Otopsi kaynatın

kaynatma yapısı Fırtına, deride bulunan saç folikülünün pürülan inflamatuar bir lezyondur. Hastalığın nedeni Staphylococcus aureus.

Cildin yumuşak dokularının takviyesi, kontaminasyon, çizik veya aşırı terleme nedeniyle başlar.

Hastalığın gelişimi, bağışıklığın sistemik olarak azaltılmasına ve metabolik süreçlerin bozulmasına katkıda bulunur.

Hastalık şişlik, cildin kızarıklığı ve pürülan infiltrasyon oluşumu ile kendini gösterir. Ana tedavi yöntemi apse ve antibiyotik tedavisinin cerrahi diseksiyonudır.

Kendinden kaynatma tehlikesi nedir?

Cildin pürülan enflamasyonunun komplikasyonlarının çoğu, hastanın kendi başına iyileşme girişimleri ve hastanın kalifiye tıbbi yardım için zamansız tedavisi ile ilişkilidir. Sonuç olarak, aşağıdaki sonuçlar oluşur:

 • Selülit, daha ciddi cerrahi müdahale gerektiren yumuşak dokuların yaygın iltihaplanmasıdır. Bu patoloji, acil durum kategorisine aittir. Operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır.
 • En yakın dokulara enfeksiyonun yayılması. Özellikle hastanın hayatındaki tehlike baş ve boyunda kaynar. Bu gibi durumlarda, apsenin kendi kendine açılması veya diseksiyonu, patolojik mikroorganizmaların, ölümle dolu olan beynin iç kısmına girmesine yol açabilir.
 •   Sepsis, ağır sistemik bulaşıcı hastalık. Aynı zamanda stafilokok, hastanın kan dolaşımına nüfuz eder ve bu da vücudun her tarafında çoklu pürülan odakların oluşmasına neden olur. Modern tıbbın tüm başarılarına rağmen, sepsis için prognoz genellikle hastanın mortalitesi olasılığının yüksek olması ile negatiftir.

operasyon Kendi kendine tedavinin ciddi sonuçları göz önünde bulundurulduğunda, doktorlar zamanında özel yardım talep ederler. Apsenin cerrahi diseksiyonu, yaklaşık 15 dakika süren ve lokal anestezi altında yapılan basit bir işlemdir.

Kaynatma, sadece içeriğinin radikal bir açılımı yardımı ile iyileştirilebilir. Ve tıbbi bir hastanede böyle bir manipülasyon gerçekleştirilmesi, birincil odaktan insan dolaşım sistemine olan enfeksiyon olasılığını ortadan kaldırır.

Açılmaksızın firar kaybolabilir mi

Bazı ülserler kendiliğinden açılabilir. Bundan sonra iyileşme geliyor. Böyle bir sonuç beklemek çok tehlikelidir. Herhangi bir zamanda, enfeksiyon yakın dokulara nüfuz edebilir ve ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Cerrahlar, yumuşak dokuların pürülan iltihabının her zaman, patolojik odaklanmanın ve pürülan kitlelerin salınmasının cerrahi diseksiyonunu gerektirdiğini gösterir.

Açmadan önce ülser tedavi edilebilir?

ichthyol merhem kavanoz İlk aşamada kaynatma işlemi, apsenin oluşumu ve açılma sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bunun için uzmanlar ülserin bu gibi merhemlerle tedavi edilmesini önermektedir:

 • Vishnevsky merhem. Bu, apselere giden kan akışını hızlandıran en yaygın ve ucuz ilaçtır. Sonuç olarak, kaynatmanın infiltratif ve pürülan fazının oluşumu için şartlar kısaltılmıştır.
 • İhtiyol merhem topikal uygulandığında ve dezenfekte edici, bakterisit ve analjezik etkiye sahip bir ilaçtır. Ek olarak, ichthyol hasarlı cildin hızlı bir şekilde restorasyonuna katkıda bulunur.

Cerrahi öncesi hastalar, aşağıdaki ilaçları kullanarak pürülan lezyonların antiseptik tedavisini yürütmek için:

 • Tetrasiklin merhem . İlaç patolojik mikroorganizmaları yok eden bir antibiyotik içerir. Merhem ince bir tabaka ile uygulanır ve steril bir gazlı bezle kaplanır.
 • Sintomycin merhem. Farmasötik ajan antibakteriyel etkiye sahiptir. Uzun süreli kullanımı olan bu araç, aktif maddeye (kloramfenikol) bağımlılık yapabilir.
 • Levomikol . Antibakteriyel etkisi olan ve hasar görmüş cildin restorasyonunu uyaran bir kombinasyon ilaçtır.
 • Bactroban. Merhem her türlü mikroorganizmayı yok eder. Bu durumda, ilaç neredeyse tamamen kontrendikasyonlar ve yan etkileri yoktur.
 • Baneotsin . Bu merhem kendi bileşiminde iki tip antibiyotik var. Uzun süre uygulanabilir.
 • Oflokain. Araç aktif olarak patolojik mikroflora karşı mücadele eder, apseyi anestezi eder ve inflamatuar ödemleri ortadan kaldırır. Tek kontrendikasyon, hastanın inlokaine karşı alerjik bir reaksiyonu olarak kabul edilir.

