyaret etmeli ve böylece bireysel bir önleme planı geliştirmelidir. Vasküler patoloji ile ilgilenen bir doktor ya bir vasküler cerrah ya da bir flebogogistir. Aşırı durumlarda, bir dermatoloğa veya terapiste gidebilirsiniz.

İlkbahar ve sonbaharda, yüzdeki cilt üzerinde doğrudan güneş ışığından kaçınmak daha iyidir.

Patoloji tedavisi

yüz masajı Rosacea tedavisinde, entegre bir yaklaşım çok önemlidir. Dış (maskeler, kremler, masajlar) ve iç (vasküler duvarı güçlendiren ilaçlar) tedavisi kullanılır.

Tedavi için kullanılan ilaçlar bir eczanede, sıradan bir kozmetik mağazasında ya da kendiniz hazırlayabilirsiniz. Lazer tedavisi ve diğer kozmetik tedaviler de kozmetik bir kusurun giderilmesinde kullanılır.

Yöntemin seçimi her zaman ilgili doktor tarafından gerçekleştirilir. Tanı koymadan önce kapsamlı bir inceleme yapar ve ek muayene yöntemleri belirler.

Eczane tedavisi

 • Ascorutin , C vitamini ve rutin içeren karmaşık bir preparattır. Alet vasküler duvarı güçlendirir, esnekliğini arttırır, kırılganlığı azaltır. Askorutin bir yemekten sonra sarhoş, 1 tablet günde 2-3 kez. Tedavi süresi 20-30 gündür. Kontrendikasyonlar: bileşenlere alerjik reaksiyon, erken çocukluk, gebeliğin 1 trimester, diyabet, gut.
 • таблетки на основе диосмина. Phlebodia 600 - Diosmin tabanlı tabletler. Herhangi bir mikro sirkülasyon ihlali için atandı. Alet, küçük ve büyük damarların tonunu geliştirir, duvarlarını kalınlaştırır. Doz: 1 tablet 2 ay boyunca günde 1 kez. Flebodia'yı 18 yaşın altındaki çocuklarda, hamilelik ve emzirme döneminde kullanmayın.
 • Troksevasin (Troxerutin, Troxeneol) - venotonik ajan, dış kullanım için kapsül ve jel şeklinde mevcuttur. Troksevazin, küçük damarların duvarlarında koruyucu bir etkiye sahiptir. Jel 2-3 hafta boyunca etkilenen bölgeye günde iki kez uygulanır. Kapsüller erken hamilelikte ve mide akut inflamatuar hastalıklarında kullanılamaz.

Kozmetik ürünler

 • Dirozeal - krem ​​şişlik ve iltihap giderir, hücresel metabolizmayı hızlandırır ve cildi yeniler. Ürün sabah ve akşam tatbik edilir, iki hafta içerisinde pozitif sonuç ortaya çıkar.
 • Belita-Vitex mükemmel cilt - Belaruslu üreticilerin krem-kılcal koruyucusu. Cildi matlaştırır, rengi çıkarır. İncelemelere bakarak, kremin uzun süreli kullanımı vasküler ızgaradan kurtulmaya yardımcı olur.
 • Krem "Kabuk" - kılcal koruyucu, tonları, yüz tonunu değiştirir. Araçlar hoş bir hassas aromaya sahiptir.

Kozmetikler cildin daha derin katmanlarına zayıf bir şekilde nüfuz eder, çünkü etkileri şüpheye düşer.

Terapi halk ilaçları

patates

 1. Çiğ patates Maske : patates iki yumru soyma, ince rende üzerinde rendeleyin. Elde edilen bulamaçta 2 çay kaşığı süt ve 1 kaşık bitkisel yağ ekleyin. Ürünü cilde sürün, kurumasını bekleyin, sonra başka bir katman ekleyin. Maske yüzünde 15-20 dakika tutulur, daha sonra yüz iyice yıkanır.
 2. Kırmızı kil maskesi : kil mineral su veya yağsız süt ile seyreltilir, elde edilen kütleye 1 ezilmiş ascorutin tablet ekleyebilirsiniz. Maske yüze uygulanır ve 20 dakika inkübe edilir. Akan su ile durulandıktan sonra.
 3. Yulaf ezmesi ve papatya maskesi : Papatya çiçeği ve yulaf ezmesi 1: 1 iyice ezilmiş. 1 çorba kaşığı. Karışımın bir kaşık 3 çorba kaşığı döktü. kaynar su kaşığı, bir tutam calendula ekleyebilirsiniz. Serinlemek için ısrar etmek, daha sonra hastalıklı cilde uygulamak anlamına gelir. Yarım saat sonra suyla durulayıp yüzünüzü nemlendiriciyle yağlayabilirsiniz.

Burada evde rosacea tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kozmetik prosedürler

Elos yüz prosedürü

 1. Bir lazer ile vasküler gridin çıkarılması - yöntemin özü, bir lazer ışınının kan damarlarının duvarları üzerindeki kesin etkisine dayanmaktadır. Hasarlı kılcal damarları satıyor ve örümcek damarları yok oluyor. Yöntem etkili ve ağrısızdır. Silinmek için 5-7 seans gereklidir. Tedavi süresi bir uzman tarafından belirlenir. Prosedür genellikle özel kozmetoloji merkezlerinde gerçekleştirilir.
 2. Tedavi "Surgitron" radyo dalgası ameliyatı için özel bir cihazdır. Radyo dalgalarının yardımıyla gemilerin pıhtılaşmasını yürütüyor. İşlem sonucunda hızlı iyileşmeyi destekleyen yanıklar, ödem ve iltihaplar yoktur. Kaldırma lokal anestezi altında gerçekleşir.
 3. лечение телеангиоэктазий лучами световой энергии. Fototerapi - hafif enerjinin ışınları ile telanjiectasias tedavisi. Tedavi yöntemi, cildin fırçalanması ve soyulması ile birleştirilir.
 4. микроинъекции лекарственно-витиминных препаратов под кожу. Mezoterapi - cildin altında ilaç ve vitamin ilaçlarının mikroenjeksiyonu. Araçlar kan dolaşımını artırır ve kan damarlarını daraltır.
 5. в полость травмированного сосуда тоненькой иглой вводится кислородно-озоновая смесь. Ozon tedavisi - ince bir iğne ile bir yaralı damarın boşluğuna bir oksijen-ozon karışımı enjekte edilir. Bu tedavinin avantajları, sonunda yara izleri ve pigment lekelerinin bulunmamasını içerir.

Rosacea ile masaj

Gemilerin durumunu daha da kötüleştirmemek için sadece uzman bir uzman tarafından yapılmalıdır. Prosedür sırasında, vuruşlar ve güçlü ritmik hareketler değişiyor. Masaj, hastalığın akut döneminde ve aynı zamanda, şişlik veya cildin zarar görmesi durumunda reçete edilemez.

görünüm

yüzünde krem ​​uygulamak Kuperoz, hastanın yaşamı için hiçbir tehdit oluşturmaz, ancak kişinin yüzündeki değişimlerden dolayı rahatsızlık duymasına neden olur. Bu nedenle, her hasta semptomlardan kurtulmaya çalışır. Çoğu durumda, bu başarılı olur.

Modern tıp örümcek damarları ile baş edebilir. Asıl mesele gelecekte bir nüksetmeyi önlemektir. Sağlıklı bir yaşam sürdürün, temiz havalarda doğru ve daha fazlasını yiyin. Ayrıca patolojik faktörlere maruz kalmaktan kaçının. Bu sonsuza dek couperose unutmak için izin verecektir.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.