Zodak

analogları

Damlalar Zodak - kutu ve şişe 20ml Aynı aktif maddeye sahip preparatlar:

Çocuklar için antialerjik damlalara ihtiyacınız varsa, dimetinden- bazlı fenil alkol de vardır.

Daha antihistaminikler

fiyat

133 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 133 р.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Zodak ve benzer ilaçlarla karşılaştırıldığında tabletlerin avantajları, en az hoş olmayan yan etkilerle birlikte fiyat ve kalitenin optimal oranıdır.

Zodak Express hızlandırılmış tabletler de mevcuttur.

Sayfanın altındaki "Paylaş" düğmesini tıklamayı ve geri bildiriminizi bırakmayı unutmayın.

tanıklık

Şişe tatlı Zodak bırakır - çocuklarda ve yetişkinlerde çeşitli alerji türlerinin semptomatik tedavisi için tercih edilen ilaç. Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar şunlardır:

Zodak damlaları, alerjik reaksiyonun erken ve geç dönemlerinde etkilidir. Bunlar alerjik semptomların şiddetini ve prevalansını önemli ölçüde azaltır, kaşıntı ve cilt ve mukoza zarlarının kızarıklığı ile savaşırlar.

Dozaj ve uygulama

Zodak, 1 veya 2 kez yemek ne olursa olsun, ağızdan alınan damlalar, sadece akşam veya sabah ve akşam daha iyidir. Kullanmadan önce, ilacın gerekli miktarı vialin orijinal damlalık kapağı kullanılarak suya damlatılır, hafifçe çalkalanır ve daha sonra sarhoş olur.

Hasta kategorisi Zodak damlalarının tavsiye edilen dozajı ve sıklığı
1 ila 2 yaş arası çocuklar Günde iki kez 5 damla
2 ila 6 yaş arası çocuklar Günlük 10 damla
6 ila 12 yaş arası çocuklar Günde iki kez 10 damla
12 yaşından büyük çocuklar Günde iki kez 10 damla veya günde bir kez 20 damla
Yetişkinler 20 damla günlük veya 1 tablet
Böbrek yetmezliği olan hastalar Günlük 10 damla veya 0.5 tablet
Ciddi karaciğer hastalıkları olan hastalar Günlük 10 damla veya 0.5 tablet

İstisnai durumlarda, doktorlar bu ilacı 1 yıla kadar bir çocuk için reçete edebilirler. Bu tür bebeklerde ilacın kullanımı sadece teorik olarak, bebeklerde Zodac hayatı tehdit eden bir solunum yetmezliğini kışkırttığı için, yönlendirilen ve çocuk doktorunun kontrolü altında gerçekleştirilmelidir.

Kontrendikasyonlar

Tabletler - kutu Zodac damlalarının tedavisine mutlak kontrendikasyonlar şunlardır:

 • 1 yıla kadar çocuklar;
 • gebelik;
 • emzirme;
 • ilaca veya onun bireysel bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük.

Böbrek yetmezliği ile komplike böbreklerin herhangi bir hastalıkta damla kullanımı, özel bakım gerektirir. Yaşlılarda böbrek fonksiyonlarında meydana gelebilecek olası azalmalar nedeniyle, 60 yaşın üzerindeki hastalarda Zodak atamalarına dengeli bir yaklaşım önerilmesi önerilir.

Diyabet hastaları için potansiyel olarak tehlikeli bir şey içermedikleri için, diyabet bu damlaları almak için bir kontrendikasyon değildir.

Yan etkileri

kutu ve hapları ile blister İlaç, ilacın aşırı dozu veya ilacın makul olmayan şekilde uzun süreli kullanımı durumunda ortaya çıkabilecek minimum yan etkilere sahiptir ve bunlar aşağıda belirtilmiştir:

 • En sık olarak, hasta ağız kuruluğunu izleyebilir;
 • baş ağrıları ve baş dönmesi, yorgunluk ve uyuşukluk, taşikardi çok daha az sıklıkta görülür;
 • sinirlilik, duygusal kararsızlık da Zodak tarafından kaynaklanabilir;
 • Gastrointestinal bozukluklar ve deri döküntüleri - nadiren Zodak damlalarına bağlıdır.

