Mantardan modern ilaçlara genel bakış

Taktik belirlendiğinde, doktor sadece tırnak mantarının tedavisi için en iyi ilaçları atayabilir, ancak bunu hastayla yapılan bir görüşmeden sonra yapar. Bunun nedeni - serbest ve biçiminde, fiyat şeklinde farklı olan çok sayıda yerel ve sistemik ilaç.

İlaçların tam listesi, talimatlar, fiyatlar, yorumlar

Tırnak ayak mantarı için ucuz çare genellikle yan etkilere neden olur ve düşük verimliliğe sahiptir. Pahalı yerli ve ithal uyuşturucular niteliksel olarak hareket ederler, ancak bazı durumlarda onlarla uzun süreli tedavi "güzel bir kuruş" anlamına gelir. Markalı ilaçlardan farklı olarak, düşük maliyete sahip, ancak farklı mantar türleri ile iyi olan jenerikler tarafından çok olumlu geri bildirim alınır.

merhemler kümesi

Merhem nasıl seçilir?

Tırnak mantarını tedavi etmenin bazı modern yöntemlerini analiz etmeyi teklif ediyoruz. En iyi aracın hastalığa bağlı olarak farklı olabileceğini unutmayın. Seçerken size yardımcı olacağız, ancak tedaviye başlamadan önce doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz . Belki de ilaçların kısa bir özeti, hangisinin tedavi edilmek istediğini belirlemeye yardımcı olacaktır.

Sentetik ilaçlar grubu azoles

Azoller grubu, triazoller ve imidazollere ayrılan lokal ve sistemik kullanım için ilaçları içerir. Bu antimikotikler fungistatik bir etkiye sahiptir (mantar sporlarının çoğalmasına izin vermez) ve fungisidal aktiviteye sahiptir (mantar hücrelerini öldürürler).

Azoller Candida spp. (Candida albicans, Candida tropicalis dahil), Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Paraccoccidioides brasiliensis, Blastomyces dermatitidis. Zayıf veya genel olarak Candida glabrata, Candida krucei, Aspergillus spp., Fusarium spp.

Rusya'da, bu gruba ait tırnak mantarının tedavisi için aşağıdaki maddeler kaydedilmiştir: fluoroconazole, terconazole, clotrimazole, mikonazol , amikazol, bifonazol , fiorconazol, ekonazol , butokonazol, tiyokonazol, sulconazol, ketokonazol, vorikonazol, flukonazol, taconazol, siconazol, flukonazol, duvar sis, azon, tiyokonazol, sulkonazol, fokonazol , ekonazol , ekonazol :

