Antifungal Şampuan Genel Bakış

şampuan ile güzel resim Şu anda, çeşitli mantar türleri (sebore, versicolor, vb.) Ortadan kaldıran birçok araç vardır. Size en etkili ve uygun fiyatlı antifungal saç şampuanlarını (alfabetik sırayla) sunuyoruz.

Keto artı

keto şampuanı artı Antifungal ajanı olan bu şampuan çok uzun zaman önce satışa çıktı, ama kendini en iyi taraftan kurmayı başardı. Başlıca içerikleri zirkonyum ve ketokonazoldür. Birlikte, bu maddeler kafa derisinin dökülmesini ve kaşınmasını ortadan kaldırarak mükemmel bir iş çıkarır. Çinko pirition, antiproliferatif bir özelliğe sahiptir. Bu olmadan, sebase bezleri normalleştirmek mümkün değildir. Ve ketokonazol doğrudan mantar enfeksiyonuna karşı savaşır. Kullanım süresi - 1 ay (haftada iki kez).

Bileşenlerinden herhangi birine alerjisi olan kişiler için antifungal şampuan işe yaramaz.

"Keto artı" (60 ml) - 500-600 ruble maliyeti.

Mikozoral

mikrop şampuanı Size etkili bir antifungal şampuan sunuyoruz, fiyatı diğerlerine göre düşük (şişe başına 300 ruble). Araçlar portakal rengi bir gölge ve belirli bir koku ile orta yoğun yoğunluğa sahiptir. Ketokonazol bazlı diğer antifungal şampuanlar gibi Mycozoral da kaşıntı, deskuamasyonu ve kafa derisi mantarının diğer semptomlarını mükemmel bir şekilde ortadan kaldırır. Bileşenleri bakteri çoğalmasına izin vermez.

Şampuan düzenli kullanımı ile (haftada 2-3 kez), sebum üretimi normalize edilir. Mantar ve bakteri yok etmek için, tam bir aylık dersin tamamlanması tavsiye edilir. Şampuan antifungal "Mykozoral" ın kontrendikasyonları olmamasına rağmen, satın almadan önce bir dermatoloğa danışmak daha iyidir.

Nizoral

nizoral şampuan Mantardan gelen şampuan, ana bileşen ketokonazoldur. Nizoral viskoz kıvamı ve özel bir kokusu olan kırmızı-turuncu bir sıvıdır.

Şampuanın kafa mantarından nasıl uygulanır? Araç, kafa derisinin etkilenen bölgelerine uygulanır. 3-5 dakika bekletin. Daha sonra su ile iyice durulayın. Seboreik egzama ya da kepek olanlarda, haftada iki kez anti-fungal şampuan "Nizoral" kullanmak yeterlidir. Tedavi süresi 1 aydır. Sertleştirilmiş liken hakkında konuşuyorsak, şampuan programı şu şekilde olmalıdır: 5 gün boyunca günlük.

Kontrendikasyonlar:

  • emzirme dönemi;
  • gebelik;
  • Aletin bileşenlerine aşırı duyarlılık.

"Nizoral" maliyeti burada bulunabilir .

Sebozol

sebozol şampuanı Saç derisine karşı mükemmel şampuan. Günlük kullanım için ve tüm saç tipleri için uygundur. Aletin ana bileşeni, kısa sürede kaşıntı ve kepekten kurtulmaya yardımcı olan ketokonazoldur. Haftada iki kez etkilenen bölgelere uygun şekilde uygulayın.

Antifungal etkisi olan şampuan, 1 yıldan itibaren hamile kadınlar ve çocuklar için bile reçete edilir. Ama kendi kendine ilaç verme. Bir dermatolog veya trichologist danışın.

İçindeki ketokonazol konsantrasyonu% 1, diğer şampuanlarda% 2'dir, ancak şişenin kapasitesi 100 ml'dir ve rakiplerin çoğu 60 ml'lik şişeler üretir. "Sebozol" (100 ml) - 300-350 ruble (konsantrasyonunu bile hesaba katarak) maliyeti oldukça kârlıdır.

Ch'ing

Bu antifungal değil! Bazen bu şekilde kabul edilmekle birlikte, incelemeye dahil edilmiştir.

mat şampuan Çeşitli formlarda mevcuttur: krema , jel ve mantarlara karşı şampuan. Ürüne dahil olan bileşenler (çinko, jojoba ve shea yağları) saç derisini kaşındırır, besler ve nemlendirir.

