Tavegil®

analogları

Aktif madde "Clemastin" şu anda sadece "Tavegil" markası altında Novartis tarafından üretilmektedir.

Örneğin, diğer birçok antihistaminik vardır:

Bu analoglar benzer bir etkiye sahiptir, ancak terapötik etkinin ciddiyetinde ve çeşitli organlar ve sistemler üzerindeki etkilerinde farklılık gösterebilir.

Bu nedenle, bu ilacın yerini kendiniz değiştirmemelisiniz, doktorunuza danışın.

Şunlar hoşunuza gidebilir : Hangisi daha iyi - suprastin, diazolin, loratadine veya tavegil?

fiyat

152 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 152 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

(Sayfanın altındaki Paylaş düğmesini tıkladığınızdan ve ilacı kullandıktan sonra gözden geçirdiğinizden emin olun)

Kullanım endikasyonları

Ön tarafı "Tavegil" ile tedavi, aşağıdaki hastalıkların bir geçmişi ile reçete edilebilir:

Bazı durumlarda, aşağıdaki hastalıkların karmaşık tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir:

  • pnömoni;
  • artrit;
  • obstrüktif bronşit;
  • açık yeşil;
  • bronşiyal astım.

Nasıl başvurulur

klemastin-Tavegil®-tabletki Belirli bir hastayı tedavi etmek için mümkün olduğunca etkili olacak kesin dozaj sadece doktor tarafından belirlenir. Başvuru için standart yönergeler aşağıdaki gibidir:

  • Yetişkinler - her 12 saatte bir tablet;
  • 6-12 yaş arası çocuklar - 12 saatte bir-1 tablet.

12 yaşından büyük yetişkin hastalar ve adolesanlar için günlük doz 6 tablete kadar artırılabilir, ancak sadece gerekli ise ve bir doktorun gözetiminde.

İlaç, yemeklerden önce 150 ml su ile alınmalıdır.

Kontrendikasyonlar

aşağı tarafı Gerekirse, tüm hasta gruplarına "Tavegil" uygulanabilir, ancak yine de girişte belirli kısıtlamalar vardır. Bu aracı aşağıdaki hasta kategorilerine alamazsınız:

  • hamile kadınlar;
  • emziren anneler;
  • altı yaşın altındaki çocuklar;
  • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılıktan muzdarip hastalar.

Yan etkileri

Uzun süreli uygulamaların gösterdiği gibi, Tavegil, hastaların tüm yaş grupları tarafından çok iyi tolere edilir. Nadir durumlarda, aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir:

  • baş ağrısı;
  • ağızda kuruluk hissi;
  • bulantı;
  • kabızlık.

tatlı hapı Bu sorunların ortaya çıkması, şiddetleri ılımlı olarak nitelendirilebiliyorsa ilacı iptal etmenin bir nedeni değildir. Her durumda, ilacı aldıktan sonra olumsuz sonuçları doktorunuza bildirmelisiniz.

Tedavi taktiklerini düzeltmeyi ve ilacın benzer bir ilaçla değiştirilmesini gerektiren daha ciddi yan etkilerin ortaya çıkması son derece nadirdir. Bu fenomenler arasında:

  • hipotansiyon (esas olarak yaşlılarda gözlenen);
  • idrar çıkışı ihlali;
  • kalp yetmezliği
  • nefes darlığı;
  • bronkospazm;
  • ishal;
  • anoreksiya.

Kompozisyon ve özellikleri

tavegil1 "Tavegil", biyolojik aktiviteyi sergileyen ilacın ana bileşeni olan klemastine bağlı belirgin bir antihistaminik etkiye sahiptir. Clemastine, alerjik belirtilerin gelişimini ve komplikasyonunu engelleyen bir dizi özelliğe sahiptir:

  • kan damarlarının anlayışını azaltır;
  • doku ödeminin oluşumunu engeller;
  • şiddetli kaşıntı nöbetleri giderir;
  • ılımlı bir yatıştırıcı etkiye sahiptir;
  • eksüdasyon sürecini engeller.

Alet iki dozaj formunda mevcuttur: yutma ve enjeksiyon çözeltisi için tabletler.

Her tablet 1 mg aktif bileşen (klemastin) ve eksipiyanlar içerir: mısır nişastası, laktoz monohidrat, magnezyum stearat, povidon, talk.

Tavegil almanın etkisi, bir ilacı aldıktan ya da bir enjeksiyon uyguladıktan 30-40 dakika sonra ortaya çıkar ve süresi en az 10-12 saat sürer.

Klemastin metabolitleri idrarla atılır.

diğer

Reçetesiz, reçeteli ampullere sahip olmayan eczanelerden tabletler dağıtılmaktadır.

Raf ömrü 5 yıl. 30 ° C'nin üzerinde olmayan sıcaklıklarda çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Üç oğlum var - ikiside besin alerjisi var. Son zamanlarda böyle bir ilacın var olduğunu öğrendim - “Tavegil” - özellikle doktor şiddetle tavsiye ettiği için denemeye karar verdim. Bize mükemmel yaklaştı. Tüm alerji semptomları ilk uygulamadan tam anlamıyla ortadan kalkar. Çok memnun, daha önce onun hakkında bilmediğim üzücü. Vera Vasilievna, 42, Voronezh

Periyodik olarak, bitkilerin çiçeklenme sırasında, soğuk mevsiminde kaybolan en güçlü rinit var. Pek çok uyuşturucu denedim: İyi yardımcı olan bazı şeyler vardı, ancak çoğu zaman etkilerine korkunç yan etkiler eşlik ediyordu. Tanıdık bir terapistin tavsiyesi üzerine Tavegil'i denedi. Benim için gerçek bir kurtuluş oldu. Artık korkunç baş ağrıları ve sürekli zayıflıktan şikayet etmeden yılın herhangi bir zamanında özgürce nefes alabiliyorum. Vlad, 28 yaşındayım, Krasnoyarsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.