Örümcek damarlarını çıkarmak için yöntemler

Herkes er ya da geç yüz ya da ayak örümcek damarlarında bulur. Kozmetologlar onlara “couperosis” diyor ve vasküler cerrahlar “telanjiektazi” diyorlar. Tek başına, kusur ortadan kalkmayacak, kaldırılmalıdır.

Lazer kaldırma

yüz diyagramında cuperosis Lazer, yüz ve bacaklarda rosacea tedavisinde kullanılır. Yeşil ve sarı renk aralığının lazer radyasyonu en etkili olarak kabul edilir.

Bu gerçek, bu spektrumdaki ışığın, epidermise verilen zararı dışlayan deri tarafından değil, dilate damarlar tarafından yoğun bir şekilde emilmesiyle açıklanabilir. Farklı bir renk spektrumundan radyasyona maruz kalmanın daha az belirgin bir etkisi vardır.

Lazerin etkinliğini etkileyen diğer bir faktör de ışık noktasının çapıdır. 3 milimetreyi geçmemelidir. Prosedürün güvenliğini sağlamak için bir ön koşul, cihazı bir soğutma sistemi ile donatmaktır. Daha sonra hasta seans sırasında rahatsızlık hissetmez.

Nasıl çalışır?

lazer cuperosis kaldırma

 1. Deriye nüfuz eden radyasyon, genişlemiş damarın yerine konsantre edilir.
 2. Geminin duvarları ısıtılır ve "mühürlenir".
 3. Damardaki kan akışı kapatıldı ve yıldız işaretleri kayboldu.

Sadece etkilenen alan radyasyona maruz kalır. Lazer komşu dokuyu etkilemez.

Yüzünde rosacea kaldırmak için lazer tedavisi kullanımı hakkında konuşuyorsak, o zaman sınırlamalar vardır. Sadece 2 mm'yi aşmayan bir çapta vasküler yıldızların tedavisinde kullanılabilir. Ve bu prosedür koyu tenli insanlar için tamamen kontrendikedir, çünkü kurtulmak istedikleri defektin yerinde beyazımsı lekeler ortaya çıkabilir.

İşlem sayısı patoloji tezahürünün büyüklüğü ve yoğunluğuna göre belirlenir. Spotun çapı 1 mm'yi geçmezse, 1-2 seans dağıtılabilir, büyük uzantılar için 5 veya daha fazla prosedür gerekebilir.

Ana şey, vasküler yıldızların lazerle çıkarılmasının sadece estetik bir etki sağladığını, ancak patolojinin temel nedeni ile baş edemediğini unutmamaktır!

Kurtarma süresi

iki kişi bir şemsiye altında güneşlenmek Yüzdeki ve bacaklardaki damar ağları nüksetmeye yatkındır ve hasta bu problemle ilk kez karşılaşmazsa, tekrar ortaya çıkmayacakları konusunda kesin bir garanti yoktur. Ancak, doktor tavsiyelerinin sıkı uygulanması, relaps olasılığını önemli ölçüde azaltacaktır. Genellikle aşağıdaki noktalara gelirler:

 1. Gün, lazerin etkilenen bölgesine kozmetik koyamazsınız.
 2. İki hafta içerisinde, güneş ışınlarını ve fiziksel eforları (bu kural, lazer tedavisinin her bir prosedüründen sonra geçerlidir), ayrıca ovma, maske ve soyulmayı kullanmayı bırakmalısınız. Alkol içeren ürünlerin kullanılması kesinlikle yasaktır.
 3. Ay, havuzu ziyaret edemez ve doğal sularda yüzemez.
 4. Üç ay boyunca banyo ve saunaları ziyaret edemez, ani sıcaklık değişikliklerini ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.

Uyarı! Her hasta, lazer tedavisinin olası sonuçları ve komplikasyonları hakkında doktora bilgi vermelidir.

Olası sonuçları

yüzünde hiperpigmentasyon Lazer tedavisi sağlık açısından tehlikeli değildir, ancak vücudun bireysel özelliklerinden dolayı yan etkilere neden olabilir:

 • Hiperpigmentasyon - reaksiyonun yaklaşan bir karakteri vardır. Belirtilerini azaltmak, özel bir beyazlatıcı krem ​​olabilir. Bir sonraki lazer tedavisi prosedürü devam ederse, hiperpigmentasyon tamamen ortadan kalkıncaya kadar gerçekleştirilemez.
 • Eritem , kan damarlarının genişlemesinin neden olduğu derinin güçlü bir şekilde kızarmasıdır. Seansın sonunda görünebilir ve birkaç saat sonra kaybolur.
 • Neovaskülarizasyon yeni bir telanjiektazi oluşumudur ve çoğu zaman hastanın doktorun tavsiyelerinin ihmalinden kaynaklanır.

Yukarıdaki tüm komplikasyonlar düzeltilebilir.

Radyo Dalgası Cerrahisi - Surgitron Aparatı

Surgitron aparatı Büyük ve küçük telanjiektaziler için bir başka etkili tedavi, Surgitron'un yardımıyla donanım çıkarılmasıdır.