hazırlık tanım Uygulama yöntemi Kontrendikasyonlar
klotrimazol Eylem Prensibi: Membrana zarar veren nükleik asitlerin ergosterol sentezini ve daha sonra hücre ölümünü bloke eder. Dermatofitlere (Microspporum spp., Epidermophyton floccosum, Trichophyton spp.), Küf ve maya mantarlarına (Candida spp., Torulopsis spp., Asppergillus spp., Cladospporium spp., Rhodotorula spp., Cryptococcucus ekolojisi, Cladospporium spp., Rhodotorula spp., Cryptococcus ekolojisi, Cladospporium spp. Form sürümü: çözelti, krem, merhem. Mantardan etkilenen tırnak plağına sürünerek günde 2-3 kez. Uygulamadan önce: ayaklar yıkanır, dezenfekte edilir (bir soda sabunu banyosu uygundur), tırnaklar kısa kesilir ve daha iyi penetrasyon için ilaçlar yüzeylerini pürüzlendirir (sadece etkilenen alan). gebelik; Bileşenlere artan hassasiyet
Candide Etki prensibi Clotrimazole - ana etken madde - ergosterol sentezini bozar ve hücre özelliklerinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle hücre ölür. Sistemik dolaşıma girmez. Aktif: maya mantarları Torulopsis glabarata, Rhodotorula, Candida; dermatofitler, küf mantarları. Form sürümü: harici kullanım için çözelti ve krem. Günde 2-3 kez, tırnak tabağına krem ​​veya solüsyon uygulayın. Uygulamadan önce: ayakları ve tırnakları nötr pH ile sabun solüsyonunda yıkayın. Bileşenlere artan hassasiyet.
Orungal Eylem Prensibi: Hücre zarının tahrip olmasına yol açan ergosterol sentezine müdahale eder. Aktif: maya ve mantar benzeri mantarlar (Candida albicans, Candida glabrata, Pityrosporum türleri, Trichsporon türleri, Candida krusei, Cryptococcus neoformans, Geotrichum türleri), Dermatofitler (Epidermofyton floccosum, Trichotontontontonpp.). Ürün formu: Bir blisterde 6, 14, 28 adet 100 mg kapsül. Tırnakların mantar enfeksiyonları için, nabız tedavisi önerilir: 1 hafta - 2 kapsül günde iki kez 2, 3, 4 hafta - 5 hafta mola - 2 kapsül günde iki kez 6, 7, 8 hafta - 9 hafta mola - 2 kapsül günde iki kez . Sürekli kurs: 3 ay boyunca günde bir kez 2 kapsül. Hamilelik, emzirme. Diğer balın eşzamanlı alımı. ilaçlar (linkteki talimatlara bakınız). Dikkatli olun: çocuklar, kronik kalbi olan kişiler, böbrek yetmezliği, karaciğerin sirozu.
Nizoral Eylem Prensibi: Mantar hücresinin lipid bileşenlerinin bileşiminde bir değişikliğe yol açan ergosterol sentezini askıya alır ve ölür. Aktif: maya (Candida, Cryptococcus, Pityrosporum, Torulopsis), dermatofitler (Microsporum sp., Trichophyton sp, Epidermophyton floccosum). Form tahliyesi: 200 mg tablet, krem, şampuan (saç derisine zarar veren) . Günde bir kez yemek ile bir hap alınır. Krem günde 1-2 kez uygulanır (hastalığın şiddetine bağlı olarak). Tedavi süresi 6-12 aydır (tırnak plağının yeniden büyümesine bağlı olarak). İlacın bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık - krem ​​için. Kronik karaciğer hastalığı, bazı ilaçlar, laktasyon, gebelik aynı anda alımı - tabletler için

İlaçların tam listesi

Allilaminler grubunun sentetik preparatları

Bu grupta sentetik antimikotik naftifin , butenafin (lokal olarak kullanılır) ve terbinafin bulunur . Lezyon alanı% 50'den az ise tırnaklar bireysel olarak enfekte edilir ve matriks etkilenmezse lokal preparatlar endikedir. Allilimin- haplar reçete edilir, eğer çok sayıda çivi etkilenirse, fungal enfeksiyonun distal-lateral tipi teşhis edilir ve ayrıca lokal terapi başarısız olur.

hazırlık tanım Uygulama yöntemi Kontrendikasyonlar
LAMİSİL Eylem Prensibi: Terbinafin sterol biyosentezinin başlangıç ​​safhasını etkiler ve böylelikle ergosterol ve hücre ölümünde bir eksikliğe yol açar. Dermatofitlere karşı aktiftir (Trichophyton için en yüksek, örneğin T. verrucosum, T. rubrum, T. mentagrophytes, T. violaceum), Candida albicans maya mantarları. Uygula: çividen% 50'den fazlası etkilenir, matris etkilenir, mantar 2-3'ten fazla çivi yakalanır ve tırnak distrofisi başlamıştır. Form sürümü: sprey, hap, krem. Sprey : günde 1-2 kez, tırnak plakasına nemlendirmek için yeterli miktarda püskürtün. Krem : Çivi ve etrafındaki alanlarda günde 1-2 kez ince sürtünme ile ince bir tabaka.

Tabletler : 250 mg. günlük (1 tablet) - yetişkinler için. Çocuklar için - ½ masa. 20 ila 40 kg ağırlığında., ¼ sekmesi. ağırlığı az 20 kg.

Uno : bir kez (talimatlara bakın)

Sprey için: ilacın bileşenlerinden herhangi birine aşırı duyarlılık, çocukların yaşı. Krem için: kremadaki bileşenlere aşırı duyarlılık, 12 yıla kadar yaş.

