Samimi alandan kokusu - ne yapmalı?

Samimi bir yerde hoş olmayan bir kokunun ortaya çıkması her zaman kötü hijyenle ilişkilendirilemez. Gün boyunca, bir kadın aktif bir yaşam tarzına öncülük eder - çalışma, hareket etme, spor yapma veya ev işlerini yürütme.

Kadın şaşkın

Vajinadaki doğal mikroflora, belirli bir kokuya sahip bir sır üretir, ancak itici değildir. Kokunun görünümü daima deşarjdaki bir değişiklik ile ilişkilidir. Bu tür tezahürlerle başa çıkabilmek için, görünümlerinin nedenini bulmak gerekir.

faktörler

 • Üreme organlarının inflamatuar süreçleri
 • Samimi hijyen eksikliği
 • Vajinal ve servikal enfeksiyonlar

woman1 Çoğu durumda, vajinadan hoş olmayan bir koku, bakteriyel orijinli mikroorganizmaların çoğalmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Bu arka plana karşı, farklı bir renk ve koku ile deşarj olabilir. Onların tutarlılığı ve miktarı da değişir.

Kronik olduklarında bazı vajinal enfeksiyonlarla savaşmak oldukça zordur, bu nedenle bu belirtiler ortaya çıkarsa bir jinekologa danışmanız tavsiye edilir. Halk ilaçları ile kendi kendine ilaç tedavisi veya başkalarının tavsiyelerinin yardımı ile olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Patojen mikrofloranın nedenleri

 • hormonal değişiklikler;
 • geniş spektrumlu antimikrobiyal ajanların uzun süreli kullanımı;
 • sık sık douching ;
 • korunmasız bir enfekte partner ile cinsel ilişki;
 • inflamasyona neden olan hipotermi;
 • aktif olmayan yaşam tarzı, alkol, un ve tatlı yiyeceklerin kötüye kullanımı;
 • cinsel olmayan enfeksiyonlar.

1. Kandidiyaz

ya da ardıç - en sık gebe olan ve doğum yapan kadınlarda görülen mantar hastalıklarından biridir. Mantar vajinada hızla gelişir ve ciddi rahatsızlıklara neden olur. Bazı durumlarda, pamukçuk uzun bir süre tezahür etmeyebilir. Kaşıntı, yanma, keskin ekşi kokusu ile peynirli akıntı.

Sık sık yıkanmak bile bir kadını bu semptomlardan kurtaramaz. Koku adetin bitiminden ya da sabahtan sonra yoğunlaşabilir. Neredeyse her zaman, ilişki sırasında, bir kadın için tatsız olur, kaşıntı yoğunlaşır ve aktif hiperemi başlar (kızarıklık).

Çoğu durumda kandidiyaz, eczanelerde serbest satılan ilaçlar ile tedavi edilir. Diğer hastalıkları dışlamak için, bir jinekolog ziyaret etmek ve smear bağışlamak için gereklidir. Kandidiyaz tedavisi için çeşitli formlarda - tabletler , mumlar , merhemler ve jeller kullanılır.

2. Bakteriyel Vajinozis

iş kadını-3 Önceleri, bakteriyel vajinozis bir hastalık - vajinada enfeksiyonun bir sonucu olarak kabul edildi. Birçok çalışmadan sonra, bu patoloji bağımsız bir hastalığa atfedilmez. Vajinoz etiyolojisi, vajinanın normal mikroflorasını bozan bakterilerin yoğun gelişimine dayanmaktadır. Sonuç olarak, günlük yaşamda hoş olmayan bir koku, rahatsızlık ve rahatsızlık hissi vardır.

Mikroflorada bir bakteriyel başak görünümünün nedenleri spermin vajinaya girmesi, çiftleşmesi, cinsel eşin değiştirilmesi, dar ve sentetik iç çamaşırı (alerjik reaksiyonun bir sonucu olarak), bağırsak disbiyozu, endokrin sistem hastalığı, azalmış bağışıklık ve serviksin enfeksiyonudır.