Radyo dalgası kaldırma endikasyonları, venöz ağlar, vücutta ve yüzdeki örümcek damarlarıdır.

Prosedürün avantajları:

 • hızlı iyileşme;
 • kansız;
 • ağrısız;
 • bronzlaşmış ve koyu ciltler için uygulama.

Vasküler yıldızların Surgitron cihazı ile radyo dalgalarının uzaklaştırılması, sadece cildin sağlıklı bölgelerine dokunmakla kalmaz, aynı zamanda enfeksiyonunu da önler ve sterilize edici bir etkiye sahiptir.

Radyo dalgalarının genişlemiş damar üzerindeki etkisinin özü, kan akışını durdurmak için onu bloke etmektir. Kan, komşu sağlıklı damarlara dağıtılacak ve yıldız ya da kafes görsel olarak ortadan kalkacaktır.

Hastanın acı çekmemesi için cilde bir anestezik krem ​​uygulanır. Seans süresi bir saati geçmez. Prosedür sayısı telanjiektazinin ne kadar uzun olduğuna bağlıdır.

etkileri

Radyo dalgası cerrahisi ödem, yanık ve kanama görünümünü tamamen ortadan kaldırdığı için, işlem sonrası iyileşme hızlı ve komplikasyonsuzdur. Atravmatik yöntem nedeniyle skarlaşma ve yaşlılık lekeleri riski de en aza indirilmiştir.

ELOS teknolojisi

Elos yüz prosedürü Kozmetolojide nispeten yeni kelime.

Teknolojinin avantajı, iki tip enerji - geniş frekanslı elektrik akımı ve ışık enerjisi ile genişlemiş kılcallara ortak maruz kalma olasılığıdır.

Böylece, cildin daha derin katmanlarını hafifçe etkiler.

Nasıl çalışır?

 1. Elos-pulse, kılcal lümende protein bileşenlerinin pıhtılaşmasına (katlanmasına) yol açan kabı ısıtır.
 2. Enerjinin etkisi altında, gemi sözleşmeleriyle, duvarları “mühürlenir”, yavaş yavaş bağ dokusuyla doldurulur ve zamanla tamamen çözülür.

Seanstan hemen sonra etkilenen bölgede kızarıklık ve hafif ödem görülebilir. Genellikle 2-3 saat içinde bu etkiler kaybolur.

Prosedürlerin sayısı, sorunun ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak değişir. Bazı hastalar bir tedaviye ihtiyaç duyarlar, ortalama 4-5 seans (ayda bir).

Yöntemin avantajları

yüzünde krem ​​uygulamak ELOS teknolojisi, ışık veya akımı ayrı ayrı kullanan diğer donanım teknolojilerine göre daha yumuşak ve güvenli bir yöntemdir. Etki doğrudan soruna gider.

Sonuçlar konsolide etmek ve gelecekte vasküler patolojinin oluşumunu en aza indirmek için, damarları güçlendirmeye yönelik bir mezoterapi süreci yürütülmesi tavsiye edilir.

Düzenli olarak profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyarsınız ve ayrıca, yüzün hassas cildinde telanjiektazi önleme ve bakım araçlarını ihmal etmemelisiniz.

Ek teknikler

Vasküler yıldızları çıkarmak için yukarıdaki yöntemlere ek olarak, birkaç daha fazla veya daha az zararsız yöntem vardır.

 • Skleroterapi. Dilate damarların duvarlarını kaplayan venöz yatağa bir sklerozan enjeksiyonu hakkında konuşuyoruz. İlacın enjeksiyonları, enjeksiyon yerinde şişlik ve kızarıklığa neden olur, ancak bu korkmaya gerek yoktur. Gemilerin sızdırmazlığını sağlamak için bu yer elastik bir bandajla sarılır. Damarın tamamen kapatılması ve bir buçuk ay içinde kan akışının durdurulması mümkündür. Bu yöntemin bacaklardaki vasküler ağların çıkarılması için uygun olduğunu tahmin etmek zor değildir.
 • Ozon tedavisi . Yüzünde rosacea tedavisi için uygundur. Şimdi oksijen-ozon karışımı enjeksiyonu, telanjiektazilerin yok olmasına neden olan oksidasyon işlemlerini aktive etmek için damar kanalını da tanıtmaktadır. Bu teknik, yanıklar, yara izleri, pigmentasyon dahil olmak üzere birçok avantajı vardır. Etki hemen görünür ve uzun bir süre sürer.
 • Elektrokoagülasyon. Genişletilmiş damarların yüksek frekanslı akım ile koterize edildiği yöntem. Sadece birkaç yıl önce, bu teknik en etkili olarak konumlandırıldı. Bununla birlikte, şimdi çok daha az sıklıkla kullanılmaktadır, çünkü koterizasyon sadece damarın yanı sıra, tedavi edilen alanın skarlaşmasına, hiperpigmentasyonuna veya depigmentasyonuna neden olan çevre dokulara da zarar vermektedir.

Bu nedenle, vasküler yıldızları çıkarmadan önce, modern teknikler, kontrendikasyonlar ve olası sonuçlara aşina olmak ve en etkili ve güvenli yöntemi seçmek gereklidir.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.