Mikoderil

analogları

Microderil: şişe, kutu ve talimat

fiyat

404 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 404 p.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Naftifin , geniş bir etki spektrumu ve minimal yan etkileri olan yüksek kaliteli bir antifungal ilaç olarak bilinir.

tanıklık

Kapsamlı tedavi

 • İyi nüfuz etmesi nedeniyle Micoderil, tırnak mantarının (onikomikoz) yanı sıra hiperkeratozlu bölgeler için en uygun olanıdır - hastalığın bir sonucu olarak cildin azgın tabakasının kalınlaşması. Bu aynı zamanda ellerde, ayaklarda kaba deri ve nasırlar içerir;
 • Saç büyüme bölgeleri - aynı zamanda merhem ile tedavi etmek zor olan alanlara bakın. İşte çözüm işe yarayacak;
 • Pürüzsüz cildin mantar enfeksiyonları;
 • İnterdigital mantarı;
 • Deri kandidiyazı ;
 • Pityriasis versicolor .

Dozaj ve uygulama

açılır kapanır Tırnak mantarı: Çivinin etkilenen kısmı makasla kesilir ve tırnak törpüsü ile tedavi edilir. İlaç günde 2 kez uygulanır, böylece etkilenen alanı ve 1 cm'yi kaplar.

Kursun süresi - sağlıklı bir çivi büyüyene kadar.

Daha kesin olarak, kırılganlığın ortadan kalktığından emin olduğunuzda, tırnaklarınız doğal bir renk kazanmış ve hiçbir nodül yoktur - ilacı, iyileşmeyi garanti altına almak ve nüksetmeyi önlemek için 2 hafta daha uygulayın.

Cilt mikozları: ilacı uygulamadan önce etkilenen bölgeyi iyice yıkayın ve kurulayın. Günde 1 kez, etkilenen alanları ve etraflarında yaklaşık 1 cm'lik alanı yakalayın. Her zamanki tedavi süresi 2-4 hafta, maksimum 8 haftadır. Semptomlar ortadan kalktıktan sonra, tekrarlamayı önlemek için ilacı 2 hafta daha uygulamak gerekir.

Kontrendikasyonlar

 • Nafifin veya ilacın diğer bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık.
 • Hamilelik sırasında güvenlik belirlenmez, bu nedenle ilaç hamile ve emziren anneler için kontrendikedir .
 • Çocuklukta dikkatli ve bir hekimin gözetiminde kullanımı, çocuklar arasında yeterli klinik araştırma yoktur.
 • İlaçları açık yara, çizik, ülsere uygulamak yasaktır. Göz temasından kaçının.

Yan etkileri

Nadir durumlarda, yanma hissi, kuruluk ve ciltte hiperemi (kızarıklık, kan akımı) olabilir. Yan etkiler, tedavinin kesilmesini gerektirmez ve ilaç kesildikten sonra kaybolur.

Doz aşımı hakkında veri yoktur.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Tatil bize geliyor! Naftifin hidroklorür -% 1 (1 ml çözelti başına 10 mg)

Yardımcı maddeler: su, propilen glikol, etanol (etil alkol% 95)

Naftifin, allilamin sınıfına ait geniş spektrumlu bir antimikotiktir. Dermatofitler, maya ve maya benzeri mantarların yanı sıra küf ve diğer mantarlara karşı aktiftir.

Topikal olarak uygulandığında aktif madde, gün içerisinde etkisini koruyarak, cildin ve tırnakların çeşitli katmanlarına hızla nüfuz eder.

Ek olarak, naftifinin anti-inflamatuar etkisi vardır, kaşıntıyı hafifletir ve gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizmalar üzerinde antimikrobiyal etkiye sahiptir.

diğer

Reçete olmadan serbest bırakılır. Raf ömrü 2 yıl. 25 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Geçen gün Exoderil için eczaneye gittim. Daha uygun fiyatlı Rus meslektaşlarımızın teklifiyle hoş bir sürpriz yaşadım. Eczanenin iki dozajı MICODERIL - 10 ve 20 ml vardı. Exoderil ile fiyat farkı neredeyse% 30'dur. Hemen büyük bir şişe aldım ve neredeyse 350 ruble kurtardım. Sergey, Moskova

Ben mycoderyl kullanıyorum ilk ay değil. Satışa başladığında hisse senedini aldım, eczane personeli geldiğim ilacın tam karşılığıydı. İyi yardımcı olur. Büyük ayak parmağındaki çivi vuruldu ve bir sonraki parmağın kenarı kırılgandı. Şimdi küçük parmak geçti, enfeksiyon büyük olana yavaş yavaş inmeye başladı, yeni tırnak büyüyor. Irina, Yekaterinburg

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

41 yorum

 • Kartopu :

  Söyle bana, çiviyi ne kadar derinden kesecek?