Çoğu durumda, bozulmuş mikroflora zamanla kendini kurtarır. Ancak bu süreci hızlandırmak için, özel kadın probiyotikler kullanabilirsiniz:

Bakteriyel vajinozun bir venereal hastalık veya başka bir enfeksiyöz patoloji eşlik ediyorsa, bunlar kombinasyon halinde tedavi edilir.

3. Zührevi hastalıklar

! Bu arada
Bu garip durumda hangi araçları kullandığınızı yorumlar.

Zamanında tedavi yoksa cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kaynaklanan komplikasyonların derecesi oldukça yüksek olabilir. Hoş olmayan koku ve kaşıntıya ek olarak, bir kadın yeşilimsi, kahverengi veya gri renk tonuyla zengin bir sırrına sahiptir.

Gonore, klamidya ve frengi en sonunda sadece üreme sistemini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda birçok iç organ üzerinde de olumsuz bir etkiye sahiptir. İdrar yaparken hoş olmayan bir koku ya da akıntının renginde bir değişiklik olan vajinada ağrı varsa , venereoloğunuzla iletişime geçmelisiniz . Kapsamlı bir inceleme, hastalığı ortadan kaldırmak için etken maddeyi ve antibiyotikleri ve kapsamlı tedaviyi tanımlamaya yardımcı olacaktır.

4. Menstürasyon sonrası dönem

Kadınlarda kanama sırasında, aktif bir hormon üretimi ve iç rahim tabakasının reddi, bu nedenle bu dönemde yetersiz hijyen ile kadından hoş olmayan bir koku çıkabilir.

Bu dönemde, ana şey - hijyen.

Bazı olgularda, menstürasyondan sonraki ilk günlerde, endometriyum hastalığı olduğunda koku artar. Kahverengi deşarj kirli bir görünüme sahiptir ve sürtünme yardımı ile bile atılması zor olan kalıcı hoş olmayan bir kokuya sahiptir. Bir kadının bir jinekologu ziyaret etmesi ve incelenmesi gerekir.

5. Colpit

Vajinal mukozadaki inflamatuar değişiklikler, vajinit ve vajinoza benzer hoş olmayan kokulara ve diğer semptomlara neden olabilir. Gizli bileşimde bir yayma yoluyla salgıları incelerken, hoş olmayan bir koku uyandıran E. coli, Trichomonas ve diğer mikroplar bulunabilir.

Çoğu durumda, hasta bir kolpiti olan bir kadından kokan bir kötü koku geliyor. Kolpitis, gebe kadınların sık rastlanan bir arkadaşıdır, bu nedenle doğum sırasında bebeğin mukoza enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için erken bir aşamada tedavi edilmelidir.

tedavi

Hoş olmayan kokular uzun süre devam ederse ve diğer semptomlar eşlik ediyorsa, ilgili jinekolog tarafından tedaviye girmek gerekir .

Doktor klinik tabloyu, yaş grubunu, kronik hastalıkları veya hamileliği göz önünde bulundurarak bireysel olarak ilaçları reçete eder. İltihabın tedavisi için endikasyonlara göre, tedavi tıbbi personelin gözetiminde sürekli olarak gerçekleştirilebilir.

Hoş olmayan kokuları gidermek için halk ilaçlarının kullanılması, böyle bir semptomun enfeksiyon ile komplike olmaması durumunda mümkündür. Eğer sağlıklıysanız, haftada bir kez vajinal duş almanız tavsiye edilmez. Kasık antiseptik bitkilerin bir kaynatması ile yıkamak için yeterli - Hypericum , papatya veya kırlangıçotu .

önleme

mutlu

 1. Jinekolog için yılda iki kez planlanmış ziyaretler;
 2. Zührevi ve jinekolojik hastalıkların zamanında tedavisi;
 3. Cinsel partnerde sık değişikliklerle birlikte prezervatif koruması;
 4. Dikkatli samimi hijyen;
 5. Alerjik reaksiyon yoksa günlük ped kullanımı;
 6. Laktik asit ürünlerinin dahil edilmesi, probiyotik kullanımı ile yemek;
 7. Hijyen için özel kozmetik kullanımı.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.