Bir firar açmak için ne gerektiğini anlamak için?

kulak ve burun kaynatın Apsenin cerrahi diseksiyonu, bu semptomların keşfinden sonra gerçekleştirilir:

 • 4-5 cm çapa kadar şişmiş doku boyutunda bir artış;
 • subkutan tabakanın ağrılı şekilde sıkışması varlığı;
 • ateş, baş ağrısı ve genel halsizlik şeklinde zehirlenme belirtileri;
 • Cildin iltihaplı bölgesinde keskin ağrı.

Kaynağın radikal açılmasından önce bağımsız olarak ne yapılabilir?

Bir kişinin tıbbi bir tesise geçici olarak erişimi yoksa, o zaman apse ve çevresindeki cildi dezenfektanlarla günde üç kez tedavi etmelidir. % 70 etil alkol,% 2 salisilik alkol, parlak yeşil (yeşil) veya iyot çözeltisi olabilir. Bazı durumlarda hasta Vishnevsky merhem veya ichthyol'u bir firarda uygulamak zorundadır.

Bir apse tespit edildikten sonra, uzmanlar, enfeksiyonun yayılmasını teşvik edebildiklerinden, bunların sıkılmasını veya içeriğinin kendi kendine açılmasını ve ısınma bandajlarının uygulanmasını kesinlikle yasaklar.

Kaynamayı açtıktan sonra yara yüzeyini nasıl tutarsınız?

kurtarma merhemi Apsenin cerrahi veya spontan açılmasından sonra, yara yüzeyinin iyileştirici merhemlerle tedavi edilmesi arzu edilir:

 • Çinko merhemi . Çinko oksit ve petrolatum içerir. Bu bileşenler zarar görmüş cildi kurutur ve dezenfekte eder.
 • Solkosil . Bu merhem epidermisin hücre bölünmesini ve yara iyileşmesini uyarır. İlaç, yara yüzeyine uygulandıktan sonra, ameliyat alanını patojenik bakterilerden koruyan bir film oluşur.
 • En güçlü antiseptik ve iyileştirici ajan olarak kabul edilen kurtarıcı. Etkisi bitki bileşenlerine dayanmaktadır.

Apsenin cerrahi açılmasından sonra yara iyileşir mi?

eldeki işleme kaynatın İyileşme süresinin süresi, apse lokalizasyonuna, büyüklüğüne ve tıbbi bakımın zamanında yapılmasına bağlıdır. Bu operasyonların çoğu drenajın kurulmasıyla sona ermektedir. Bu kauçuk şerit veya tübül, yaranın pürülan kütlelerden tamamen temizlenmesini sağlar.

Ameliyattan sonra hasta her gün rutin muayene ve cildin ameliyat ettiği alanın yıkanması için cerraha gelmelidir.

Bu ziyaretler sırasında uzman, yara yüzeyini zayıf bir antiseptik solüsyonla tedavi eder ve bu da oda sıcaklığına ısıtılmalıdır.

Drenaj radikal müdahale sonrası 3-4 gün boyunca cerrah tarafından çıkarılır. Hasta bu prosedürü steril cımbız yardımı ile bağımsız olarak yapabilir. Bundan sonra insizyon alanı steril bir pansuman ile kapatılmalıdır.

Özel dikkat, baş ve boyun cildinin bütünlüğünün restorasyonunu gerektirir. Bu gibi durumlarda, doktorlar genellikle açık tenli kozmetik dikişi yapan plastik cerrahların hizmetlerine başvururlar.

Hastanın rehabilitasyon süresi birkaç ay olabilir. Apsenin cerrahi açılması ve pürülan kitlelerin boşaltılmasından sonra yara yüzeyi gri patine ile kaplıdır. Kademeli olarak, insizyon çizgisi, yeni cildin oluşumu için temel oluşturan kollajen liflerle doldurulur.

Kaynama açtıktan sonra sıcaklık yükselirse ne yapmalı?

termometre Vücut sıcaklığındaki ani bir artış, takviyenin yakındaki yumuşak dokulara yayıldığı zaman hastalığın bir komplikasyonunun geliştiğini gösterir.

Bu gibi süreçler, hastanın derhal hastaneye kaldırılmasının sebebidir.

Çoğu durumda, hipertermi flegmonun bir semptomudur (yumuşak dokuların diffüz pürülan enflamasyonu). Bununla tedavi acil bir şekilde gerçekleştirilir.

Ülserlerin açılmasından sonra postoperatif komplikasyonların önlenmesi

Enfeksiyonun kaynamadan yayılmasını önlemek için böyle yollar olabilir:

 • hasta için zamanında ve eksiksiz cerrahi bakım;
 • geniş spektrumlu antibiyotiklerin postoperatif seyrinin belirlenmesi;
 • rehabilitasyon döneminde hastaya asepsi ve antisepsi ile uyumu;
 • immün sistemi uyarıcı ilaçları alan hasta;
 • hipotermi ve cilt kirlenmesinden kaçının.

Hastalığın prognozu

Hastalığın prognozu olumludur. Bu tıbbi bir hastanede apse zamanında cerrahi açıklığa tabidir. Soliter ölümler bir kaynamaya karşı kendi kendini tedavi etme ile ilişkilidir. Baş ve boyundaki ülserlerin sıkılması genellikle stafilokokların dolaşım sistemi ve beyin dokusuna girmesiyle sona ermektedir.

İstisna, çoklu ülser oluşumudur ( furunculosis ). Bu gibi durumlarda, hasta hastanede uzun süreli tedavi gerektirecektir.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.