  • Doc :

   Merhaba

   Bir yandan çivi hasarlı kısmı mantarın bir seyyar maddesidir ve ilaçların nüfuzunu engelleyebilir. Diğer yandan, tırnak yatağına kadar kesmek de en iyi yol değildir. Yürümeye incinecek ve tırnak çarpık büyüyebilir.

   Çiviyi çıkarmak için tamamen düzeltmek sadece bir doktor olabilir.

   Evde, büyürken her zamanki gibi çivi kenarını kesmek veya kesmek en iyisidir. Zaten kalınlaşmışsa, her uygulamadan önce dosyayı yüzeye hafifçe yürüyebilirsiniz. İlaca daha iyi nüfuz etmek için.

   Taşınmayın, çünkü etkilenen tırnak sağlıklı olan kadar esnek değildir ve inceltilmiş ise çatlayabilir.

   Sağlıklı bir çivi yavaş yavaş büyür ve hasta kısmı kesilir.

 • Svyatoslav :

  Tırnak mantarını biraz acı veren, ancak etkili ve ucuz bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Geceleri, bir pamuklu çubukla, sirke ile çiviye bitişik tırnak ve deri yüzeyine bulaşır. Cildinde çatlaklar varsa - kıstırır. 3-4 gün sonra sirke ile temas eden cilt dökülecek ve yayılmayı durdurmak ve 4 gün sonra tekrar 2-3 kez atayacaktır. Çivinin tüm yüzey üzerinde ciddi bir şekilde etkilenmesi durumunda, bu barbarik operasyonlar yapılırsa, tırnak temiz olarak büyür.

  • Rimma Balashov :

   Hoşgeldin! Rahatsız ettiğim için üzgünüm, ama tırnak tedavisi ile çok işkence gördüm! Uzun yıllar boyunca bu kirli numaraya sahibim - ilaçlar için param yoktu. Ve şimdi ne exoderil ne de vernik - hiçbir şey yardımcı olur, sadece artar. Özü kendin kontrol ettin mi? Tırnaklarınız ne kadar etkilendi?

   • Tatyana :

    Bu tarifi deneyin: eşit miktarlarda iyot ve sirke özü karıştırın. Boğaz tırnaklarını günde 2 kez yağlayın.

   • Marina :

    Bende de vardı. Bu şey zaten kanda. Bu nedenle, hapları içmeniz gerekir. Terbinafin aldım (Ukrayna). Şemaya göre 21 gün gördüm, 14'ü yine kırın. 21. Karaciğerin kontrolünü tutmalısın. Ultrason önce, tedavi sırasında bakım tedavisi (thistle), ultrason sonra. Her şey normaldi. Yarım yıl kır. Yine kurs. Şimdi pedikür için gidiyorum. Yılda bir kez exoderyl damlacıkları desteği geçiriyorum. Şimdi mikoderil - 20 ml'lik bir şişe ve "uzmanlar", bir yıl boyunca üzerinde çalışmanız gereken bir tavsiyede bulunuyor. Bize para kazanıyorlar. Terbinafin analoglarını bul, ama oldukça ucuz değil, hiçbir anlamı olmayacak. Etken madde ile arama yapın. Marina, Kırım.

   • Lyudmila :

    Flukonazol, bir pakette 50, 7 tablet dozunda, haftada 1 kez (örneğin, pazartesi günleri, tercih ettiğiniz şekilde) ve tırnaklarınızı veya yağınızı mantarla bir kremle damlatın. 4 ay ve her şey geçer, annenin mantarı tedavi ettiği ve şimdi tırnaklarının sağlıklı olduğu kontrol edilir. Kurtarma!

    • Galina :

     Ne Flukonazol, tamamen başka bir operadan!