Tabletler: 2 yıla kadar yaş, alerjiye veya içeriklere, kronik böbrek veya karaciğer hastalığına karşı duyarlılık.

ekzoderil Etki prensibi Aktif madde - naftifin hidroklorür - ergosterolün etkisini yavaşlatır. Ek olarak, tırnak mantarı Exoderil ilacı, bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve kaşıntı ve iltihap belirtilerini hızlı bir şekilde hafifletir. Maya mantarları , dermatofitler (mikrosporum, trihofiton, epidermorfiton), küf mantarları için davranır . Bırakma formu: Çözelti ve krem Krem , etkilenen tırnaklara günde bir kez ince bir mantar tabakası ile uygulanır. Ön işlem: tırnak plakalarını temizlemek, tırnakları kesmek, yıkamak ve ayakları iyice silmek. Çözelti , çiviye ve ayrıca günde bir kez yakındaki sağlıklı dokuya (etkilenen alanın kenarlarında 1 cm) uygulanır. Ön muamele: exoderil tırnak mantarından damlalar, cilalanmış bir tırnak dosyasına ve en çok kesilen çiviye uygulanır. İşleme, tırnak plağını gevşeten özel bir aletle yapılabilir.

Tedavi süresi 6 aydır.

Hamilelik ve emzirme sırasında, nafifine karşı aşırı duyarlılık için, ayak tırnağı mantarından Exoderil kullanılmamalıdır. Ayrıca bir kontraendikasyon, bir yara yüzeyinin varlığıdır.

Sentetik ilaçlar grubu morfolinler

bacaklarına krem ​​koymak Bu gruptaki antifungal ajanlar, hücre zarının yapısını değiştiren ve daha sonra mantarı öldüren veya çoğalmasını önleyen amorolfin içerir. Bu grubun bir temsilcisi, çivi mantarı için bir çare olan Loceril'dir, ayak parmaklarının hasarlı tırnak tabaklarına haftada bir kez uygulanır. Lucer Loceryl aşağıdaki mantar türlerine karşı aktiftir: Candida, Pityrosporum, Microsporum, Epidermophyton, Alternaria, Cryptococcus, Trichophyton, Cladosporium, Fonseceae, Wangiella, Coccidioides, Hendersonula, Scopulariopsis, Histoplazma, Sporhophorho, Sporióphorho, Scorulariococio, Coccidioides, Hendersonula, Scopulariopsis, Histoplazma, Sporhophorium, Coccidioides Solüsyon ayrıca diğer yerel preparatların yanı sıra etki eder: tırnak plağına nüfuz eder ve sterollerin biyosentezini ihlal eder. Aktif bileşen - çivi içinde amorolfin, vernik kullandıktan sonra 24 saat içinde tespit edilir ve 7-10 günde ilacın maksimum konsantrasyonuna ulaşılır. Locerilom'un bacaklarındaki tırnak mantarı 9-12 ay içinde iyileşir (bu kez ilk uygulamadan sağlıklı bir tırnak plağının yeniden büyümesine kadar). Bunu böyle kullanırlar: solüsyona uygulama için bir spatulaya daldırırlar ve çiviyi tüm yüzeyi üzerinde taşırlar ve tamamen kurumasını beklerler. Birkaç nüans var:

 • Ön işlem gereklidir: çivi yüzeyi verniğe tutturulmuş ve alkollü çubukla yağlanmış bir tırnak dosyası ile tedavi edilir.
 • Mantar enfeksiyonunun yayılmasını teşvik etmek için hijyen gereklilikleri gözlenmelidir: Kepçe şişenin boynuna dokunmadan viyalden çıkarılır; Boyun, bir alkollü çubukla sızdırmaz hale getirilmeden önce muamele edilir. Aynısını spatula ile yapın. Tırnak mantarı olan loceril, bir tırnak dosyası ve tampon ile tamamlanır: bunlar sadece bir kez kullanılır.

Bu nedenle, ilacın sistemik emilimi, ilaç, hamilelik, emzirme, çocuklar bileşenlerine sadece aşırı duyarlılık kullanımının kontrendikasyonları arasında önemsizdir. Eczanelerde loceril oje satın alabilirsiniz, ama tırnak mantarı için ilaç adının yanında oldukça yüksek bir fiyatın fiyatı görmek için hazır olmalıdır. Loceryl: şişe başına 1300 ruble ( burada ortalama fiyat bulabilirsiniz .).

