Prednizon tabletleri

analogları

102737 Şu anda, Prednisolone tabletleri birkaç şirket tarafından üretilmektedir ve satılık diğer isimler altında hiçbir analog yoktur.

fiyat

68 р. Ortalama online fiyat * 68 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Prednizolon sentetik bir glukokortikoid ilaçtır.

Çeşitli dozaj formlarında mevcuttur: tabletler, merhemler ve enjeksiyonlar .

Anti-inflamatuar, anti-alerjik, immünosupresif etkileri vardır.

tanıklık

a0d274ce2056ab29d4407fa26b475f1d Şiddetli ağrı eşlik eden omurga ve eklemlerde kronik ve uzun süreli enflamatuar süreçler için reçete Prednizolon tabletleri.

En sık kronik artrit için reçete. Nadiren kronik alerjik hastalıklar için reçete. Bunlar arasında: bronşiyal astım, alerjik deri hastalıkları (egzama, nörodermatit, atopik dermatit , kontakt dermatit ), kronik rinit .

Otoimmün reaksiyonlarla ilişkili hastalıklarda. Bu tür hastalıklar arasında romatoid artrit, glomerülonefrit bulunur. Ayrıca skleroderma ve lupus eritematoz için reçete.

Prednizolon, doku çoğalmasını engelleyebildiğinden, kanser tedavisinde kullanılır. Ek olarak, tabletler adrenal disfonksiyonun tedavisinde replasman tedavisi olarak da reçete edilebilir.

Prednizon kullanımı için endikasyonların tam listesi oldukça uzundur. Burada okuyabilirsin.

Dozaj ve uygulama

Doz, hastalığın türü ve derecesine bağlı olarak, ilgili hekim tarafından ayrı ayrı belirlenir. Akut durumda ve giriş dozu olarak günde 4-6 tablet (20-30 mg) kullanılır. Günde 5-10 mg (1-2 tablet) azaltıldıktan sonra. Çocuklar için günde 1 kg vücut başına 1 mg uygulayın. Bu dozaj 4-6 resepsiyona ayrılmıştır.

Kontrendikasyonlar

Prednizolon_358 Prednison'u aşağıdaki durumlarda kullanmayın:

 • bireysel hoşgörüsüzlük;
 • emzirme;
 • mide ülseri ve duodenal ülser;
 • glokom; osteoporoz;
 • tromboflebit;
 • diyabet;
 • hipertansif hastalık;
 • psikoz ve depresyon;
 • ciddi endokrin hastalıkları;
 • bulaşıcı süreçler;
 • Aşıların arka planında dolaşan hastalıklar.

Hamilelikte, Prednisolone, amaçlanan yararın zararı aşması halinde sadece son çare olarak reçete edilir.

Yan etkileri

Yan etkiler genellikle yüksek dozlarda prednizolonun uzun süreli kullanımıyla ortaya çıkar. Aşağıdaki yan etkiler mümkündür:

 • yüksek tansiyon;
 • osteoporoz;
 • mide ve duodenumun aşındırıcı ve ülseratif lezyonlarının ortaya çıkması;
 • vasküler tromboz; glokom ve diabetes mellitusun alevlenmesi;
 • Bakteriyel, viral ve mantar kökenli enfeksiyonların yayılması.

aşırı doz

RAA_0615 Yüksek dozlarda prednizolonun uzun süreli kullanımıyla oluşur. Yüksek tansiyon, periferik ödem ile ifade edilebilir. Ek olarak, muhtemelen artan yan etkiler.

Ayrıca, uzun süreli kullanımla, Itsenko-Cushing sendromu ortaya çıkabilir. Kadınlar düzensiz adet ve infertilite yaşayabilir. Erkeklerde iktidarsızlık mümkündür. Çocuklarda büyüme yavaşlayabilir.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Bir tablet şunları içerir: 0.005 g prednizolon, süt şekeri, patates nişastası, kalsiyum stearat.

Yutulması gastrointestinal kanalda iyi emildiğinde. Esas olarak karaciğerde metabolize olur. Kan plazmasındaki en yüksek konsantrasyon 1.5 saat içinde gerçekleşir. Yaklaşık% 20'si böbrekler tarafından değişmeden atılır.

miscellanea

Reçete. Raf ömrü 3 yıl. 15 ° C'den 30 ° C'ye kadar sıcaklıklarda ve çocukların erişemeyeceği yerlerde kuru, kuru bir yerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

17 yaşında Prednisolone ile karşılaştım. Bu yaşta poliartrit hastası oldum. Kollarım ve dizlerimde şişmiş eklemler vardı. Bu hapları reçete, günde 1 kez 8 kez alması söylendi. Yan etkilerden korkunç bir iştah oldu ve sonuçta, özellikle yüzünde kilo artışı oldu. Ama sonra hemen daha iyi hissetmeye başladım, acı ve şişlik ortadan kayboldu. Prednizolon almayı bıraktıktan sonra yaklaşık bir yıl sonra normal görünüme döndüm. Poliartrit 10 yıldır beni rahatsız etmiyor. Natalia, St. Petersburg

Torunumun korkunç bir ödemeyle alerjisi vardı. Hastaneye yatırıldı ve diğer ilaçların yanı sıra Prednisolone'u reçete etti. Kullanım sırasında iştahı arttı, ancak bağışıklığı azaldı. Aniden almayı bırakmak imkansızdır, yavaş yavaş dozu azaltmanız gerekir. Yavaş yavaş, olumsuz etkiler gitti. Ama en önemlisi, bu ilaç torununun alerjilerle başa çıkmasına yardımcı oldu. Lika, Rybinsk

Kızım, daha sonra hepatitin eklendiği atipik sarılık vardı. Atipik sarılık, doğrudan ve dolaylı bilirubinin neredeyse 50/50 olduğu zamandır. Bu normal değil. Bu hastalığın tedavisi için kortikosteroidler reçete edilir ve bunlar Prednizonu içerir. Doktorun yazdığı bir programa hap attılar ve yavaş yavaş dozu düşürdüler. Bir ay sonra, biyokimyasal analiz, bilirubinin normal olduğunu gösterdi. Olga, Başkurdistan

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.