     • Doc :

      Neden, o zaman, flukonazol tırnakları etkileyen birçok mantar türüne karşı etkilidir. Bununla birlikte, hasta için diğer antifungal ilaçlardan daha güvenlidir.

      150 mg'da haftada bir kez kabul edilmesi gerekmektedir.

 • Victor :

  eczanelerde değil
  Nizhny Novgorod’da nerede olduğunu söyle

 • Seryoga :

  Hidrojen peroksit ile iyice çalkalayın, iyice buharlayın, bir dosya ile kesin, küçük bir parça pamuk pedi üzerine peroksit uygulayın ve geceleri hasarlı çiviye yapışkan bant uygulayın.

 • Valentina :

  Mikolojiye gitmeliyiz. Ne çeşit mantar olduğunu bilmelisin. Kendi kendine tedavi ile uğraşmak sadece hastalığınızı arttırır. (((

 • Valery :

  Exoderil uygulamak için çalıştı. Tedavi yavaş ilerledi. Ben attı. Bir şişe ruble 100'e mal olur, o zaman belki de tedaviyi tamamlardı.

 • Natalie :

  Rimma Balashova. Biz bu yüzden anne ile sirke özünü tedavi etmeye çalıştık. Sonuç olarak, çivi etrafındaki deri, yaraların yarım yıl kadar onarılacağı şekilde yakıldı. Ve mantar hala orada.

 • Dmitry :

  Fucorcin ile tedavi edilmiş tırnak mantarı. Her gün bir ay, ardından haftada bir kez yarım ay uygulanır. Bir kuruşa değer, ama tırnakların rengi ...

  • Igor :

   Dima ve tırnakların rengi ne olacak.

   • Tatyana :

    Fukortsin koyu kırmızı renkte ve kirli kıyafetler ... kuru bir bandaj giymeniz ve çorap giymeniz, hidrojen peroksit veya kloroheksidin ile yıkamanız gerekir.

 • Roman :

  Çocuklar, gerçekten yardım etmek ve paylaşmak istiyorum, tırnak mantarını tedavi etmek için hızlı ve çok ucuz bir şekilde düşünmeye gerek yok. Peroksitler ve sirke sadece cildi hızlı bir şekilde yakar ve uzun süreli tedavi gerektiğinden tedavi etmez. Aşağıda tarif edilen yöntemi ucuz ve çok etkili olarak görüyorum (kendim emin oldum). Sabırlı olmalıyız. Büyük parmağın tırnağı en uzun süre tedavi edilir - etki birkaç ay kullanımdan sonra görülür ve bir yıla kadar (yeni tırnak tamamen geri gelene kadar) tedavi edilir.
  İhtiyacımız olacak:
  1. Krem Nogtivit güçlendirilmiş (yaklaşık 150 ruble) gece boyunca etkilenen tırnak üzerinde ince bir tabaka ile uygulanır ve düzenli elektrik bandı ile kaplıdır. Sabah, çivi bir kısmını çıkarın ve çıkartın (tırnak makası ile temizleyin). Etkilenen tırnakların tamamını çıkana kadar birkaç kez tekrarlayın. Çivi çok kolay ve acısız çıkarılır!
  2. Mikroderil çözeltisi 20 ml (yaklaşık 600 ruble) (Önce Exoderil çözeltisini 20 ml (1000 ruble daha pahalı) kullandım, daha sonra tamamen analog olduğu için Microderyl'e geçtim, aynı zamanda bilinen mantar türlerini de iyileştirir ve daha ucuzdur). Sabahları bir çivi parçasını çivi üzerine uygulayın ve Microderil ile bir solüsyon ile nemlendirin ve bantla sarın. Bu yüzden geceye kadar gidiyoruz ve kaldırmayın. Bir ay kullanım için yeterli miktarda 20 ml.
  3. Krem Undergrass (gece yaklaşık 150 ruble ve antifungal etkisi vardır ve çivi en erken büyümesine katkıda bulunur) gecede etkilenen çiviye uygulamak ve aynı zamanda normal elektrik bandını kapatmak için uygulanır. Sabahları çıkarırız, yıkar ve prosedürü tekrar ederiz №2.