yapı

Flakon damlaları aktif ve yardımcı maddelerden oluşan 20 ml ilaç içerir. Damlaların görünümü: renksizden açık sarı renge kadar sıvıyı temizleyin. Her mililitre 20 damla. Bu nedenle, şişe bir yetişkin için 20 günlük tıbbi doz içerir.

bileşenler 1 ml damla içeriği
Aktif madde 10 mg setirizin dihidroklorür
Yardımcı maddeler
 • arıtılmış su
 • asetik asit
 • gliserin
 • propilen glikol
 • parabenler (metil paraben, propil paraben)
 • sodyum asetat
 • sodyum sakarin

Farmakokinetik

zod621 İlaç mide ve bağırsaklarda hızla emilir. Uygulamadan sonra 20-30 dakika içinde hareket etmeye başlar ve maksimum etkiyi 1-1.5 saatte bulur. Tek doz Zodak almanın terapötik etkisinin toplam süresi güne ulaşır.

İlaç hücrenin içine nüfuz etmez ve hücre metabolizmasını etkilemez. Kan akışı ile H1-histamin reseptörlerine ulaşır ve bunları bloke eder - sonuç olarak, tüm inflamatuar alerjik reaksiyonlar önemli ölçüde azalır ve vücudun alerjenlere karşı duyarlılığı azalır.

İlaç biyolojik olarak inaktif bir metabolit oluşturmak için karaciğerde işlenir. 10-20 saat boyunca idrarla böbrekler tarafından atılır.

Aktif etken madde olan setirizin dihidroklorür, ilacın yüksek dozlarının uzun süreli kullanımıyla bile vücutta birikmez.

İlaç etkileşimi

zod7902 Zodak damla alımını aşağıdakilerle birleştirmeniz önerilmez:

 • teofilin;
 • warfarin;
 • sedatifler;
 • alkol.

Aşırı doz ve zehirlenme belirtileri için eylemler

Setirizin zehirlenmesi için spesifik bir antidot olmadığından, herhangi bir olası adsorban ( aktif karbon , enterosgel , poliphepan ) kullanmak ve bir doktordan tıbbi yardım almak gereklidir .

diğer

Reçete olmadan serbest bırakılır. Raf ömrü 5 yıl. 25 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Bir gençken, aniden korkunç bir güneş alerjisi yaşadım. Biraz güneşlenmeye değer - ve cilt kaşıntılı kırmızı lekelerle, hatta kabarcıklarla kaplanır. Bu can sıkıcı hastalık yüzünden tam teşekküllü bir plaj tatili yapamadım. Bir zamanlar sıcak Mısırlı güneşin altında yürümeye değerdi - ve geri kalanını ise sadece içeride ya da bir tente altında “dinlendirdim”. Bu sene ne olursa olsun Gelendzhik'e gittim. Ama yalnız değil, ama Zodak ile. Bir arkadaşım en iyi alerji ilacı olarak onu tavsiye etti. Ve aslında: Her gün bu mucizevi damlaları kesinlikle aldım ve 2 hafta içinde asla bir yer bulamadım! Zodak sayesinde güneşin tadını ve güneşin tadını sevdiğim için sevdim. Irina, Moskova

Oğlum Timofey, 8 yaşında, aniden alerjenlere karşı çok hassas oldu. Bahar dışarıda ve polen uçuyor - hapşırıyor ve kötü bir soğuk algınlığı var. Anneannem, bana danışmadan, ona parasetamolü ısı verdi - ve biz de Quincke'nin ödemi ile hastaneye gittik. Zodak için olmasaydı her şey çok üzücü olurdu. Alerjist tarafından tavsiye edildi. Tedavinin ilk aşamasından sonra, alerjinin belirtileri tamamen ortadan kalktı. Karşılaştırma için: diğer anti-alerjik ilaçların tedavisinde böyle bir etki yoktu. Marina, Brest, Beyaz Rusya

Kızım baharda alerjinin mevsimsel olarak alevlenmesini başlatır: sürekli burun akıntısı ve yırtılması, öksürme ve nefes alma zorluğu. Çok fazla ilaç denedik ama fiyat ve kalite açısından en iyisi, damlalarda Zodak olduğu ortaya çıktı. Şimdi bahar bizi korkutmuyor ve bizi üzmedi, ama bizi son derece mutlu ediyor! Aigul, Ufa, Başkurdistan

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.