Kullanım yöntemi:

Saç derisine şampuan uygulayın, masaj hareketleri yapın. Köpürtüyoruz, 2-3 dakika beklettikten sonra su ile yıkayınız. Şampuan kullanın her gün olmalı.

"Tsinovita" (150 ml) - 270-350 ruble maliyeti.

Dermazole , ketokonazole dayanan başka bir ilaçtır. Şu anda mevcut değil.

Kepek görünümü

kepek giysileri üzerinde

Saç derisinin mantar enfeksiyonu, modern insanların karşılaştığı tek sorun değildir. Birçoğu kepekten muzdarip ama herkes onun tedavisine devam ediyor. Fakat saçınıza böyle "ihmalkar" bir tutumun sonuçları ciddi ve çok üzücü olabilir. Kellik ve sebore - ve bu sadece listenin bir parçası.

Kepek nedenleri farklıdır. Bunlar arasında: evde ve iş yerinde stres, zayıf ekoloji, diyette tatlı, yağlı ve tuzlu yiyeceklerin baskınlığı. Ancak çoğu zaman kepek, mantar tarafından kafa derisine yapılan hasar sonucu oluşur. Bu durumda antifungal kepek şampuanı kullanmalısınız. Çifte etkisi var. Bu kategoriden en popüler ve etkili araçları listeleriz:

"Perhotal". Seboreik dermatit , kafa derisi mikozu ve liken ile mükemmel uyum gösteren çok fonksiyonlu şampuan. Bir şişe (100 ml) 250-270 rubleye mal olacak.

"Soultz". Şampuanda bulunan selenyum disülfid, yağ bezlerini normalleştirir ve aynı zamanda mantar hücrelerinin büyümesini durdurur. Verimliliği artırmak için aynı marka altında verilen% 3'lük macun ile şampuan kullanmanızı öneririz. "Sulsena" ucuzdur, şişe başına yaklaşık 150-200 ruble (150 ml).

Vücut saç

Vücut saç Çoğu zaman, kasık bir atlet veya fungal cilt lezyonları olduğunda, vücutta büyüyen saçlar tedaviye müdahale eder. Bitki örtüsü hem erkekler hem de kadınlar için kesinlikle normal bir fenomendir. Hepimiz bunun her bireyin genetik özelliklerinden kaynaklandığını biliyoruz.

Böylelikle, mantarın saç ile kaplı vücut bölgesini etkilemesi durumunda, merhemler ve kremler pürüzsüz bir cilde göre daha kötü çalışır. Bu sorunu çözmek için iki seçenek vardır.

1 Şampuan kullanın. Bazı şampuanlar için talimatlar açıkça, kasık sporcu için topikal olarak kullanılması gerektiğini belirtti. Saç ile kaplı alan mantardan etkilenmese bile. Daha fazla yayılmasını önlemek için. Şey, eğer şaşırırsa, düşünecek bir şey yok.

2 Saçı çıkarın, ardından antifungal merhemleri ve kremleri kullanın. Bu seçenek, göğsünüzde ve altında dermatofitoz varsa, kalın bir bitki örtüsü varsa daha uygundur.

Samimi alanda epilasyon herkes için değil. Tıraş ve epilasyon her zaman belirli rahatsızlık riskleri ile ilişkilidir, kişinin ahlaki ve etik inançları nedeniyle kabul edilemez, vb. Bu durumda, ilk seçeneğe geri dönüyoruz (ketokonazol tüm patojenler için etkili değildir, doktorunuza danışın).

sonsöz

Yukarıda tarif edilen antifungal saç şampuanlarını herhangi bir eczanede satın alabilirsiniz. Fiyatları 150 ila 500 ruble arasında değişmektedir (her şampuan için tam fiyat, yukarıdaki ilgili linklere bakınız). Geniş bir seçim sayesinde, her alıcı bütçeye uygun bir seçenek seçebilecek.

1 yorum

  • Tanya :

    Ve ben şampuan Sebopyrox 911 tarafından yardımcı oldu, bu kafa mantar hastalıklarının tedavisinde çok iyidir. Onları kurtardım ve bu şampuandan önce birçok şey denedim, ama boşuna. Sebopirox 911 beni tedavi etti.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.