  Prosedür # 2 ve # 3, her gün yeni sağlıklı bir çiviyi tamamlayıncaya kadar tekrarlanır. Neden elektrik bandı sorun? Ucuz bir üründür ve banyo, tırnak ve çevresindeki cildin çok gerekli bir etki yaratması, mükemmel bir etki elde edildiği bir solüsyon ile tamamen ıslatılır. Çözümün basit bir uygulaması böyle bir etki yaratmaz ve zaman ve para harcarsınız ve büyük olasılıkla herkes için yeterli sabrı olmayacaktır.

 • Andrei :

  Tırnaklar temizlenmezse, o zaman uyuşturucu kullanmaz! Küçük bir dosya temizlenebilir. Bir manikür ve pedikür el.nab satın almanız gerekir. (İyi güç veya profesyonel ile, bu yüzden ayak bakımı kullanmaya devam edecek, neredeyse bir küçük koni nozülüne ihtiyacınız olacaktır, çünkü en iyi şekilde ele alınacaktır) ve mümkün olan en iyi şekilde temizleyin. gerekçesiyle, bir hafta önce bir kez banyo ve daha sonra tıbbi hazırlıkları ile zarar vermez! Bu, tedavi edebilmenin tek yolu, merhemle sürülmüş, bir sıva ile kaplanmış, çivi üzerinde bırakılacak olan, ayak parmakları, çarşaflar vb. Değil. Ve ayakkabıları sirke özüyle işlemden geçirin ve plastik bir torbaya bağlayın. Kişisel deneyimlerinden!

 • mara :

  Mantar çalışıyorsa, o zaman merhem ve vernikler yardımcı olmaz. Bir hap kursu içmek gerekiyor. Onlarca yıldır bu problemi yaşadım, açık ayakkabı giyemedim, boşaltmaktan utanıyordum, hatta yaz aylarında çorap veya çorap giymek zorunda kaldım. İnternette birçok bilgi okudum, herşeyi denedim. Yine de güvenilir ve ucuz bir yol bulmayı başardım. Teşekkürler, kim olduğunu bile hatırlamıyorum. Flukonazol tabletleri içmem gerekiyor. Bu ucuz bir ilaçtır, haftada bir kez sarhoş olur. enfekte çorap ve tayt, tedavi ayakkabı mikostopom. Ama yine de korunmaya ihtiyacınız var, çünkü tırnakların durumunu sürekli olarak izlemeniz gerekir, çünkü enfeksiyon bir yerlerde kalabilir.

  • Violetta :

   Annem bir buçuk yıldır sıfır anlamında Flukonazol ile tedavi edildi.

  • Elena :

   Tam olarak problemim var. Ayakkabı bile açık almaz. Exoderil yardım etmez ve pahalıdır. Şimdi kesinlikle bu yöntemi hap ve mikroderil ile deneyeceğim. Tavsiyen için teşekkürler.

 • Irina :

  Tırnaklarınızı Orungal haplarla ağrısız bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Şemaya göre uygulayın. Ama ucuz değil, etkili.

 • Irina :

  Zamanı alan ve tedavinin sonucu ve ilaçların adı hakkında bir yorum bırakan herkese teşekkürler.

 • Seryoga :

  Flukonazol 1 kapsül haftada bir, sistematik olarak haftanın aynı günü, 6 ay içinde ve her şey geçecek, kontrol edilecektir !!! Fiyatı 25-40 ruble.

 • Mary :

  2 derste tedavi edilir.
  1. kapsüller Irunin, 2 kapsül, günde 2 defa (dört günlük kurs). Tedavinin ilk gününden itibaren, günde 2-3 kez ayaklarımızı tedavi ediyoruz, tırnaklar (durulamadan sonra ayaklarımızı potasyum permanganat içinde durulamaktayız, (banyoyu bir temizlik maddesiyle yıkamayı unutmayın, aksi halde tedavi işe yaramaz), ayaklarınızı kağıt havluyla silin. Tırnaklar üzerinde sıvı micoderil uygulayın, tırnakların etrafında mikodil krem ​​ve çiviler Batrafen (2 hafta vernikte 1 kez) ile verniklenir.Her gece her gün mikostop ile ayakkabı işliyoruz, her gün çorapları yıkıyoruz, ütüyle ısınıyoruz. Irunin alarak 4 gün sonra bir ay sonra Irunin'in 2 kapsülünü günde 2 kez tekrarlıyoruz. kalanlar pic tarafından yapılır oyanno - lak, sıvı mikoderil krem ​​mikoderil, potasyum permanganat, yıkama tekneleri kuyruklu ya da Domestos, kalsinasyon çorap, ayakkabı 4 obezorazhivanie -. 5 ay tarihinden önce tam olarak muamele garanti sağlıklı tırnaklar büyüdüğünde ..