Diğer antifungal ilaçlar

Yukarıdakilere ek olarak, arena gruplarına ait diğer ilaçlar, glukan sentezi inhibitörleri, anilin boyaları, borik asit türevleri, bis-kuaterner amonyum tuzları ve diğerleri de vardır. Bitkisel ilaçlar ve undesilenik asit türevleri de bu grupta kabul edilir. Bu tedavileri tırnak mantarı için kısaca düşünün.

hazırlık tanım Uygulama yöntemi Kontrendikasyonlar
mikoseptin Aktif bileşen undesilenik asittir. Bu madde epidermofyton, Trichophyton ve Microsporum dermatofitlerine karşı aktiftir. Form sürümü: merhem. Temizlenmiş ve kurutulmuş tırnak plağına günde iki kez uygulayın. Bir kompres olarak kullanılabilir: merhem bandaj uygulanır ve çivi uygulanır.Tedavi süresi 4 ila 6 haftadır. Semptomlar ortadan kalktığında, merhem şemaya göre uygulanmaya devam eder: 1 hafta - günde bir kez tedavi, 2, 3, 4 hafta - her gün tedavi. 2 yıla kadar yaş, açık yaraların varlığı, undesilenat asit türevlerine duyarlılık.
Nitrofungin Aktif bileşen undesilenik asittir. Antiseptik, dezenfekte edici bir etkiye sahiptir, maya mantarlarının çoğalmasına izin vermez. Bırakma formu: çözüm. Semptomların tamamen ortadan kalkmasına kadar, tırnak plakaları gün boyunca 2-3 kez tedavi edilir. Profilaksi için (ailede hasta bir kişi varsa), çözelti haftada 2 kez uygulanır. Özel talimatlar: tahriş meydana gelirse, ilaç su ile seyreltilir (1: 1). 2 yaşından küçük çocuklar, alerjiler, ilaca karşı aşırı duyarlılık.
Mikozan Bitki kökenli ilaç, ek bir eczane ürün yelpazesi olarak tescil edilmiştir. Aktif bileşen çavdar enzimidir. Form sürümü: serum. Sette 10 adet tek kullanımlık çivi dosyası var. Gün içerisinde serumun iki kez uygulanması. Tedavinin seyri en az 4 haftadır. Yaş 4 yıla kadar.

Demicten ve diğer vernikler hala var, bağlantıya dair detaylar

Bazıları tırnak mantarından Formidron kullanır. Bu ilaç öncelikle ayakların aşırı terlemesi ile yardımcı olur. Mantar durumunda, etkinliği sadece hastalığın ilk aşamalarında tartışılabilir. Formidron çözeltisi her 2-3 günde bir pamuklu çubukla çivi yüzeyine sürülür.

İlaçların tam listesi

3 yorum

 • Oleg :

  Sadece adayı kurtardım!

 • Galina :

  Birkaç yıl önce bir problemim vardı - bacaklarım çok terliyordu, bu yüzden hafif kıyafetler giyemedim. Onlar fordron almayı önerdi! Denediğim en iyi ilaç! Harika yardımcı olur! + terleme ayakları ile yardımcı olur!

 • Zlata :

  2009 yılında çivi mantarı ile olan hikayem başladı. Pahalı salonda tırnak uzaması yapıldıktan sonra mantar tüm tırnaklara çıktı.Yataktan sadece tırnakları sökülmüş tırnaklar Daha önce böyle bir dehşet görmemiştim, doktor Candida Albicans'ı teşhis etti Doktorlara seyahat 20.000 UAH ile sonuçlandı, Bir sürü hap, merhem, losyon ve diğer saçmalıklar. Karaciğer “gardiyan” diye bağırdı. Bundan sonra halk ilaçları devreye girdi, bir evtos, sirke özü, tabletler, sirke ve diğer patlayıcı bileşenlerin bir karışımı vardı, bu yüzden 7 yıl sürdü, artık ellerime bakmadım. korkunç, aynı zamanda cilt de tırmanmaya başladı. Ve yakın zamanda bir komşu geldi ve tırnaklarım üzerinde nasıl oturduğumu gördüm, bir çeşit başka bir çözümde ve neredeyse ağladım. O tırnak mümkün olduğunca kesmek ve eczane içinde 12 UAH maliyeti formidron ile damla kesmek için tavsiye etti. Mantardan bir ay boyunca bile bir iz olmadı. Ancak, ürünün agresif ve çok kuru olduğunu ve cildin tırnak çevresinde yanmasını sağladığınızı hemen anımsıyorum.İnsan emildikten sonra herhangi bir antifungal merhem ile yağlamak en iyisidir. Sağlıklı ciltlere daha az aldırmaya çalışın. Düşmana karşı mücadelede hepinize iyi şanslar dilerim.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.