 • Peter :

  Mycoderil damlalarına yardım ettim ... 28 yıl boyunca çivi mantarı ile bu yıl için deneme yapmadığım için gittim ... Şu anda günde 1 tablet terbinaiin tedavisi alıyorum ve sabahları ve akşamları tırnaklarıma damlatıyorum ... Bunu 3 aydır yapıyorum ... aslında bir çivi kesildi iyi olacak

 • Natalia :

  Irunin ve Orungal tarafından tedavi edildim ve şimdi bir yıldan fazla Micoderil tarafından flukonazol bir yıldan fazla bir zamandır içiyor, her şey etkili değil! Çok fazla para harcanmış! Mantarı test ettim ve mantarın türünü belirledim ve hepsi bu kadar!

 • Elena :

  Bira ve kefir içmeye gerek yok

 • Natalia :

  Hoşgeldin!
  Çiviler yakınındaki parmak uçlarındaki deri kuru, çatlak ve soyulma oldukça uzun bir zamanım var. Ve son günlerde çivi yüzeyinin daha az pürüzsüz hale geldiğini fark ettim. Işığa bakarsanız, dokunuşta bile görülebilen uzunlamasına şeritleri görebilirsiniz. Ne olabilir ki? Ve bu durumda ne yapmalı? Nasıl kurtulur? Belki bu bir mantar mıdır? Yardım edin lütfen.

 • Andrei :

  Zaten bir aydan fazla bir süredir mikobilya aldım, hiç bir fikrim yok, bir anlamı yok, sıradan alkol bulaşmış gibi geliyor

  • Maria Kopylova :

   Bunun nedeni alkolün üçte biri olmasıdır. Bir ay içinde bir mantardan bir çiviyi tedavi etmenin mümkün olduğunu düşünmedin mi? Yeni olana kadar yayılmak gerekiyor. Ve eğer bu, örneğin, büyük bir ayak parmağıysa, o zaman sadece bir buçuk yıldır tamamen güncellenir.

   • Anna :

    Testere ve Irunin, ve Orungal ve Itraconazole, exoderilom bulaşmış, ama hiçbir şey temel olarak yardımcı olmamıştır.Millerin durumu iyileşmiş olmasına rağmen, Şimdi flukonazol ve mikroderil deneyeceğim.

 • Nina :

  Flucanosol tabletleri, sadece maya benzeri mantar Candida'yı öldürdüklerinden ve kırmızı bir trifofitonun tırnak plağına zarar vermesinden dolayı, içmek için işe yaramazlar. Flukonazol da sarhoştu, sadece karaciğer dikildi.

  • Doc :

   karşılama

   Tüm saygımızla, flukonazol genellikle trikofile karşı etkilidir, basitçe ona karşı duyarsız olabilir. Burada, diğer ilaçlarda olduğu gibi, iyileşme yoksa, başka bir ilaç seçilmelidir.

   Bu yüzden kendi kendine ilaç kullanımı tehlikelidir.

 • Larisa :

  Tırnaklar için mikroderil kullanımı çok uygun değildir, talimatlar yan taraftan nasıl damlacağını göstermez, her şeyden önce genel üretim Rusya'da akar. Her zaman olduğu gibi herşey ...

 • Katya :

  Geçen yıl Exoderil ile ayak tırnaklarını tedavi etti. Tabii 30 + 20 ml gerekli. Sonuç belliydi. Yaz boyunca, ya da yacha ayakkabısında bir şey ya da başka bir 10 ml exoderil için özür dilerim: kısaca, mantar geri döndü.
  Artık 30 ml mycoderil sona eriyor, ancak sonuç hiç de mutlu değil. Kuşkusuz, olumlu tarafta değişiklikler var, ama çok yavaş büyüyor ve hiç de ideal bir tırnak plağı değil (renkte iyi gibi görünüyor, fakat kabartmada bir şekilde kabaca), küçük bir sonuç için küçük para harcamanın hiçbir anlamı olmadığı için exoderil'e dönmek mantıklı olabilir.
  Böyle bir ikilemle karşılaştıysa, cevap verin!

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.